Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja bi rekao da smo generalno što se tiče ekonomije prošli dno ali da se to na burzi još ne primjećuje radi nekompetentnosti dobrog dijela sudionika. i institucionalni i mali igrači su bezbroj puta pogriješili. zašto sadašnjom neaktivnoštu to opet ne bi ponovili?

Točno tako iako dijelom se slažem i s Krešom. Da nije bilo blogera koji nam je otkrio turizam rast istog desio bi se par godina kasnije ako i tada, institucionalci dan danas na turizam gledaju sa dozom skepse jer da je drugačije ulazili bi po većim stopama.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



ja bi rekao da smo generalno što se tiče ekonomije prošli dno ali da se to na burzi još ne primjećuje radi nekompetentnosti dobrog dijela sudionika. i institucionalni i mali igrači su bezbroj puta pogriješili. zašto sadašnjom neaktivnoštu to opet ne bi ponovili?

Točno tako iako dijelom se slažem i s Krešom. Da nije bilo blogera koji nam je otkrio turizam rast istog desio bi se par godina kasnije ako i tada, institucionalci dan danas na turizam gledaju sa dozom skepse jer da je drugačije ulazili bi po većim stopama.
[/quote]

“Struka” je procijenila da je sada cijena “previsoka”

Osobno mislim da je turizam došao do vrha, odnosno do vrha u velikom rastu u malom vremenskom razdoblju. Tako da više ne možemo očekivati ni 20+% u jednoj godini. Ima još 1-2 dionice koje su ispod radara, al je pitanje otključavanja vrijednosti, odnosno praćenja ostatka sektora. Grčka se budi, Španjolska rastura, a za pobrati veći dio kolača onih gostiju koji su odlazili u tursku,egipat,tunis mi jednostavno nemam infrastrukture a i zakasnili smo sa hotel boom-om za ove događaje.

Osobno razmišljanje….

Slazem se djelomicno. Kod nas ima jos prostora za rast. Tko je putovao svijetom u europom…nas turizam ima jos puno da se razvije. Ima jos zemljista po jadranu koja mogu posluziti za gradnju novih hotela

Ovu su Burzu napustili svi.
I kupci i prodavači,i promatrači i forumaši.

Bas sam si razmisljao zasto nema prometa. Problem je i u tome sto npr netko je kupio neke dionice prije 1.1.i jos nesto dionica nakon 1.1.
Sad zeli nesto prodati, a njemu se prvo prodaju one dionice koje je prve kupio, dakle, prije 1.1. To naravno, ulagaca demotivira da ista radi, vec samo ceka.
To moze zaobici da otvori novi racun, pa preko njega kupuje. (Nadam se da je tako)
Ali je opet bez veze…jer moram imat 2 racuna

Porezna vodi transakcije prema FIFO metodi: first in,first out,znači prvo se prodaju “starije” dionice stečene prije 1.1. a nakon toga ove na koje se plaća porez,ako se radi o istom izdavatelju.
Ako netko želi dugoročno držati dionicu u portfelju kupljenu prije1.1 a opet sa određenom količinom i trejdati najbolje je imati dva računa.Iako ne znam da li je uopće moguće trejdati na ZSE sa ovakvom likvidnošću.

"Only dead fish swim with the stream"


Ovu su Burzu napustili svi.
I kupci i prodavači,i promatrači i forumaši.


uskoro će i državu svi napustiti. izgubili su živce čekaju ći da se ponovno odluči tko je 1945. izgubio ,a tko dobio.

who dares, wins

Vlada nam je nula. Jedino pozitivna stvar je danasnja tekma i zato neka odu u finale

Samo neka hdz odustane od opoziva Karamarka danas (a ne bi me čudilo jer im inače slijedi na izobrima katastrofa epskih razmjera) i neka se nastavi Orešković-Petrov-Marić, pamtiti ćemo ovaj tjedan kao veliku promjenu, a koju će velika većina shvatiti za 10-15 godina.
Ova trojica su kombinacija znanja, stručnosti, poštenja i etičnosti, nešto što do sada nismo imali prilike vidjeti. A ako dođe do novih izbora vraćamo se na ono što imamo zadnjih 25 godina, svejedno da li je to hdz ili sdp jer ako ništa drugo Petrov nije napravio u ovih pola godine pokazao je da su njih dvoje identični.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Porezna vodi transakcije prema FIFO metodi: first in,first out,znači prvo se prodaju "starije" dionice stečene prije 1.1. a nakon toga ove na koje se plaća porez,ako se radi o istom izdavatelju.
Ako netko želi dugoročno držati dionicu u portfelju kupljenu prije1.1 a opet sa određenom količinom i trejdati najbolje je imati dva računa.Iako ne znam da li je uopće moguće trejdati na ZSE sa ovakvom likvidnošću.

porezna uopće ne vodi ništa nego ti bi ti sam “trebao” voditi i zatim se “prijaviti” a za trejd dijelom dionica je dovoljno drugi dio dionica odregistrirati prebacivanjem na poziciju u SKDD

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ValueWalk

Potpisujem!

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close