Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bigfoot
Vec prva recenica ti je kriva. Ja se nicemu ne cudim. Krivi ti je i cijeli post. Nick lojtra mi je tek od 2009.g. Tako da o mojemu trgovanju neznas nista, sve bitno se je dogadalo prije.
Sto se poreznih kbveznika tice citav zivot placam za tudu djecu, za ceste po kojima se nikad ne vozim i stotine drugih stvari. Tak da pricas gluposti.

Ali znam te od 2011 i šta si tada kupovao,kao što sam napisao sam si kriv,svi griješimo,i ja sam stoput ali na greškama se jedino i može učiti.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/komentari-trgovanja-na-hrvatskom-trzistu-kapitala-909?page=5560

Prije krize si mogao zaraditi da si dao i svom psu da stišće buy tipku.

Što se poreza tiče i ja ih plaćam a od države ne dobivam ni lipe.Niti mi treba.Sve što želim da se ne ponaša kao narkoman.Nikad im dosta.

"Only dead fish swim with the stream"

slažem se s bigfootom

i vrijeme najveće kriize i sloma na burzi se moglo bezbolno proći ulažući u pametne dionice.
Nekad se zaista pitam, ono što bloger često ponavlja, kako naši ljudi koji se bave ulaganjima nisu vidjeli ono što je i slijepac mogao vidjeti, a to je booom hrvatskog turizma.
Od tada su neke dionice porasle 12-13 puta.
A gledajući današnje cijene, smatram ih i dalje vrlo podcjenjene jer je to u biti jedina grana koja zdravo pozitivno posluje a i našoj banana državi ima veoma objektivne razloge za dalnji rast.

Osobno sam 2008 i 2009 također bio u minusu i to svojom greškom ulažući u građevinare koji su živjeli na staroj slavi i smatrajući da su isuviše pali da bi nastavili dalje padati.
No nastavili su padati, a i znamo kako su neki od njih završili, te se ni dan danas nisu oporavili, a pitanje je i kada će uopće.
Od konca 2009, 2010 sam se okrenuo uglavnom turistima, počeo sam sagledavati realno-objektivnu sliku, i mogu reći da je to bio pun pogodak!


a što imaš tu poučno?
pa na svakoj temi/dionici danas imaš par forumaša koji pišu hvalospjeve i drukaju na rast i pričaju kako će to bit sjajno ulaganje. No tko ima kristalnu kuglu?
Slažam se da je KORF bio izvrsno ulaganje, kompletan turistički sektor, a u kupnji kojeg sam i sam sudjelovao, iako sam propustio najveće stope rasta, no i sa ostvarenima nisam niti malo žalostan, naprotiv.

nešto vas se ne sjećam iz tog doba.

who dares, wins




Kod nas su se greske skuplje placale nego vani. I kada drugima dajemo savjete, treba uzeti u obzir i taj faktor.
Drugo, mozda lojtra nije u banani, ali teorija je jedno, a stvarni zivot drugo. Da je lako, bogat bi bio svatko. Ukljucujuci i ove koji "znaju".
Sto se tice korfa na 250 i tvog zakljucka…ti nisi kompetentan da dajes savjete.
Ako kupim po 250 i nakon 7 godina opet imam 250, i dobijem neku mrsavu dividendu, onda je to jako jadno ulaganje.
Ako si kupio po 22…onda mozes dijelit savjete…ja poznajem samo jednu takvu osobu.


sad je baš godišnjica tih slavnih vremena. pročitaj te par stranica i upoznaj te još neke aktere tih događaja. poučno je. http://www.poslovni.hr/forum/tema/korf-dom-holding-dd-1064?page=84
[/quote]

A onda su prodali po 50, i mislili kako su dobro prosli…oni koji nisu, su to vjerovatno napravili zbog citanja bloga…tak da…
[/quote]
u mom slučaju 90 i 60 radi one dokapitalizacije ili šta već bi. tko je mogao znati da će to biti prva i jedina pošteno odrađena igra. a i počeo sam se baviti nekom građevinom pa nisam mogao stalno biti online. no kako bi rekli đavolu malo bilo.

who dares, wins

Kroz “branjenje” lojtre sam htio reci, da nekad treba imati i srece, jer ako srecu treba Real, Barcelona, United i ostali veliki klubovi da osvoje neki trofej, naravno osim svih ostalih radnji prije toga, pa sta je onda sa amaterima? Ali vi ste se uhvatili njega ko pijan plota.
Kad jednom udjes u pozitivan niz, puno je lakse. Isto je i kad udjes u negativan.. tesko je zaustavit kola kad krenu nizbrdo.

Sto se tice poreza na kapitalnu dobit…oj vi, veliki pravednici…ako ga ukinu, vi slobodno nastavite placat, kad vam je on tako logican.

Ja tvrdim da je u Lojtrinom slučaju teško moglo završiti drukčije nego što jest.Sreća tu malo znači.
Građevinari.Jesmo li zaboravili pošto su se isti tržili?Na valuacijama daleko većim nego što je to slučaj u svijetu.Plus što su zaduženi i ovisni o banana republjik,o poslovima koje ista daje.
Brodari.Ciklična industrija,ovo je teško i profesionalcima pratiti,iako je bilo jasno da ima previše brodova na tržištu,i sama uprave su isto govorile,mislim,šta nije glupo nešto kupovati samo zato što je jako palo i dok trend oporavka nije ni blizu,a kompanije istodobno prže novce?
LKRI-za ovo mi se ne da više ni pisati,san svakog shortera,tko želi neka pogleda stare postove na istoj temi.

Ono što je vrijedilo je i naraslo,prvenstveno turisti jer je to uglavnom i jedino što vrijedi u HR,ostalo je na razinama više manje gdje im je i mjesto.

"Only dead fish swim with the stream"


Kroz "branjenje" lojtre sam htio reci, da nekad treba imati i srece, jer ako srecu treba Real, Barcelona, United i ostali veliki klubovi da osvoje neki trofej, naravno osim svih ostalih radnji prije toga, pa sta je onda sa amaterima? Ali vi ste se uhvatili njega ko pijan plota.
Kad jednom udjes u pozitivan niz, puno je lakse. Isto je i kad udjes u negativan.. tesko je zaustavit kola kad krenu nizbrdo.

Sto se tice poreza na kapitalnu dobit…oj vi, veliki pravednici…ako ga ukinu, vi slobodno nastavite placat, kad vam je on tako logican.


je li danas himr ili hmst sreća? pročitaj, proanaliziraj, skini slijepačku mrenu s očiju. ako treba i prepiši. nije to sramota već racionalno uvažavanje tuđeg znanja koje je putem moderne tehnologije dostupno svima. ali najteže je pobjediti vlastiti inat. zato je burza psihologija. za razliku od ostatka događaja u životu ovdje se greške plaćaju novcem. odmah realnim. i vidiš da li znaš ili ne znaš. sasvim normalne fx platforme imaju mogućnost praćenja i kopiranja uspješnih pojedinaca na istima. ali neeeee ja ću njima dokazati da sam ja taj i taj. čuj molim te? igra se za pravu lovu. mogući gubitci su enormni. uzmeš lovu nije važno kako i igre intelektualne nadmoći igraš kasnije na šanku ili plesnom podiju.
p.s. post nije namjenjen vama nego onako generalno.

who dares, wins

Kratko ću se nadovezati na raspravu.
Burza je mač. Sa dvije oštrice. I na Burzi se gubi novac. I zarađuje. I nakon bitke je lako biti pametan.
I tko 2008. nije bio u papirima, ne zna što je zlo.
Čitam da se hvale turističke dionice. Za RIVP je P/E 28. Zarađuju čitavih 85 lipa po dionici. Cijena raste.
ERNT je zaradio 68 kn po dionici, P/E 13 kada oduzmeš dividendu od 10% koja će biti isplaćena u kratkom roku.
Na temi ERNT kolege viču da je dionica precijenjena. Na temi RIVP se kunu u rast.
Svaka glava svoju pamet!
Suzdržimo se od prijekora, i neka se javno pohvali onaj tko barem jednom nije izgubio svotu od koje boli glava.

Ja ne hvalim turiste,nemam ni jednog,niti namjeravam imati.Osim ADRS nemam ni jednu dionicu u HR.

"Only dead fish swim with the stream"

dali tko zna zasto neke od vodecih firmi objavljuju konsolidirana izvjesca za 2015godinu tipa ZABA,JNAF,RIVP mislio sam da to moraju napraviti do 30.04.2016 godine dali ste sta mjenjalo u zakonu pa to moraju od ove godine napraviti do kraja Ozujka za 2015

kad se pročitaju obavijesti na zse u svakoj trećoj je marijan hanžeković. hoće li on preuzeti ovu burzu ili se meni to samo čini?

who dares, wins

New Report

Close