Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



2.355.333,40

to je to – sad smo i službeno gori od otočjaKiribati – tamo naime teško da prodaju manje banana dnevno no mi ovdje dionica

S jedne strane sadasnji promet nije toliko negativna stvar. Negativna stvar bi mogla biti ako se pojavi potreba za prodajom (ako se nastavi daljna nesigurnost i neizvjesnost u RH). To bi znacilo povecanje prometa ali i agresivno rusenje cijena. BOLJE IMATI NIKAKAV PROMET NEGO DA CROBEX (ZA NEKE VEC SAD GROBEX) PADA 2% NA DNEVNOJ RAZINI.
[/quote]
Nevjerovatan zaključak?Zar ne mislite da prometa nema,jer nema tko kupovati?
Tajlandska burza ima primjerice prosječan dnevni promet dionica ,preračunato u kune oko milijardu i dvjesto miliona kuna.Singapoure,Vietnam,Malezija najmanje 150 puta veći dnevni promet nego mi!Tajland nema porez na kapitalnu za fizičke osobe.Na dividendu je 10% uz pravo povrata ovisno o prihodu.
Kinu,Indiju i druge ne vredi spominjati,kao i veće burze u EU i SAD ,Japan!
Kada je promet u Hrvatskoj pao ispod 50 miliona dnevno,ja sam prestao trgovati najmanje 80%,a kada je pao na 20 miliona,prestao sam potpuno.
Ako ne ukinu ove poreze na kapitalnu i dvidendu,ne mislim više nikada trgovati na ZSE!
Sadašnji prosječni dnevni promet ZSE je ,vjerovatno,na nivou prosječnog dnevnog prometa Konzumove trgovine u Zagrebu.


Ako ne ukinu ove poreze na kapitalnu i dvidendu,ne mislim više nikada trgovati na ZSE!
Sadašnji prosječni dnevni promet ZSE je ,vjerovatno,na nivou prosječnog dnevnog prometa Konzumove trgovine u Zagrebu.

točno, potpisujem!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Ajmo potpisati peticiju!

nisam mislio ovo reći još skoro, ali

Vrijeme je za blue chipove i na ZSE. I to one koje su izgubile 100% i više vrijednosti u odnosu na 2009 godinu, a da im je poslovanje koliko toliko stabilno. A to znači i povlačenje prema dividendnim dionicama


nisam mislio ovo reći još skoro, ali

Vrijeme je za blue chipove i na ZSE. I to one koje su izgubile 100% i više vrijednosti u odnosu na 2009 godinu, a da im je poslovanje koliko toliko stabilno. A to znači i povlačenje prema dividendnim dionicama


Vama treba dati posebnu nagradu za optimizam.
Na burzi sa dnevnim prometom od 2-3 miliona kuna i svim mogućim porezima???


nisam mislio ovo reći još skoro, ali

Vrijeme je za blue chipove i na ZSE. I to one koje su izgubile 100% i više vrijednosti u odnosu na 2009 godinu, a da im je poslovanje koliko toliko stabilno. A to znači i povlačenje prema dividendnim dionicama

kako izgubiš više od 100% vrijednosti ? 🙂

Ivane o
Mislio si u odnosu na 2007? Ili neznas kad su dionice bile najvise?!

@lojtra
nisam bez veze stavio 2009, jer je tada bila prava korekcija, a od tada, te dionice na koje mislim su pale 100+%

Ne znam kako si godinu stavio ali postotci te malo muce.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@vedronebo
da muče me postoci od 6 razreda osnovne….


te dionice na koje mislim su pale 100+%

– koje su to dionice ???


kako izgubiš više od 100% vrijednosti ? 🙂

Pih. Nisi vidio onih par dionica koje koštaju -13kn, -568kn i -167kn!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close