Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Porezna vodi transakcije prema FIFO metodi: first in,first out,znači prvo se prodaju "starije" dionice stečene prije 1.1. a nakon toga ove na koje se plaća porez,ako se radi o istom izdavatelju.
Ako netko želi dugoročno držati dionicu u portfelju kupljenu prije1.1 a opet sa određenom količinom i trejdati najbolje je imati dva računa.Iako ne znam da li je uopće moguće trejdati na ZSE sa ovakvom likvidnošću.

porezna uopće ne vodi ništa nego ti bi ti sam "trebao" voditi i zatim se "prijaviti" a za trejd dijelom dionica je dovoljno drugi dio dionica odregistrirati prebacivanjem na poziciju u SKDD
[/quote]
Naravno da ne vode,izračunavaju ako ti ovo bolje zvuči.
Za ovo drugo nemam pojma,ionako ne kupujem na ZSE od NG.

"Only dead fish swim with the stream"

Astrologinja: Vlada danas neće pasti, a Karamarka čuva svemir
http://vijesti.hrt.hr/339554/astrologinja-vlada-danas-nece-pasti-a-karamarka-cuva-svemir

Možete se opustiti,sve je ok.:)
Ha,ha… i to na javnoj televiziji koju je već odavno trebalo ukinuti u ovom obliku.Sprdačina.I to u 2016 g.
Ali zapravo očekivano:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Sef-HDZ-a-voli-alternativnu-duhovnost-Karamarko-ide-na-seanse-kod-citacice-duse?meta_refresh=true

"Only dead fish swim with the stream"

ma ne kolega, ništa oni ne računaju nego,

Porezni obveznici podnose izvješće na Obrascu KD-G Poreznoj upravi do 15. siječnja tekuće godine za prethodnu godinu u kojoj su iskazani ostvareni kapitalni dobici i kapitalni gubici .
Uz Obrazac KD-G dostavlja se i evidencija o primicima od kapitalnih dobitaka.
Takvi porezni obveznici nakon toga moraju podnijeti godišnju poreznu prijavu u kojoj iskazuju neto kapitalne dobitke ostvarene u poreznom razdoblju (ukupne kapitalne dobitke umanjene za kapitalne gubitke ostvarene u istom poreznom razdoblju)

dakle, sve sam računaš i podnosiš Obrazac KD-GPU do 15. siječnja

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa

Jel ti to mene malo zaj… ? 🙂

"Only dead fish swim with the stream"

Halo!
Prometa nema jer nikome nisu jasni zakoni o porezu, cak ni onome tko ih je donio. Kako ne shvacate, vidite da i na forumu svatko tjera svoje. I to sve vlast namjerno radi.

Da je zamrlo sve, zamrlo je….al neće do vijeka….ko čeka dočeka, samo treba odabrati prave tickete za budućnost

Da ali ne dobre firme nego dobre dionice. Ove koje su vec dokapitalizirane. A one koje nisu, njih ne, ni u ludilu.

Ima već tema za poreze, ovako zatrpavate svašta, a bolje da je sve na jednom mejstu

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ajd vise završite to rušenje vlade u Saboru da mozemo srusiti index za 5-10% i krenuti u nove radne pobjede……


Ajd vise završite to rušenje vlade u Saboru da mozemo srusiti index za 5-10% i krenuti u nove radne pobjede……

Nevjerojatno koliko su neki ljudi zaboravljivi i kakve sve stvari imaju obraza reći. (na sabor mislim)

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Evo, upravo ovako kako zadnjih par dana izgleda cijela trgovina na RIVP će uskoro izgledati 80% zbivanja na ZSE.

Fondovsko nadmudrivanje iliti iz šupljeg u prazno.

Spread par lipa i udri……


Ovu su Burzu napustili svi.
I kupci i prodavači,i promatrači i forumaši.

znaci sprema se bull 🙂

New Report

Close