Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iako smo na temi za komentiranje ovo je možda bolje ne komentirati…

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

danas opet umjetno bildanje redovnog prometa na ZSE sa 7,5 mil.kuna nedioničkog prometa (5 mil.kuna državna obveznica + 2,5 mil.kuna RIBA obveznica)…umjesto da ukinu besmisleni porez na kapitalnu dobit, oni ovako mažu oči ulagačima!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ulagaci-ne-vjeruju-vladi-propalo-izdavanje-drzavnih-obveznica/896923.aspx



@MrKikinho

Ako Karamarko ode sa vlasti, Crobex bi trebao vrtoglavo narasti.☺

Slažem se. Možda ne vrtoglavo, ali on i njegova ekipa previše spletkare u svoju privatnu korist, koliko god tvrde da se “brinu” za narod.

Evo, i ovaj član njegove ekipe koji bi trebao postati članom Ustavnog suda, se lažno predstavlja i (navodno, sukladno iskazu njegova dva suradnika koji su svoj dio priznali) prima preko 200 tisuća eura mita za prenamjenu zemljišta u građevinsko:

Lažno predstavljanje

Davorina Mlakara su, prema prošlotjednim informacijama objavljenim na HRT-u, u proljeće 2014. austrijski istražitelji više sati ispitivali o sumnjama da je 2007. s još dvojicom hrvatskih državljana, Josipom Vreskom i Danijelom Ropušem, od Hypo banke, posredstvom austrijskog poduzetnika Alexa Kropiuniga, na ruke primio 630.000 eura. Ropuš i Vresk austrijskim su istražiteljima priznali da su 2007. primili svaki po 210.000 eura te ustvrdili da je isti iznos primio i Davorin Mlakar. Taj je novac, prema sumnjama austrijskih istražitelja, spomenutoj trojici isplaćen u zamjenu za utjecaj na lokalne i državne hrvatske vlasti kako bi se zemljište na Pagu u vlasništvu tvrtke kćeri Hypo banke prenamijenilo iz poljoprivrednog u građevinsko-turističko. Mlakar je i pred austrijskim istražiteljima 2014., kao i u prošlotjednoj izjavi za HRT, negirao da je taj novac ikada primio. Međutim, priznao je da se 2014., kad je istraga već bila pokrenuta, na ulazu u sjedište Hypo banke u Klagenfurtu lažno predstavio, ne ponudivši razumno objašnjenje za taj potez.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sdp-ipak-nece-dici-ruku-protiv-mlakara-novi-ustavni-suci-vec-ovog-petka/4117644/




@MrKikinho

Ako Karamarko ode sa vlasti, Crobex bi trebao vrtoglavo narasti.☺

Slažem se. Možda ne vrtoglavo, ali on i njegova ekipa previše spletkare u svoju privatnu korist, koliko god tvrde da se "brinu" za narod.
[/quote]

prošlo bi bez pozitivne reakcije…dapače, prije bi mogao uslijediti pad indexa jer svi znamo da ako karamarka izbace silom iz vlade, da će iz osvete minirati sve MOST-ove akcije i inicijative i da će vlada nedugo nakon toga izgledno pasti, a mi izgubiti milijarde iz EU fondova

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/1946773/rtl-doznaje-prvi-put-u-povijesti-propalo-je-izdavanje-drzavnih-obveznica/

Nema kod nas stranke kojoj je stalo do zse, naprotiv svi je hoce unistiti. Mozemo sjesti i plakati. Vise puta sam vam rekao za prosvjed ali nitko ni da mrdne. Bloger se isto nista ne ocituje glede poreza. Svi s kojima sam se sreo na ulici kazu da nema sanse da ulazu dok se ne ukine porez.

g. Bakić o državnim obveznicama

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ono što gosp. Bakić nije uzeo u obzir, ili mu to nije najasnije, je da je moguc rast naših obveznica upravo zato što se nismo zadužili još više. Gledaj to ovako; što se više zadužuješ, to si kao zemlja rizičniji, to ti više kamatne stope rastu. Kako svoj dug nismo povecali, trziste je to prikazalo kao pozitivnu vijest. Isto je i s dionicama. Kad neka kompanija ide kupovati drugu, onda ona kompanija koja se kupuje poraste u cijeni, a (najčešće) ona koja je kupuje padne u cijeni, jer se za kupnju mora zadužiti. Ako propadne kupnja, dionica naglo poraste. Isto se i ovdje dogodilo. Nema duga, pozitivno

alias, slažem se. Tamo gdje on spominje “a trebalo bi biti obrnuto” misli vjerojatno na to da bi se cijena smanjila da je istinito ovo kako novine to prikazuju. Da jednostavno nije uspjelo izdanje, odnosno da ih niko neće, odnosno da smo rizičniji nego jučer kao. Jer onda to što nema novog duga bi bilo manje pozitivno nego što bi ovo bilo negativno.

Al u ovome “To znači da RH nije u problemu izdati novu obveznicu, nego da je ministar financija isprano odlučio čekati bolju cijenu” on govori ovo što si ti sad reko…

Ako sam dobro razumio…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Stvar je u tome da on ili vlada ili ministar očekuju od S&P-a ili neke druge kuće za ocjenjivanje da nam podignu kreditni rejting samo na temelju “želja” ove vlade, a to se nece dogoditi. Svaka vlada izda reformske mjere, no one na kraju ispadnu samo puste želje. Tako da ne vjerujem da itko više pada na to. Da se nešto promjeni treba nešto i pokazati. Kako je sve krenulo teško da će se to brzo dogoditi. Isto tako, ocjenjivacke kuce, najceste dizu kamatne stope kad raste cijela ekonomija npr europe ili regije, pa imas efekt preljevanja. Europa je jos anemična, pa ne vidim ni od tu da se nesto moze preliti. BDP je za sad dobar, ali ono što je kod rizika najbitnije je stabilnost i održivost. Ne jednokratni rastovi ili “slučajna ekonomija”, a to je upravo ono što mi imamo. Pod time mislim da nista nismo promjenili, ali rastemo jer je drugima bolje, pa i nas guraju. Strukturne reforme se ne događaju, pa onda ovisimo kako je zemljama u kojima izvozimo,npr. Italiji ili Njemačkoj, a ne šta možemo napraviti da postanemo konkurentniji. Žalosno, ali tako je. Nikad mi nece biti jasno zašto, ali ako ti cijeli svijet kaze da ne zeli ulagati u tebe, jer imas preglomaznu i neučinkovitu birokraciju, zašto je ne popraviš. Koliko je teško donijeti zakon da umjesto 63 dozvole trebaš samo jednu? To je stvarno van svake pameti. I što je najbolje, pošto smo lijeni pa nam se ne da, možemo sve te zakone kako smanjiti i ubrzati procedure, jednostavno prepisati od drugih. Šta nisam genij kako sam se ovoga super sjetio?

Ma kod nas ljudi ne razumju k… Čak ni političari. MInistar finacija izjavi da on ne kocka pa nema dionica. ?!?! Ljudi su protiv “rasprodaje”… I tako… Evo, sad pun trg ljudi, ne znaju ni zašto prosvjeduju…

Mi moramo promjeniti mentalitet i naučiti neke osnove osnova…

I ne treba kod nas 63 dozvola. Samo plava kuverta…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close