Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hvala, kolega vdt, ako niste sarkastični 🙂 u tome je bila i cijela poanta.. da se bar netko nasmije.. ja se u biti najviše smijem samom sebi, pa reko mogu se malo smijati i drugima a i oni malo sami sebi.. nadam se da nitko nije zamjerio.. to bi bilo tužno..
a napisano (i obrisano) je u principu i moj komentar trgovanja na zse 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

smiješno trgovanje na ZSE… na više dionica gledamo trgovanje po principu “sam sa sobom”… gotovo sve osim fondovskih blue chipova… prava baruština od burze…nazdravlje…

vrlo slabašno trgovanje, fondovi su podigli dionice koje su namjeravali, mali su potrošili novčeke koje su imali za kupnju i dokup, a novih ulagača nema na burzi…što sad??

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


vrlo slabašno trgovanje, fondovi su podigli dionice koje su namjeravali, mali su potrošili novčeke koje su imali za kupnju i dokup, a novih ulagača nema na burzi…što sad??

Opet fondovi , pa mali , pa malo veći ulagači , ……..

Nekad smo znali rec.. “sad nek se armira ova ploca pa idemo na sljedecu “….Polako..stizu kvartalna izvjesca..novi ministri…nove privatizacije….Ne budite nestrpljivi…nakon 8 godina prestalo kisit i nazire se vedrina a vi se vec zalite sto nema vise sunca.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



vrlo slabašno trgovanje, fondovi su podigli dionice koje su namjeravali, mali su potrošili novčeke koje su imali za kupnju i dokup, a novih ulagača nema na burzi…što sad??

Opet fondovi , pa mali , pa malo veći ulagači , ……..
[/quote]

mislim da vam redosljed nije dobar; naime, ja mislim da ga veći ulagači već odavno ulažu na sve strane..
mislim da trenutno najviše ulažuu turistima. Ja kao starosjedioc mislim da će se turistička ponuda u hrv. pokazati preskupom. Zato, dragi turisti, čuvajte se tur-operatora!

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




vrlo slabašno trgovanje, fondovi su podigli dionice koje su namjeravali, mali su potrošili novčeke koje su imali za kupnju i dokup, a novih ulagača nema na burzi…što sad??

Opet fondovi , pa mali , pa malo veći ulagači , ……..
[/quote]

mislim da vam redosljed nije dobar; naime, ja mislim da ga veći ulagači već odavno ulažu na sve strane..
mislim da trenutno najviše ulažuu turistima. Ja kao starosjedioc mislim da će se turistička ponuda u hrv. pokazati preskupom. Zato, dragi turisti, čuvajte se tur-operatora!

[/quote]

:):):)




vrlo slabašno trgovanje, fondovi su podigli dionice koje su namjeravali, mali su potrošili novčeke koje su imali za kupnju i dokup, a novih ulagača nema na burzi…što sad??

Opet fondovi , pa mali , pa malo veći ulagači , ……..
[/quote]

mislim da vam redosljed nije dobar; naime, ja mislim da ga veći ulagači već odavno ulažu na sve strane..
mislim da trenutno najviše ulažuu turistima. Ja kao starosjedioc mislim da će se turistička ponuda u hrv. pokazati preskupom. Zato, dragi turisti, čuvajte se tur-operatora!

[/quote]

vrlo točna konstatacija što se tiče turista… balončina samo takva… podsječa na 2007.godinu na zse prije praska… zanimljivo da fondovi sada ulaze u taj sektor po 10-20 puta većim cijenama… lako njima sa tuđim novcima…

Dragi moji, turističke dionice, usprkos špekulativnom rastu od 200-300-400% (tko je jamio jamio je) i optimizmu koji pršti na sve strane, su jedan obični dr.k. I to iz više razloga:
– niska profitabilnost, općenito, basically veliki promet mala zarada,
– izrazita ovisnost o dobrim vijestima, što hoće reći jedan Vehabija s jednom ručnom bombom na Korzu i svi ti Valamari i sve ostalo ode dolje 80%,
– jedina stvarna vrijednost su nekretnine koje pak opet vrijede koliko vrijedi i sam business koji pak počiva na jednoj fragilnoj priči.
Ovdje čak ne treba niti opći pad burzi kao 2008 pa da se dogodi katastrofa.
Jedan malo jači incident (a jako je moguće, mi smo idući na zubu) i ode Brad Pitt, a ostade Big Shit.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

uuuu par vrlo stručnih analiza o hr turizmu. zaboravili ste jedino akceptirati klimatološke uvjete i činjenicu da jednog jutra ni sunce ne izađe.

who dares, wins

promet na zse počinje opadati…vidjet ćemo što će se iz toga izroditi

Ignore: KressoM, delux

promet na zse počinje opadati…vidjet ćemo što će se iz toga izroditi

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close