Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


razumije marić, ali i razumiju i drugi. nije bit razumijevanje, imamo mi pametnih ljudi, pitanje je političke hrabrosti napraviti nešto što će naljutiti veliki broj ljudu u ovom a mozda i u slijedećem izbornom ciklusu. tu mariću džaba svo znanje, tu korak dalje može napraviti samo politička gromada tipa linića, čovjek je bio buldog, ali imao je mudda izgurati i najgadnije odluke, sad dobre ili ne dobre, ali taj nije odustajao

Ovo je pretpostavljam crni humor.
Molim te nabroji tri dobra poteza koje je napravio taj s.linic jer ih se ja nikako ne mogu sjetiti.
Isto mozes slobodno i za lalovca i marica



vani burze padaju već 2 dana i to u ne malim postotcima, nadajmo se da ćemo ostati imuni na crvenilo izvana, a ne opet potonuti

vani se cijelo ljeto napucava, neće to dobro završiti
[/quote]
Korekcije su dobrodošle jer je manje nesigurnih ručica

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


razumije marić, ali i razumiju i drugi. nije bit razumijevanje, imamo mi pametnih ljudi, pitanje je političke hrabrosti napraviti nešto što će naljutiti veliki broj ljudu u ovom a mozda i u slijedećem izbornom ciklusu. tu mariću džaba svo znanje
Točno tako.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ma čim smo maknuli komuniste već nam ekonomija bolje stoji. Treba pustiti Marića da odradi posao do kraja, da se napokon olabavi porezna presija i da se otpuste financijski kanali i napokon gospodarstvo prodiše.

Popuštanje porezne presije, a da bi dugoročno imalo smisla tj. da se ne bi opet nastavilo na konto povećanja javnog duga, podrazumijeva paralelno smanjenje na rashodovnoj strani što prvenstveno znači smanjenje parazita i uhljeba u glomaznom i skupom državnom aparatu. To znači otkazi i otpuštanja. Otkazi i otpuštanja za koje nisam siguran da će ikada biti moguće provesti u ovoj našoj socijalističkoj žabokrečini.



Ma čim smo maknuli komuniste već nam ekonomija bolje stoji. Treba pustiti Marića da odradi posao do kraja, da se napokon olabavi porezna presija i da se otpuste financijski kanali i napokon gospodarstvo prodiše.

Popuštanje porezne presije, a da bi dugoročno imalo smisla tj. da se ne bi opet nastavilo na konto povećanja javnog duga, podrazumijeva paralelno smanjenje na rashodovnoj strani što prvenstveno znači smanjenje parazita i uhljeba u glomaznom i skupom državnom aparatu. To znači otkazi i otpuštanja. Otkazi i otpuštanja za koje nisam siguran da će ikada biti moguće provesti u ovoj našoj socijalističkoj žabokrečini.
[/quote]

Pa bio je jednom lijepo naveo g. Bakić. Nisu potrebni nikakvi otkazi, samo prestat NOVE zapošljavati. Stari će ionako u penziju. I tako će se prirodno smanjivati broj “uhljeba”. Problem je što one koje idu u penziju zamijenjuju novima (tj. jedva cekaju da neko ode u penziju da se otvori mjesto novom “uhljebu”), a dodatno još izmišljaju nova radna mjesta za svoje igrače…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

o kakvom oporavku je rječ na zse

o par dionica fondova što sa našim novcem dižu smeće od državnih dionica i time se uvlače u šupak novoj vladi prikazivajući kao nešto dobro
te fi menađere uhljebe niko od privatnog sektora nebi trpio mj dana
pljačka je konstantna na zse od 2007 god do danas a sve u režiji fondova i niti jedna vlada nije poduzela ništa
e sad zašto

Nema prodavača po ovim cijenama, očekujem ponovi rast dionica.

Kota od 1900 bodova ide sigurno u testiranje…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

1. Evo baloncic krenulo lagano…kada ekipa koja nema pojma sa turizmom krene u turizam….
http://m.tportal.hr/vijesti/446366/Posudio-je-HDZ-u-milijune-a-danas-mu-je-Vlada-projekt-proglasila-strateskim.html
2. Prijatelj iz svicarske dize kredit i krece graditi kucu sa 6 apartmana u Medulinu

Pametnom dosta….

kolege molim vas malo me prosvijetlite..što su to uhljebi, privatni sektor i slični pojmovi? u Hrvatskoj se posluje po tržišnoj ekonomiji? (90% uvoz, 90 % kompanija radi s državom ili dobija razne oblike poticaja, javna nabava je proforme, da dalje ne nabrajam..) sad ako jedan agrokor zapošljava 60 000 ljudi, a živi od uvoza i državnih poticaja, njegovi zaposlenici npr.nisu uhljebi jer ih ne financira država? zaposlenici telekoma, razna državna poduzeća, oni stvaraju dodatnu vrijednost pa od tog žive? Ili recimo vlasnik ste i direktor male kompanije, i čak i izvozite, školovanje da bi postali to što jeste ste sami platili? Imamo 1,4 M zaposlenih, trećina radi u javnom sektoru, a ostali rade za vlasnike kojima je najveći izvor prihoda DP i potrošnja stanovništva, izuzev par izvoznih perjanica..a i svi ostali građani kojih je 2, nes M su na Državnom proračunu. Mi smo jedna lijepa socijalna država, tako meni to izgleda..


kolege molim vas malo me prosvijetlite..što su to uhljebi, privatni sektor i slični pojmovi? u Hrvatskoj se posluje po tržišnoj ekonomiji? (90% uvoz, 90 % kompanija radi s državom ili dobija razne oblike poticaja, javna nabava je proforme, da dalje ne nabrajam..) sad ako jedan agrokor zapošljava 60 000 ljudi, a živi od uvoza i državnih poticaja, njegovi zaposlenici npr.nisu uhljebi jer ih ne financira država? zaposlenici telekoma, razna državna poduzeća, oni stvaraju dodatnu vrijednost pa od tog žive? Ili recimo vlasnik ste i direktor male kompanije, i čak i izvozite, školovanje da bi postali to što jeste ste sami platili? Imamo 1,4 M zaposlenih, trećina radi u javnom sektoru, a ostali rade za vlasnike kojima je najveći izvor prihoda DP i potrošnja stanovništva, izuzev par izvoznih perjanica..a i svi ostali građani kojih je 2, nes M su na Državnom proračunu. Mi smo jedna lijepa socijalna država, tako meni to izgleda..

Točno tako.
Ovo što si napisao samo znači da imamo puno više “uhljeba” nego što se na prvi pogled čini. 🙂

La vita e bella!


kolege molim vas malo me prosvijetlite..što su to uhljebi, privatni sektor i slični pojmovi? u Hrvatskoj se posluje po tržišnoj ekonomiji? (90% uvoz, 90 % kompanija radi s državom ili dobija razne oblike poticaja, javna nabava je proforme, da dalje ne nabrajam..) sad ako jedan agrokor zapošljava 60 000 ljudi, a živi od uvoza i državnih poticaja, njegovi zaposlenici npr.nisu uhljebi jer ih ne financira država? zaposlenici telekoma, razna državna poduzeća, oni stvaraju dodatnu vrijednost pa od tog žive? Ili recimo vlasnik ste i direktor male kompanije, i čak i izvozite, školovanje da bi postali to što jeste ste sami platili? Imamo 1,4 M zaposlenih, trećina radi u javnom sektoru, a ostali rade za vlasnike kojima je najveći izvor prihoda DP i potrošnja stanovništva, izuzev par izvoznih perjanica..a i svi ostali građani kojih je 2, nes M su na Državnom proračunu. Mi smo jedna lijepa socijalna država, tako meni to izgleda..

Jako jednostavno je to. Naravno da u Agrokoru i HT i bilo di di je privatan novac nisu uhljebi jer rade sa svojom lovom sto zele i zaposljavaju koga hoce. Mogu i paliti lovu ako hoce. Oni nude usluge koje svima nama trebaju i to jest nova vrijednost, sami smo krivi sto je to uvoz. Oni samo koriste trziste kakvo jest. Uhljebi su oni koji rade na nepotrebnim radnim mjestima, a placeni su zajednickom lovom. Takvih je puno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close