Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ValueWalk

Crobex i njegova vrijednost itekako je bitna zbog SENTIMENTA. Da, definitivno nam ubijaju sentiment a o tome je nedavno čak i Bakić pisao na temi ARNT.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



@ValueWalk

Crobex i njegova vrijednost itekako je bitna zbog SENTIMENTA. Da, definitivno nam ubijaju sentiment a o tome je nedavno čak i Bakić pisao na temi ARNT.


upravo to. ja nekad ne pričam samo iz svoje perspektive. motam se na rekordnim razinama i sklonost prema riziku mi se povećava ali burza se ne sastoji od meni sličnih i mirovinaca. prosječan građanin koji bi htio da uloži dugoročnije svoje novce samo letimičnim pregledom kretanja cijena dionica koje su imale konstantan rast prihoda kroz krizni period dobije averziju za ulaganje u iste. ako su mirovinci mogli 2008. da stanu na bid i amortiziraju propast onoga što je trebalo propasti zar nisu sa puno manje kapitala trebali podržati ono što vrijedi 200% više? istina da je na nekim dionicama bilo i privatnog interesa kroz tuđe novce ali velika većina je bila elementarna nesposobnost. turistički sektor je klasičan primjer.

who dares, wins


Prestanite gledati indeks jer Crobex nije reprezentativan kada je u pitanju rast/pad dionica, koliko god to glupo zvuči. I kada to pišete a neki fond ili brokeraj koji vrijeđate to čita, samo vam se smiju.

Imate hrpu dionica koje su od krize narasle pet i više puta, a tko god imalo zna šta radi mogao je ostvariti fine dvoznamenkaste prinose od 2010 do danas, pričamo o 7 godina u nizu?!?!?

@ kolega ValueWalk,
fondovi i brokeraj s ovim nema nikakve veze, oni su neutralni. neke druge “stručnjake” , sam spominjao koji su kao vrlo eminentni davali određene prognoze bdp-a zadnjih par godina , procjene za gospodarstvo, industrijsku proizvodnju itd. što vrlo lako možete naći .bilo je tu izuzetno loših prognoza koje nisu odgovarale sa stvarnosti ,te koje su na žalost vukle posljedice za CRO tržište.
na temelju tih “stručnih” objava se na žalost odlazilo iz HR.
što se tiče crobexa , nitko ga nije spominjao.
a ovo pojedinačno za dionice , to se slažem .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Sve je to ljepo i krasno, govori se o 7 uzastopnih godina rasta a to *ta su gotovo svi popušili lovu od 2008 i to višestruko to nije bitno očito. Dakle gleda se isključivo plus..odlično.

Htio bi uložiti u najprofitabilniju kompaniju u HR . Ona koja ima najvecu dobit u zadnju godinu dana .
Gdje se to prati ?

Pregled imovine RH obvezničkih fondova sa hrportfolio.hr:

Erste Adriatic Bond 1401.539 mil kn
PBZ Bond fond 615.328 mil kn
ZB bond 587.703 mil kn
InterCapital Bond (Capital One) 266.513 mil kn
HPB Obveznički 151.370 mil kn
Raiffeisen Bonds 136.829 mil kn
Raiffeisen Classic 78.794 mil kn
PBZ Short term bond fond 53.263 mil kn
Addiko Conservative 42.073 mil kn

Ukupno: 3.333.412.000 kn

po meni je ovo danas cca vrh za brodare na neko vrijeme, sad ide padanje cijene prema dolje

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

i kaj sad,ide padanje cijene prema dole,brodara ili kam pe TK


po meni je ovo danas cca vrh za brodare na neko vrijeme, sad ide padanje cijene prema dolje

Kolega, pa to ste već mislili više puta…zapravo cijelo vrijeme to govorite od trenutka kad je ATPL bila 100 kn na ovamo…
Ja ne vidim preveliku želju da se prodaje po bidu….

Pad cijena hrvatskih dužničkih papira ne treba čuditi s obzirom na trenutno stanje na globalnim tržištima kapitala gdje investitori bježe iz obveznica ubrzano kupujući dionice.



po meni je ovo danas cca vrh za brodare na neko vrijeme, sad ide padanje cijene prema dolje

Kolega, pa to ste već mislili više puta…zapravo cijelo vrijeme to govorite od trenutka kad je ATPL bila 100 kn na ovamo…
Ja ne vidim preveliku želju da se prodaje po bidu….
[/quote]

netočno…sad sam tek rekao da je vrh, a prije sam govorio da taj rast nema nikakvih temelja (kao što ga ne bi niti bilo kod bilo kojeg brodara da xy nije napucao cijenu ATPL sa 100 na 380 kn, a što je onda bez razloga povuklo i druga 2 brodara)

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!




po meni je ovo danas cca vrh za brodare na neko vrijeme, sad ide padanje cijene prema dolje

Kolega, pa to ste već mislili više puta…zapravo cijelo vrijeme to govorite od trenutka kad je ATPL bila 100 kn na ovamo…
Ja ne vidim preveliku želju da se prodaje po bidu….
[/quote]

netočno…sad sam tek rekao da je vrh, a prije sam govorio da taj rast nema nikakvih temelja (kao što ga ne bi niti bilo kod bilo kojeg brodara da xy nije napucao cijenu ATPL sa 100 na 380 kn, a što je onda bez razloga povuklo i druga 2 brodara)
[/quote]

Vjerovatno ćeš se jednako tješiti i kada sve naraste još 100 ili 200% jer ne razumiješ brodarsko tržište. Stalno gledaš u retrovizor, pa se i kao investitor krećeš kao rak. To nije nužno loše, ali nemoj dijeliti savjete ulagačima koji su neusporedivo širi u razmišljanju. Ova trenutačna valuacija će u slijedećih 2 godine biti misaona imenica. Sretno!

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

New Report

Close