Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slažem se, KressoM!
onda je npr. svaki profesor na faksu uhljeb, jer hebi ga svaki je došao preko nekoga tamo raditi, mislim postoje natječaji ali to je više da se zadovolji forma… druga stvar, kako ćeš vrednovati da li je njihov posao potreban ili nije? pa pola završenih ekonomista (da ne govorim za manje potrebitija zanimanja) skonča na kraju na zavodu, znate onu da parafraziram: ‘s faksa na burzu rada’
ili znanstvenici na IRB-u recimo; kako ćeš mjeriti njihov doprinos? prvo ruku zavučeš u vreću s novcima, baciš im pa što dobiješ zauzvrat, to dobiješ; kako ćeš znanstvenim novaku reći moraš u tri do pet godina imati neki važan pronalazak inače letiš van?
po tome nas je stvarno 90% uhljeba…

Zna se dobro što znači uhljeb kad ga se spominje. Ne pravimo se grbavi. Imamo ih previše.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


slažem se, KressoM!
onda je npr. svaki profesor na faksu uhljeb, jer hebi ga svaki je došao preko nekoga tamo raditi, mislim postoje natječaji ali to je više da se zadovolji forma… druga stvar, kako ćeš vrednovati da li je njihov posao potreban ili nije? pa pola završenih ekonomista (da ne govorim za manje potrebitija zanimanja) skonča na kraju na zavodu, znate onu da parafraziram: 's faksa na burzu rada'
ili znanstvenici na IRB-u recimo; kako ćeš mjeriti njihov doprinos? prvo ruku zavučeš u vreću s novcima, baciš im pa što dobiješ zauzvrat, to dobiješ; kako ćeš znanstvenim novaku reći moraš u tri do pet godina imati neki važan pronalazak inače letiš van?
po tome nas je stvarno 90% uhljeba…

Kako je reko kolega, mozemo se praviti grbavi. Zna se sto je potrebno, sto nije. Nije svaki profesor na faxu uhljeb, al znamo da su se mnogi zavodi i smjerovi otvarali samo da bi se uhljebilo nekoga. I izmisljali kolegiji. Znamo da u mnogim sluzbama odredeni broj ljudi odraduje posao, ostali su uhljebi. Znamo kako se u nekim ustanovama nema za cistacice, al se lako nade neko mjesto u administraciji za nekoga iz mladezi sa crvenom ili plavom knjizicom. Da, ajmo se praviti grbavi pa sve karikirati…znaci svi su uhljebi. Ili nitko nije.

I sto bi reko znanstvenom novaku? Ja sam znanstveni novak.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

gdje su se to zavodi otvarali i kolegiji izmišljali da bi se nekog uhljebilo?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

što je napravljeno napravljeno do danas, čekamo izvješća



slažem se, KressoM!
onda je npr. svaki profesor na faksu uhljeb, jer hebi ga svaki je došao preko nekoga tamo raditi, mislim postoje natječaji ali to je više da se zadovolji forma… druga stvar, kako ćeš vrednovati da li je njihov posao potreban ili nije? pa pola završenih ekonomista (da ne govorim za manje potrebitija zanimanja) skonča na kraju na zavodu, znate onu da parafraziram: 's faksa na burzu rada'
ili znanstvenici na IRB-u recimo; kako ćeš mjeriti njihov doprinos? prvo ruku zavučeš u vreću s novcima, baciš im pa što dobiješ zauzvrat, to dobiješ; kako ćeš znanstvenim novaku reći moraš u tri do pet godina imati neki važan pronalazak inače letiš van?
po tome nas je stvarno 90% uhljeba…

Kako je reko kolega, mozemo se praviti grbavi. Zna se sto je potrebno, sto nije. Nije svaki profesor na faxu uhljeb, al znamo da su se mnogi zavodi i smjerovi otvarali samo da bi se uhljebilo nekoga. I izmisljali kolegiji. Znamo da u mnogim sluzbama odredeni broj ljudi odraduje posao, ostali su uhljebi. Znamo kako se u nekim ustanovama nema za cistacice, al se lako nade neko mjesto u administraciji za nekoga iz mladezi sa crvenom ili plavom knjizicom. Da, ajmo se praviti grbavi pa sve karikirati…znaci svi su uhljebi. Ili nitko nije.

I sto bi reko znanstvenom novaku? Ja sam znanstveni novak.
[/quote]
ne znam Krešo što bi ti rekao?
ja sam se samo nadovezao na jednog kolegu forumaša, da bi se trebalo moći mjeriti učinak svih, kako kažeš od čistaćice, domara pa do profesora i znan. novaka
i znam da to možda i nije jednostavno, nije isto u svakoj branši

ali evo kad me već potežeš za jezik, isto tako mi nije normalno da jedan EFZG ima 80% ukupnih rashoda za bruto plaće zaposlenih, služ. putovanja i usluge vanjskih?!?
kod POU u Zagrebu – 75%, imate sva izvješća javno dostupna… u isto vrijeme se govori o outsorcingu tih istih čistaćica, domara i knjigovođa? da se rastereti fond plaća? pa čiji je bruto najveći – čistaćice ili profesora? kladim se da ako otpuste sve čistaćice, domare, knjigovođe, kuhare, radnike iz referade mogu uštedjeti 2 do 3%
ok, složit ćemo se da to nisu kapitalno intenzivne djelatnosti već intelektualno ali opet? u što drugo oni mogu i uložiti sredstva kad im je takav proračun za plaće, kakav već je?
a sjetite se što je još davnih dana rekao bivši min. financija Crikvenac, da su mu kolege profesori najmanje na faksu, valjda on zna kad je iz tog miljea?! eto, iz njegovih usta…

sve radnik do radnika, intelektualac do intelektualca ovdje..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

btw. piše se imidž, ne imiđ
toliko o tome…

Evo pregleda današnjeg dana na ZSE

BURZE
Objavljeno: 30.09.2016
ZSE DANAS: Crobexi zeleni, dobitnik rastao 14,93 posto
Podijeli sadržaj:
Podijeli putem Facebooka Podijeli putem Google+ Podijeli putem e-maila
Ključni indeksi Zagrebačke burze trgovanje su nakon tri dana pada zaključili porastom. CROBEX je uvećan za 0,13 posto na 1.941,32 boda. CROBEX10 je porastao za 0,23 posto na 1.132,77 bodova. Sektorski indeksi trgovanje su zaključili u rasponu od -0,43 posto koliko je pao CROBEXtransport do +5,47 posto koliko je porastao CROBEXkonstrukt.

Ukupni redovni promet na ZSE – Zagrebačkoj burzi porastao je u odnosu na jučer za 7,5 milijuna kuna te je iznosio 20,2 milijuna kuna. Četiri su izdanja sakupila milijunski promet, a 18 ih je trgovano u iznosu većem od sto tisuća kuna. Promjene cijena deset najlikvidnijih izdanja kretale su se u rasponu od -10,38 posto do +14,93 posto.

Redovni dionički promet je u odnosu na jučerašnji uvećan za 2,5 milijuna kuna te je iznosio 15,3 milijuna kuna.

Najlikvidnije izdanje je HT s prometom od 5,3 milijuna kuna, a bilježi porast od 1,27 posto odnosno zadnju cijenu od 163,98 kuna. Valamar Riviera trgovana je u iznosu od 2,7 milijuna kuna, a cijena joj je pala za 0,44 posto na 34,00 kune. Dionicom Leda protrgovano je 1,4 milijuna kuna u redovnoj trgovini te 2,2 milijuna u blok transakciji, a bilježi dnevni minus od 0,35 posto to jest cijenu od 10.750,00 kuna.

Rast cijene bilježi sedam od deset najlikvidnijih izdanja. Dobitnica dana je Ingra s poskupljenjem od 14,93 posto na 3,08 kuna i prometom od gotovo 354 tisuće kuna. AD Plastik bilježi porast od 2,19 posto na 136,50 kuna, a njegovom je dionicom protrgovan iznos od 1,1 milijun kuna. Šesti najlikvidniji Janaf trgovanje je zaključio cijenom od 5.009,00 kuna, što predstavlja porast od 2,14 posto, i sakupio 406 tisuća kuna. Slijede najlikvidniji HT (+1,27%) i Atlantic Grupa (+0,40%) čija je zadnja cijena iznosila 869,50 kuna, a sakupljeni promet 671 tisuću kuna. Zagrebačka banka bilježi porast za 0,24 posto na 49,50 kuna i 338 tisuća kuna prometa. Povlašteno izdanje Adris Grupe raslo je za 0,14 posto na 437,50 kuna i sakupilo 380 tisuća kuna u redovnoj trgovini te 3,1 milijun kuna u blok transakciji.

Cjenovni pad bilježe tri od deset najlikvidnijih izdanja. Gubitnik dana je izdanje Zagrebačke burze s padom od 10,38 posto na cijenu od 17,00 kuna, a trgovano je u iznosu od 333 tisuće kuna. Cijena je pala još dvama spomenutim izdanjima, Valamar Rivieri (-0,44%) i Ledu (-0,35%).

Među izdanjima s prometom većim od sto tisuća kuna našlo se još osam izdanja od kojih su dva zabilježila porast, a šest pad cijene. Među njima cijena je najviše porasla dionici Granolia, za 17,26 posto na 128,99 kuna, te je možemo nazvati dobitnicom dana među likvidnijim izdanjima. Najznačajniji minus među likvidnijim izdanjima bilježi Pevec kojemu je cijena pala za 6,78 posto na 169,00 kuna.

Najlikvidnija izdanja na ZSE – 30.09.2016

Dionica Zadnja Promjena Promet
HT-R-A 163,98
1,27%
5.294.126,30
RIVP-R-A 34,00
-0,44%
2.732.910,31
LEDO-R-A 10.750,00
-0,35%
1.397.496,00
ADPL-R-A 136,50
2,19%
1.126.265,35
ATGR-R-A 869,50
0,40%
671.441,68
JNAF-R-A 5.009,00
2,14%
405.729,00
ADRS-P-A 437,50
0,14%
379.489,11
INGR-R-A 3,08
14,93%
355.524,45
ZABA-R-A 49,50
0,24%
337.456,20
ZB-R-A 17,00
-10,38%
332.856,51 Redovni promet dionica: 15.276.040,16 kn


btw. piše se imidž, ne imiđ
toliko o tome…

hvala kolega na ispravci. to je jedna od pogodnosti sudjelovanja na forumu ovakve intelektualne snage; naime, uvijek se nadže netko tko zna ispravit kolegu koji je negdje pogriješio. 😉

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Evo komentirao bih novi posao koji je Tehnika izgubila a Vdkt dobio
350 milja nije loše

Izgubili posao od 350 milijuna kuna zbog četiri riječi na slovenskom jeziku?

Također nije prvi puta da VDKT dobije posao makar je bio drugoplasirani nego već neznam koji puta…. naša vlada jako voli ovu firmu VDKT

i pozvao bih kolege da bace oko na ovu dionicu na pola književne koju većinom kupuju insajderi iz top 10 dionićara

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Poštovani kolega super24,
komentari su Vam redom sjajni, međutim ovaj posljednji napisan danas u 16:37 je naprosto maestralan.
Neponovljiv… Dugo, dugo se nisam ovako nasmijao. Ma, svaka Vam čast !
Treba nam i malo ovakvog zdravog humora…
Srdačan pozdrav baš svim kolegama, a posebno Vama dragi kolega. I još jednom – genijalno…

New Report

Close