Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dragi moji, turističke dionice, usprkos špekulativnom rastu od 200-300-400% (tko je jamio jamio je) i optimizmu koji pršti na sve strane, su jedan obični dr.k. I to iz više razloga:
– niska profitabilnost, općenito, basically veliki promet mala zarada,
– izrazita ovisnost o dobrim vijestima, što hoće reći jedan Vehabija s jednom ručnom bombom na Korzu i svi ti Valamari i sve ostalo ode dolje 80%,
– jedina stvarna vrijednost su nekretnine koje pak opet vrijede koliko vrijedi i sam business koji pak počiva na jednoj fragilnoj priči.
Ovdje čak ne treba niti opći pad burzi kao 2008 pa da se dogodi katastrofa.
Jedan malo jači incident (a jako je moguće, mi smo idući na zubu) i ode Brad Pitt, a ostade Big Shit.

Dragi Bože, koliko gorčine, zavisti i nemoći. Tu zaista niti medicina ne može pomoći.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


Dragi moji, turističke dionice, usprkos špekulativnom rastu od 200-300-400% (tko je jamio jamio je) i optimizmu koji pršti na sve strane, su jedan obični dr.k. I to iz više razloga:
– niska profitabilnost, općenito, basically veliki promet mala zarada,
– izrazita ovisnost o dobrim vijestima, što hoće reći jedan Vehabija s jednom ručnom bombom na Korzu i svi ti Valamari i sve ostalo ode dolje 80%,
– jedina stvarna vrijednost su nekretnine koje pak opet vrijede koliko vrijedi i sam business koji pak počiva na jednoj fragilnoj priči.
Ovdje čak ne treba niti opći pad burzi kao 2008 pa da se dogodi katastrofa.
Jedan malo jači incident (a jako je moguće, mi smo idući na zubu) i ode Brad Pitt, a ostade Big Shit.
.

Seri..slave , e jeste ga nadrobili , jal je snažan kod vas !


promet na zse počinje opadati…vidjet ćemo što će se iz toga izroditi
.

Ali zato crobex raste – 1957,53

Dragi forumaši,
nisam jalan niti najmanje, ja nisam tipičan Hrvat tako da jala nema. Dapače.
Lijepo sam rekao da tko je jamio jamio je, svaka čast. Cash in on your profits and run away.
Samo sam apostrofirao da je turizam njesra od sektora isto kao i dionice povezane s njim.
Turizam svijetli jer je sve drugo još veći drek. Osim naravno banaka.
Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Dragi forumaši,
nisam jalan niti najmanje, ja nisam tipičan Hrvat tako da jala nema. Dapače.
Lijepo sam rekao da tko je jamio jamio je, svaka čast. Cash in on your profits and run away.
Samo sam apostrofirao da je turizam njesra od sektora isto kao i dionice povezane s njim.
Turizam svijetli jer je sve drugo još veći drek. Osim naravno banaka.
Pozz!

Potpisujem!, osim ovog dijela da je sve cash to nikada. Dio uvijek u dionicama i u najgorim vremenima


Dragi moji, turističke dionice, usprkos špekulativnom rastu od 200-300-400% (tko je jamio jamio je) i optimizmu koji pršti na sve strane, su jedan obični dr.k. I to iz više razloga:
– niska profitabilnost, općenito, basically veliki promet mala zarada,
– izrazita ovisnost o dobrim vijestima, što hoće reći jedan Vehabija s jednom ručnom bombom na Korzu i svi ti Valamari i sve ostalo ode dolje 80%,
– jedina stvarna vrijednost su nekretnine koje pak opet vrijede koliko vrijedi i sam business koji pak počiva na jednoj fragilnoj priči.
Ovdje čak ne treba niti opći pad burzi kao 2008 pa da se dogodi katastrofa.
Jedan malo jači incident (a jako je moguće, mi smo idući na zubu) i ode Brad Pitt, a ostade Big Shit.
.

A što onda po vama valja? gdje se isplati ulagati?

ZSE: najveći promet dionicama od 2014.

Ukoliko se vlada formira do kraja ovog tjedna ima prostora i vremena da do kraja godine konačno preskočimo 23xx bodova. Zvuči optimistično međutim ne smije se podcjenjivati mentalni sklop u Hrvatskoj gdje je vrlo tanka granica između depresije i euforije a “lova žulja na štednji” i pohlepa u očima raste…hebena je to stvar…

amerikanec
U pravu si. Čeka se tzv. threshhold i onda lavina krene. Da li je to na 2100, 2300 ili više ne znam, ali nije ni bitno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ibro, da pojasnim.
Ne volim turizam kao takav, jednostavno mi nije privlačan kao koncept.
Svejedno, volio bih da sam prepoznao bull run i ukeširao na tome, ali nisam. Nema veze, jesu drugi i sad će dio zarade prelijevati drugdje gdje se bull run još nije dogodio.
Konstatiram da je sektor već sad na granici precijenjenosti ili ju je prešao. Kod glavnih dionica imamo P/B=2+, P/20-25 i sl. Previše. Iznimka je ADRS zbog riba.
A stvarno jako osjetljivo na lokalna zbivanja. Mogući terorizam, Srpska, izbjeglice… Niti jedan rizik sam po sebi možda nije prevelik, ali zbirno postaju značajni. Cost / risk, previše. Cash in and go elsewhere.
Sigurnija investicija bi bile firme koje nešto izvoze, ipak ne može cijeli svijet biti pod ubitačnim rizikom, a ni tehnologije se ipak ne mijenjaju tako brzo. Ima takvih firmi, ne mnogo, ali ima.
Neću ih imenovati da ne ispadne da reklamiram.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Dragi forumaši,
nisam jalan niti najmanje, ja nisam tipičan Hrvat tako da jala nema. Dapače.
Lijepo sam rekao da tko je jamio jamio je, svaka čast. Cash in on your profits and run away.
Samo sam apostrofirao da je turizam njesra od sektora isto kao i dionice povezane s njim.
Turizam svijetli jer je sve drugo još veći drek. Osim naravno banaka.
Pozz!

Potpisujem!, osim ovog dijela da je sve cash to nikada. Dio uvijek u dionicama i u najgorim vremenima
[/quote]

Dio uvijek u dionicama i u najgorim vremenima… pa najviše casha i moraš angazirat u dionice u najgorim vremenima..


Dio uvijek u dionicama i u najgorim vremenima… pa najviše casha i moraš angazirat u dionice u najgorim vremenima..

naravno….samo je pitanje KADA su ta najgora vremena? jer crobex je SADA na najvišoj razini unazad više godina!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close