Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cilj njima nije da se državne firme ne prodaju, baš suprotno, da ih oni mogu prodati ali kad u javnosti budu optimalnu uvjeti za njih osobno i za kupce tj. njihove mušterije. A to će ići na način, da se puste prvo informacije da se moramo zadužiti, nedostaje novca za socijalu, mirovine, plaće, kamate na dugove te da je jeftinije prodati nego se ponovno zaduživati. Još tomu, kad uz to obećaju, da je i razlogu tome da ne žele da diraju u standard građana, ne žele zaustaviti napredak i prosperitet onda ima da svi glasači kažu “ma vidi ti kakve pametne imamo vođe”. I privatizacija prođe na njihov način i njihovim kupcima. To se radi isto već cijelo vrijeme i sve političke elite na isti način to čine i prodaju u bescijenje imovinu.

dan je pametniji od noći!

1997. Ovo je sad ozbiljno.. par KOEI i ADRS po asku i eto nas iznad 2000.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ovo bi mogao biti dovoljan pogon za 2300

Gospodarstvo u trećem tromjesečju poraslo 2,9 posto, najbrže u posljednjih osam godina

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


osnovni problem te privatizacije je što se narodu prodaju priče da je to naše. kakve ja koristi ima od npr. janafa? čisto mi je svejedno da li je on državni ili privatni no kao povremeni mali dioničar u opće ne znam šta tamo radi onaj hanesov uhljeb kovačević. onakvu plaću nema ni ministar. i sad ide priča o strateškoj firmi. jeste to je strateška firma za uhljebe jer možeš dobijati ogromnu plaću na resursima koji su davno izgrađeni. kome je on tamo potreban? šta je tu strateško? hoće li privatnik tu odma zavrnuti pipu rafineriji u brodu i pančevu? da li se to opet može nacionalizirati u tom slučaju? što se tiče marića od privatizacije u zadnjih par godina ništa on po meni pametno nije rekao tako da ga već dugo i ne slušam.

iako je bio iz HNS-ove kvote u zokinoj nesposobnoj Vladi, on mi se čini da ipak ima neko znanje, iako ovakvu tvrtku kao Janaf s dugogodišnjim poslovima i ugovorima, nije problem niti voditi, samo je pitanje koliku će dobit ostvariti, a to je u posljednje vrijeme bilo dobro, za razliku od vas ja sam stalni dioničar, povremeno prodam nešto malo, kada se malo prenaglo potegne gore, ali to nikako nije nikakav nagovor na ništa

Marić: Kreće prodaja manjih državnih udjela u tvrtkama
http://vijesti.hrt.hr/362917/maric-pristupit-cemo-izradi-strategije-upravljanja-drzavnom-imovinom

Država će već u siječnju raspisati javne natječaje za prodaju udjela u tvrtkama u kojima je on manji od 10 posto, a takvih je više od stotinu, najavio je ministar državne imovine Goran Marić u emisiji “A sada Vlada”. Marić je otkrio je i da će uskoro upotpuniti popis strateških poduzeća, a neke će tvrtke na njega vratiti. Za Petrokemiju bi, kaže, tražio više strateških partnera, ali bi i zadržao kontrolni paket.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ovaj članak s Marićem mi ne daje niti trunku optimizma. Stvarno nevjerojatno da je čovjek doktor i godinama na takvim pozicijama, a osnovne stvari mu nisu jasne.

Tvrtke s malim udjelom – očito ne zna da DUUDI i CERP već godinama to nude na natječajima i nitko ne želi kupiti što je sasvim logično jer je ili riječ o rascjepkanim vlasnilčkim strukturama gdje taj udio ne donosi ništa ili je riječ o kompanijama bez perspektive. I tako je u 99% slučajeva. Ne znam zašto misli da će se nešto promijeniti kada on to napravi. Dakle, samo gubljenje vremena i trošak zaposlenika…

Petrokemija i ostavljanje kontrolnog paketa Državi – na primjeru Petrokemije već smo vidjeli da kupca neće naći s takvom taktikom, jer nitko normalan neće dati 100 milijuna eura pa da mu Marić i razni kriminalci i sindikalisti iz Petrokemije diktiraju što i kako da radi.

A onda još idu nove kadrovske križaljke, donošenje 17 strategije u 25 godina postojanja države i slično. Baš katastrofa, čovjek izgubljen u vremenu i prostoru koji ne razumije aposlutno ništa. Na kraju će po pitanju privatizacije ispasti da je Orešković u šest mjeseci napravio više nego SDP i HDZ u osam godina prije i poslije njega.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/napokon-smo-najbolji-gdje-je-bitno-hrvatska-ostvarila-najbrzu-stopu-rasta-bdp-a-na-kvartalnoj-razini-u-cijeloj-europskoj-uniji/5327715/

“BDP je u trećem ovogodišnjem tromjesečju realno porastao za 2,9 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, što je već osmo tromjesečje za redom da gospodarstvo raste, istaknuo je Krištof na novinskoj konferenciji.”

Koliko tromjesecja je potrebno da ljudi kazu da smo izasli iz krize?

Ovaj Marić kako kaže kolega je potpuni neznalica.
Osobno ga ne poznajem ali sam dobro upoznat sa likom indirektno.
Kakvih ćemo se sve bisera naslušati ,živi bili pa vidjeli.


Marić: Kreće prodaja manjih državnih udjela u tvrtkama
http://vijesti.hrt.hr/362917/maric-pristupit-cemo-izradi-strategije-upravljanja-drzavnom-imovinom

Država će već u siječnju raspisati javne natječaje za prodaju udjela u tvrtkama u kojima je on manji od 10 posto, a takvih je više od stotinu, najavio je ministar državne imovine Goran Marić u emisiji "A sada Vlada". Marić je otkrio je i da će uskoro upotpuniti popis strateških poduzeća, a neke će tvrtke na njega vratiti. Za Petrokemiju bi, kaže, tražio više strateških partnera, ali bi i zadržao kontrolni paket.

ta izrada strategije će trajati cijeli marićev mandat a eventualno će se prodati ono što se mariću dopadne

http://www.seebiz.eu/goran-maric-u-slucaju-petrokemije-natjecaj-je-vremenski-neprovediv/ar-146725/
socijalizam u narodnjačkim redovima vladajućih
da mi je samo znati što o tome misli g.Dalić


Ovaj Marić kako kaže kolega je potpuni neznalica.
Osobno ga ne poznajem ali sam dobro upoznat sa likom indirektno.
Kakvih ćemo se sve bisera naslušati , živi bili pa vidjeli.

Je li on instaliran iz nekih političkih razloga, npr. da se zadovoljni neka struja u HDZ-u ili što? Ja nemam informacije, ali dojam koji je ostavio nije neki. Ok, dojam može ponekad i varati promatrača…



Ovaj Marić kako kaže kolega je potpuni neznalica.
Osobno ga ne poznajem ali sam dobro upoznat sa likom indirektno.
Kakvih ćemo se sve bisera naslušati , živi bili pa vidjeli.

Je li on instaliran iz nekih političkih razloga, npr. da se zadovoljni neka struja u HDZ-u ili što? Ja nemam informacije, ali dojam koji je ostavio nije neki. Ok, dojam može ponekad i varati promatrača…
[/quote]
cijeli politički establišment je instaliran, da bi parazitirao cijeli život na tuđem radu, uvjeravajući ga da mora raditi što više, jer je to za parazita od životne važnosti

New Report

Close