Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u sijeni skore mogućnosti trgovanja na zse sa dionicama iz okruženja i vidljivom koleracijom istih s našima.
Ljubljanska borza v zelenih številkah

Delnice na Ljubljanski borzi se počasi, a vztrajno dražijo. Od »dna« sredi februarja so se v povprečju podražile za dobrih sedem odstotkov, zadnji teden pa je končno prinesel zelene številke tudi na letni ravni. Ljubljanska borza tako po letošnjem donosu že prekaša najpomembnejše tuje borze, rast pa se bo po mojem mnenju še nadaljevala. Domače delnice so namreč zaradi splošnega razočaranja, predvsem malih vlagateljev nad lanskimi dogodki, precej podcenjene. V povprečju so cene, gledano na dobiček na delnico (P/E), več kot polovico nižje od evropskega in ameriškega povprečja, pričakovani dividendni donosi pa pri nekaterih delnicah celo presegajo desetkratnik obrestne mere na prihranke, vezane na banko. Tako lahko z gotovostjo trdimo, da takšnih razmer v domačem finančnem sistemu še nikoli ni bilo in tovrstna anomalija na trgu tudi ne more trajati dolgo.

Finančni rezultati kotirajočih podjetij, ki jih borzna podjetja objavljajo te dni, so razmeroma dobri, saj je domače gospodarstvo le ujelo vlak rastočih mednarodnih trgov. Tudi domače povpraševanje se prebuja, končno pa se povečuje tudi aktivnost bank. Zavarovalnica Triglav bo med najradodarnejšimi izplačevalci dividend, prav tako Petrol, Sava Re in Telekom. Petrol je sicer edina družba, ki je javno objavila predlagano višino dividende v znesku, ki prinaša nekaj več kot štiriodstotni donos, verjetno pa bo ta ena najnižjih. Od upravljavca državnega premoženja SDH se namreč pričakuje, da bo tudi letos na skupščinah izglasoval najvišje možne dividende, ki jih dopuščajo letni izkazi uspeha.

who dares, wins

Pocela je propaganda….zapamtite da trziste nekretnina mora prvo odreagirati, a onda ide trziste kapitala….Jutarnji radi na jednom i drugim, iako s krivim podacima:(…..

Uskoro, nakon 7-8 godina muke, dode i lijepo vrijeme za biti na ZSE-u….

evo još jedan link pa dosta za danas.
Vaš link …

who dares, wins

@ivanoreskovic

I još nešto što se nigdje ne napiše niti u malim slovima: sve te cijene i njihov pad/rast temelje se na objavljenim cijenama po raznim stranicama a ne stvarnim realiziranim cijenama.
Razlike su često jako velike, pogotovo kod novogradnje gdje ljudi žele brzo svoje novce i cijene su na kraju 20-30% niže od oglašenih

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ipak su u pravu oni koji kazu da nedostaje kvalitetnih nekretnina.
Prijatelj u Istri trazio kucu s bazenom za 300 somova i na kraju kupio zemljiste jer je ponuda losa.
30% iz oglasnika je neprodavljivo,nije moguce niti pokloniti.

istina, sve što vrijedi već davno nestalo. ostale samo sakrivene ruševine i starine ili nesređeni papiri.

Što se tiče Istre i kuća s bazenom, zar ih se ne nudi na desetke (usudio bi se reći i par stotina) po raznim stranicama i oglasnicima?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Što se tiče Istre i kuća s bazenom, zar ih se ne nudi na desetke (usudio bi se reći i par stotina) po raznim stranicama i oglasnicima?

5390 oglasa samo na njuškalu. nema čega nema. od normalnih cijena pa do cifri većih nego na azurnoj obali. Vaš link …

who dares, wins


koliko se sjećam plavac1 je na str.oporavak burze napisao da nam treba rast bdp od 3% da bi burza rasla.
kako je krenulo bikovsko tržište u mnogim zemljama a nemaju znakovitog rasta gospodarstva?
Za EU su znakovite mjere ECB koje daju rezultate jer burze ulaze u bikovska tržišta
Pravi znalci nemaju vremena za ova moja trabunjanja jer broje šolde umjesto da se neko javi sa kakvom pa makar i TA prognozom ili da zovemo Vakulu/Sijerkovića.
Nisam ja ovo započeo nego poslovni koji ima članak o bikovskom tržištu ..

Ne treba ni zanamariti povijesno najniže kamate na depozite (na devize debelo ispod 1% godišnje) tako da će se dio novca neminovno preliti na burzu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Kad ce se te burze spojiti, jel vama jasno sto? Pa trebao je krenuti rast prije nego nas stranci jeftino kupe. Ja kupio ingru, mislim da ce ona biti na meti mnogih malih.

Kud baš Ingru?
Nije li bilo bolje kupiti nešto od blue chip dionica ?

Bit ce puno pocetnika a oni vole tzv. Jeftine dionice a i stvarno mislim da ispod 2,50 nejde.

New Report

Close