Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@PoAskuBidu
kad bi to bar bilo tako jednostavno… MOST sam ne može, a svima smetaju jer bistre mutne vode
i politička praksa je protiv njih: svugdje u svijetu se uglavnom stranačje bipolarizira (kod nas SDP/HDZ)
nema vam tu sreće, jedino kad bi došli na otprilike udjel političke scene koji imaju HDZ/SDP pojedinačno

Milanovič,Grčič i Maras su 100 puta bolji od ovih prikaza i nakaza

Most jednostavno ne moze dobiti dovoljno mandata da sam vodi vladu…tako da nema tu srece…dokle god su manjina




Ma ode li Orešković, šta je već izvjesno, ode s njim i sva potencijalna privatizacija državnih poduzeća i manjih udjela.. Mogao se bar neki kapital oslobodit i malo živnit ZSE, ovako bez toga i uz porez jako teško…

100 % se slažem…

Toga se i ja bojim, a više smo vidjeli konkretnih poteza i procesa od CERP-a zadnjih par mjeseci nego zadnjih deset godina. Žalosna je razina razmišljanja ljudi kod nas, a ako stvarnu maknu Oreškovića na račun Karamarka i ako maknu Petrova koji je bio jedina kočnica da Karamarko svašta ne izvodi (kao prvo on premijer a ne Orešković kojeg ne bi bilo da Petrov nije to kao uvjet br. 1. tražio nestranačkog premijera, Crnoja ministar, Brkić ministar, INA-žena-Petrović, mješanje u MUP i preuzimanje svih resora) bojim se da onda pričamo o 1-2 izgubljene godine jer na novim izborima teško možemo dobiti puno stabiliniju vladu.
A sve to sve viši liči na čistu prostituciju pri čemu marginalni i gotovo karikaturni likovi dobivaju na važnosti u nevjerojatnom nesrazmjeru u odnosu na svoje sposobnosti i doprinos (Beljak koji je provaljivoa u aute, Špika za kojeg je glasalo 130 ljudi i koji je kao profesor tjelesnog bio sa 45 godina glavni u stranci umirovljenika, Čorić koji optužuje za udbu i kos čovjeka koji je tada imao 15 godina, Sinčić koji ne poštuje nikakva prava i zakone i koji samo lupeta sa strane bez apsolutno ikakve odgovornosti i sl.)
Nemam nikakvu stranku i gadi mi se to sve skupa ali uz sve minuse koji se mogu nabrojati bojim se da ćemo brzo požaliti ako nakon samo pola godine ostanemo bez Oreškovića i Petrova.
Sumnjam da će i Marić htjeti ostati u drugačijoj okolini, populistički utjecaj na donošenje odluka i petljanje u struku od ljudi koji ne znaju zbrojiti 2+2 do sada nije osjetio samo zato jer mu se stranka bavi sa drugim stvarima. Nadam se da ćemo barem vidjeti taj paket promjena koji je najavio za kraj lipnja.
A na kraju će sve opet pasti Milanoviću u ruke ni krivom ni dužnom. Onda vidiš neki dan šta Maras lupeta, pa se sjetiš Grčića iz zemlje čudesa i pitaš se da li je to sve moguće?

Toliko jadno i žalosno sve skupa, a ovdje treba raditi, živjeti i djecu odgajati.
[/quote] Riješenje: glasovati za MOST i opet i opet… HDZ/SDP lopovi.
[/quote]

ako budu novi izbori, glasat ću opet za Most , hebe mi se za sve ostale, a Mostu svaka čast, ostali su dosljedni svojim stavovima .
šteta zbog novih izbora , jer po meni, ovaj Orešković je bilo nešto najbolje što smo imali u zadnjih 20 godina u svim vladama, imali smo pšansu i da se čak izvučemo iz dugova koji nam prijete u narednim godinama ( samo kamate !) ali zbog zajednice na kojoj je čelu karamarko , to sve pada u vodu. očito nekome treba da ova država nahebe i da postanemo ko grčka i da nam pokupuju sve što vačja za sitne novce , a par njih se enormno obogati. eto, moje kratko viđenje stvari. uglavnom , pušiona hr tržišta i države

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


imali smo šansu i da se čak izvučemo iz dugova
jel moguce da pusite pricu o smanjivanju glavnice duga?

koncar vec ode za place i penzije , http://hrvatskidug.com/

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


koncar vec ode za place i penzije

a dildo od 50 MILIONA za političke sekte se ne računa?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

O moj bože u kakvoj mi to državi živimo i kakve mi to idiote biramo !
Stvarno mi nije jasno kada će se građani ove zemlje dići na noge i početi prosvjedovati protiv ovih luđaka koji nas vode u propast.
Što se to mora dogoditi da na ulice izađe 500 000 građana Hrvatske?
Do kada ste spremni trpiti ove svinjarije?
Jesmo li u Hrvatskoj svi toliki primitivci i seljačine da trpimo sva ova sranja i talibane?

Izgleda da nam je i ova godina upropaštena što se bilo kakvih pomaka na bolje tiče.
Toliko o domoljublju i ljubavi za Hrvatsku.
Karamarko je odlučio ostati na vlasti do god to bude moguće, svi sudjelujemo u Big Brotheru.
Mi smo trenutno jedna Big Brother država.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


… imali smo pšansu i da se čak izvučemo iz dugova koji nam prijete u narednim godinama ( samo kamate !) …

državni i(li) javni dug je konstanta kod svih država; imate na Wiki lijep pregled javnog duga po državama, uglavnom Kanada, SAD i zemlje zapade Europe prednjače, plus naravno Japan
još neke zemlje (države) bi bile u tom društvu da nemaju naftu ili neke druge vrijedne resurse

ovdje imate lijep prikaz u SAD kako to ide:
Vaš link …

i kao što se lijepo vidi, koja god opcija odgovarala za visinu duga išlo se ‘samo naprijed…’

Lijepo sažeto…

Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Zar je moguce vjerovat da se dug ne moze otplatiti jer je to rekao neki novi politicar koji nema ni 30 godina? 🙂 i opet svi vjeruju.
Pa samo da se smanji 15% drzavna i lokalna uprava (cca 60 000 ljudi), to ti je na placama i dodacina usteda 6-7 milijardi kuna. Pola ukupnog deficita. A to sve mozes dobit prirodnim odljevom u mirovinu, i nikome ne moras dati otkaz. Naravno, ne u jednoj godini…ali u nekoliko. Pa jos odbije koliko na javnim nabavama i korupciji ode love…jos bi bili u suficitu…
Moze se, ali kao sto nas 2 glavne stranke plase sa ustasama i partizanima, neke nove nas plase da dug nikad necemo vratit. Onda sta one nude?
Drugo, ako drzava trosi ono sto ima…nece se zaduzivat. Ili ce se minimalno zaduzit, i uz to, ako gdp raste, onda ce dug biti sve manji i manji.
Dug amerike je vec jednom bio 100% gdp, pa je pao na 50% 2005.

Ako ti je deficit 1.5-2%, a rastes 4% kako onda ne mozes smanjit dug?
Mi rastemo oko 2.7 % kad politicari nista ne rade…a sad si zamisli da rade barem malo u korist drzave…

New Report

Close