Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


falco: ” jdkm-u prijeti veći pad , prvi nalog na kupnji 453,00 ” Da je tako samo na Jadrankamenu, ni po muke. Ali tako je skoro na svemu…………čast izuzecima.

točno, danas pravi lom

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


avax10: ” Evo i crobex okrenuo u lagani +0,19%. Sutra bi moglo biti još bolje ” A onda opet nizbrdo…………………..fijuuuuuuuuuu. Na kupnji nema nikoga, gdje su sad oni što su vikali kako fondovi neće dopustiti pad i kako su puni perja? Nekako se slabo javljaju u zadnje vrijeme.

Ma daj, pa pogledaj na kakvim sitnim prometima su ostvareni padovi. Tko ruši cijenu nego sami fondovi da mogu jeftinije kupiti, ali baš im i ne ide. A tek kad ulete mirovinci na burzu počet će pravi bal.
[smiley2]

Ignore: KressoM, delux

Uvaženi kolega avax, cijenim ja vaše mišljenje, ali se ne bih mogao složiti da fondovi ruše………prije bih rekao da to čine mali koji su zabrinuti kojim će pravcem burza.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

ako fondovćići ne dignu cijene u petak, mogli bi lagano dizat novce za isplate. prinosi su im “šugavi” u lipnju a naš narod ispod 10% mjesećno ne prizna [smiley2]


Uvaženi kolega avax, cijenim ja vaše mišljenje, ali se ne bih mogao složiti da fondovi ruše………prije bih rekao da to čine mali koji su zabrinuti kojim će pravcem burza.

Mene trenutno uopće ne brinu minorni prometi na kojima se ruši dobar dio dionica, već potpun nedostatak inicijative na strani kupnje

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ne ruše fondovi cijene na način da rasprodaju svoje dionice, nego su se već par dana povukli s kupnje i na taj način kod novopečenih ulagača izazvali paniku, pa onda nabace neki intervju u novinama da male dodatno zaplaše i eto rezultata. Ali ne vjerujem da će dopustiti neki veći pad jer bi to izazvalo kontraefekt i izlazak ulagača iz fondova, a s druge strane imaju i tako previše keša i da gledamo samo keš koji imaju ,ovaj pad nije se ni trebao dogoditi.

Ignore: KressoM, delux


Ne ruše fondovi cijene na način da rasprodaju svoje dionice, nego su se već par dana povukli s kupnje i na taj način kod novopečenih ulagača izazvali paniku, pa onda nabace neki intervju u novinama da male dodatno zaplaše i eto rezultata. Ali ne vjerujem da će dopustiti neki veći pad jer bi to izazvalo kontraefekt i izlazak ulagača iz fondova, a s druge strane imaju i tako previše keša i da gledamo samo keš koji imaju ,ovaj pad nije se ni trebao dogoditi.

Slažem se. Ja bih rekao da su fondovi ti koji se trebaju bojati kad će trebati krenuti prodavati udjele u dionicama ako se nastave ovako ponašati, a ne mali igrači. Bez obzira na brojne galince, stvarno nema nikakvog razloga za paniku, upravo suprotno

Hell is Empty and all the Devils are Here

Izvjestaji ce pokazati koliko nesto vrijedi, ovako imate JANAF koji na rekla kazala raste i zato ga nisam nikad ni kupio jer nevolim previse spekulirati.
A sto se tice izvjestaja, ja ocekujem kod vecine (onih koje pratim) zaista izvanredne rezultate koji opravdavaju ove cijene.
Cista matematika..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Blueman koje pratiš?
Inače se potpuno slažem, rezultati će biti odlični a ovo je sve čista psihologija burze.
Tko ima novaca,živaca i vremena taj pobijeđuje.

Uvaženi kolega Blue, matematika vam čini manji dio burze. Uostalom jedino što nas drži u plusu je Ina, čim ona padne crobex je minusu. Toliko o matematici.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Uvaženi kolega Blue, matematika vam čini manji dio burze. Uostalom jedino što nas drži u plusu je Ina, čim ona padne crobex je minusu. Toliko o matematici.

To stoji ali sve manje ce INA drzati CROBEX jer oko nove godine bi se trebalo malo trziste ustaliti, a da je nelikvidno, je, suplje ko sir…
Pratim sve brodare koji su po svjetskim okvirima potcijenjeni ali sta ces kada nisu IN.
I kao i ostali, PTKM, VART, INGRA zbog dokapitalizacije i poslova (inace ne bas).

Fondovi nisu glupi da lupaju sada bezveze na temelju rekla kazala, brojevi ce reci pa cemo onda vidjeti vec mozda krajem sljedeceg mjeseca koliko sto vrijedi.
Ima napuhanaca koji su ostali na istim razinama uprkos losem izvjescu…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pade INA i s njom i Crobex u minus

New Report

Close