Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se danas vani zazelenilo, mogli bi mi sutra i taj problem od 2000 bodova riješit.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

bez obzira na sve što se je juče vani izdogađalo kod nas je danas još jedan izgubljen dan.

who dares, wins

Stvar je u tome da kod nas ne postoji investicijska javnost kao sloj ljudi više i srednje klase koji investiraju, trejdaju itd. Sve se svodi na par Mohikanaca, žmukljera i naravno nekoliko fondova. Rezultat je da nema efekta po kojem plima podiže sve brodove nego se napucavaju neke kante tipa HDEL, Ingra i sl. s ciljem šišanja zalutalih ovčica. Ipak, nadam se da će vrijeme odraditi svoje.
P.S.
Ovo liparenje po bid-ask je naprosto degutantno za gledati, ali to je izgleda “investicijski” modus operandi na ZSE.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kod nas je svaki dan izgubljen, ljudi su se pun k opekli na burzi i smatram da tu nema nekog značajnijeg povratka malih (čitaj: običnih ljudi) dioničara.. A dok je god promet kao na malo većem placu nema tu sreće.. Informacije se ljudima nigdje ne plasiraju, financijska edukacija je nikakva, počevši odma od srednje škole pa na dalje.. Kod nas je još uvijek najbitnije, sine kupi ti stan na kredit i imaš svoj krov nad glavom, briga te, uvijek ćeš imat nešto pojest.. i tako će bit će još dugo vremena

brux
Točno, skroz. Gledano statički u doglednom vremenu. Ali ajde, ipak se stvari pomalo otkravljuju, pa sjeti se da je samo još do prije godinu dana 3 milje kuna bio nedostižan dnevni promet.
Rast s vrlo niske razine od 1500-1600 je odrađen i treba se malo kiseliti ovdje pa ćemo dalje.
Mislim da bi fond manageri mogli napucati Crobi na 2050-2100 pred kraj godine na blue chipovima tipa HT, ADRS i sl. I to s relativno malim parama. Ipak ljepše izgleda kad fond potegne godinu s kojim postotkom više.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Iako je tesko zamisliti jos vece dno, pitanje je gdje bi bila ova burza da nema blogera. Uz sve mane koje ima, covjek kontinuirano koristi sve medije da potakne ljude na ulazak na financijska trzista – zasad osim RIVP-a ne pretjerano uspjesno.

Osim citanja financijske literature (za cije razumijevanje vecina ljudi nije ni adekvatno obrazovana), ovakvi forumi bi trebali bit centar razmjene informacija. No mocvara kakva jesmo, ovaj forum je stasao u izvrsno mjesno za sortiranje reciklaznog otpada aka kanti kako je serislav rekao. Koncept “a raising tide lifts all boats” implicira “non-zero sum game” dok vecina ljudi ovdje misli kako da bi oni zaradili za burek, par ljudi mora inherentno izgubiti svoju kiflu.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@serislav
Ma dobro fondovi mogu radit što požele.. Možda bi za malo živosti trebalo izbacit IPO HEP-a ili tako nesto.. Da se privatiziraju neke firme koje su trenutno na burzi i ostvari se zarada tamo, ja bi svoju lovu sigurno usmjerija i neke druge dionice i to po asku bez razmisljanja.. Ono sto se kaze da se para vrti, ovako je to sve zali boze vremena..
Nisam se jucer htio zahebavat jer me moderator obrise,ali ja sam i jucer uzeo finu lovicu na Juventu-Dinamo u Ligi prvaka.. To ti ne moze nitko uzet..



Mislim da bi fond manageri mogli napucati Crobi na 2050-2100 pred kraj godine na blue chipovima tipa HT, ADRS i sl. I to s relativno malim parama. Ipak ljepše izgleda kad fond potegne godinu s kojim postotkom više.


oni već imaju za ovu godinu koji postotak više,zato baš i štopaju apstinirajući od kupnje kako bi početak 2017 bio što “upečatljiviji” a i u 2017 zagarantirali sebi još veći prinos nego u 2016.
ovdje se trenutno igramo igre praćke,katapulta…
tako ja vidim ovo sada već smiješno,zabavno ne prelaženje kote 2000 a da je već toliko puta dodirnuta.
navijam da uspiju ali mislim da je izglednije da će nekome ispasti mač iz ruke i da će se pračka,katapult aktivirati.
što će se duže otezati to će izgledno dalje dobaciti.
2017 mi opasno miriši na 2005
možda griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dok vani indeksi šibaju nove rekorde kod nas po kupnji uglavnom.
Zanimljivo!!!

Srh nazalost…

to po kupnji vrijedi uglavnom pred kraj trgovanja da se index spusti,
uglavnom ista šablona već duže vrijeme,od jutra pokušaj spuštanja ako ne ide tada po asku do pred kraj kad treba malo potrošiti za spuštanje.
poučno,zabavno za pratiti.
neka izdrže dok mi ne stigne cash a poslije….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kad bi se nas deset sa foruma dogovorili pet minuta prije kraja trgovanja da trgujemo pojedinim dionicama, može se crobex dići lagano preko 2t, smo sa uloženip po 5t kuna krobi ide gore i imamo virtualne zarade kao u priči. tako rade fond menageri svaki dan.

dan je pametniji od noći!

New Report

Close