Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


****Svečano objavljujem da sam, nakon dugo dugo vremena, sa cjelokupnim svojim portfeljem (kao cjelinom) prešao u pozitivu.***

🙂 🙂 🙂

Dakako, neke dionice su mi još u minusu (BLJE, LKRI i DLKV), ali s obzirom na odrađeno na ATPL, PTKM i THNK u globalu je +.
Lijepo je to vidjeti na HITInoj gledalici.

Kako očekujem da će mi BLJE, LKRI i DLKV tek dati svoj doprinos, ne žalim što sam proteklo vrijeme s grčem gledao kako moji frendovi bezbrižno beru kamatu u banci.
Njima kamada pada, a vjerujem da će meni dobit rasti.

Želja mi je da nam rast bude stabilan i postojan.
Zaslužili smo.

Live long and prosper!

Plus je kada uračunaš i Dioki ili bez?
Ja sam daleko od plusa točnije sam na 1/2 nekadašnjeg.

Ovo vrijedi za trenutni moj portfelj od 2012 na ovamo

Dakle, bez Diokija.
Tu smo mi dioničari i radnici bezočno opljačkani i to od najviših razina vlasti.
To je za mene prošlo svršeno vrijeme.
Doduše, koliko sam na Diokiju popušio, toliko sam 2007. i 2008. zaradio na ostalome, tako da, kada bih i to računao (valjda) bi bio” tu negdje”. To bih morao računati.

La vita e bella!

Kupio pivo i pijem. Slavim.

Na odgovor s bloga, da cijeli turizam vrijedi upravo toliko koliko ste onda napisali 1-1,5 milijardu eura…..ako već provodite cenzuru tamo, ovdje ne možete…..zato se jedan LRH ni ne može prodati za cifru koju traže(a jedini imaju kompletno prvoklasne nekretnine), pa nisu investitori blesavi….

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/445950/Hrvatske-turisticke-tvrke-lani-ostvarile-prihode-od-13-4-milijarde-kuna.html

“Poduzetnici u djelatnosti pružanja smještaja u jadranskoj Hrvatskoj, njih 1950, s 24.005 radnika, ostvarili su više od 11,8 milijardi kuna prihoda, ukupne rashode od blizu 11 milijardi kuna, dobit razdoblja od približno 1,4 milijarde kuna.

vani burze padaju već 2 dana i to u ne malim postotcima, nadajmo se da ćemo ostati imuni na crvenilo izvana, a ne opet potonuti

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


vani burze padaju već 2 dana i to u ne malim postotcima, nadajmo se da ćemo ostati imuni na crvenilo izvana, a ne opet potonuti

vani se cijelo ljeto napucava, neće to dobro završiti



vani burze padaju već 2 dana i to u ne malim postotcima, nadajmo se da ćemo ostati imuni na crvenilo izvana, a ne opet potonuti

vani se cijelo ljeto napucava, neće to dobro završiti
[/quote]

Statistički povijesno gledajući 10 mj je najoštrijih burzovnih korekcija

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

http://www.jutarnji.hr/biznis/ministar-maric-vlada-europskoj-komisiji-salje-odgovor-na-pismo-upozorenja-o-konverziji-kredita-u-svicarcima-u-eure/4732907/

I jedan izvadak iz članka.

Na upit zabrinjava li ga pad prinosa na mirovinsku štednju u drugom stupu, uslijed okruženja niskih kamatnih stopa zbog labave monetarne politike, Marić je istaknuo da je svima u interesu da prinosi mirovinskih fondova budu “čim viši i veći”.

“Do sada su mirovinski fondovi najveći dio svoje imovine ulagali u državne obveznice. Gotovo tri četvrtine ukupne imovine je u državnim vrijednosnim papirima. Ideja koju smo propagirali između ostalog i u ovoj kampanji, a bit će sigurno integralni dio programa buduće Vlade, je da se ojačaju određeni mehanizmi koji će stimulirati mirovinske fondove i na investiranje i participiranje u gospodarstvu, kao i na ostvarivanje viših prinosa, ali ne zanemarujući elemente da moraju voditi brigu o riziku”, izjavio je Marić.

Ustvrdio je da na tom području ima prostora za napredak, koji će se pokušati ostvariti u daljnjim razgovorima s mirovinskim fondovima.

Ma jasno da g.Marić razumije srž problema u svim segmentima mikro i makro ekonomije što mi daje pozitivan impuls da će se pokrenuti mirovinska i porezna reforma jer u ovakvom okruženju sa povijesno niskim kamatama ne iskoristiti bi bilo van svake pameti. Još mi odzvanja ona nevjerojatna izjava bivšeg ministra Lalovca o izjednačavanju burze i kladionice…

Ma čim smo maknuli komuniste već nam ekonomija bolje stoji. Treba pustiti Marića da odradi posao do kraja, da se napokon olabavi porezna presija i da se otpuste financijski kanali i napokon gospodarstvo prodiše.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

razumije marić, ali i razumiju i drugi. nije bit razumijevanje, imamo mi pametnih ljudi, pitanje je političke hrabrosti napraviti nešto što će naljutiti veliki broj ljudu u ovom a mozda i u slijedećem izbornom ciklusu. tu mariću džaba svo znanje, tu korak dalje može napraviti samo politička gromada tipa linića, čovjek je bio buldog, ali imao je mudda izgurati i najgadnije odluke, sad dobre ili ne dobre, ali taj nije odustajao

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sumnjam da će mu se Plenki miješat u posao. Do sad je pokazao hrabrost i znanje odbijajući zaduženje veće od očekivane kamate zbog špekulacije i pokušaja zarade stranog kapitala na kratkoročnoj političkoj nestabilnosti u RH. Pokazao je muda i dao do znanja stranim investitorima da se ne da zaje…, a paralelno, uspio je ušutkat domaće dežurne kritičare odlično braneći vlastitu odluku. Zna Plenki da je stabilna fiskalna politika politika temelj za bilo kakvo političko djelovanje, tim više što je on izdanak bruxellske škole i što je to, prije svega, i prioritet koji nam nameće Komisija. Porezna reforma i smanjenje PDV-a su odlične najave, to je nešto što je Hdz gurao cijelu kampanju, a očekujem i druge mjere koje će utjecat na poboljšanje poduzetničke i ulagačke klime, npr. mjeru koju je i Most gura – ukidanje komunističkog poreza na kapitalnu dobit.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close