Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O lplh-u bolje da ne govorim…700 kn cijena…pa na 40…znam malo vise nego sto mislis…pa me ne vuci za jezik.
Mnoge firme su imale dobre pokazatelje pa je cijena otisla preko 60% u minus…
Tebi se sa krizom pokvari poslovanje pa i pokazatelji…i onda sve ono sto si jucer racunao, mozes okacit macku o rep

Al dobro da imamo Kresu, pa cemo ubuduce njega pitat…jel skupo ili nije…i kako kroz recesije proci sto bolje.
Savjete treba slusati od onih koji su ulagali od 2004., pa zaradili, pa predvidjeli, pa opet u recesiji brutalno zaradili. Ovi koji su dosli nakon sto je vuk pojeo magare, pa sad eto oni kuze sta i kako gledat…tih se treba manit. A to je tipicni balkanski ulagac.

Krešo
Da, tebi sam odgovorio a ne Vikendu. Vikend ti je dobro odgovorio. Firme su imale dobre pokazatelje ali preko noći se štošta promijeni. I tko kaže da sam sve upucao u Belje. Sorry ako si na burzi tek od 2013. g. mislim da ti mene nemaš što učiti. Ja sam od 2004. I to od 2004. do 2008. po 16 sati na dan. Od onda malo manje.
Po tvom tumačenju mog posta vidim da jako malo znaš o dionicama. Da sam ja kupovao dionicu a da nisam znao koliko vrijedi. Kao i svi drugi mali dioničari, fondovi, itd.
Čeka te još svašta na burzi, pojma nemaš što se sve može dogoditi.
Sretno!

“Ja sam od 2004. I to od 2004. do 2008. po 16 sati na dan. Od onda malo manje.”


@lojtra

Znas kako bi ti Alf sada na ovo odgovorio ?

“I`m glad you havent wasted your life”.


Kod nas su se greske skuplje placale nego vani. I kada drugima dajemo savjete, treba uzeti u obzir i taj faktor.
Drugo, mozda lojtra nije u banani, ali teorija je jedno, a stvarni zivot drugo. Da je lako, bogat bi bio svatko. Ukljucujuci i ove koji "znaju".
Sto se tice korfa na 250 i tvog zakljucka…ti nisi kompetentan da dajes savjete.
Ako kupim po 250 i nakon 7 godina opet imam 250, i dobijem neku mrsavu dividendu, onda je to jako jadno ulaganje.
Ako si kupio po 22…onda mozes dijelit savjete…ja poznajem samo jednu takvu osobu.


sad je baš godišnjica tih slavnih vremena. pročitaj te par stranica i upoznaj te još neke aktere tih događaja. poučno je. http://www.poslovni.hr/forum/tema/korf-dom-holding-dd-1064?page=84

who dares, wins

a što imaš tu poučno?
pa na svakoj temi/dionici danas imaš par forumaša koji pišu hvalospjeve i drukaju na rast i pričaju kako će to bit sjajno ulaganje. No tko ima kristalnu kuglu?
Slažam se da je KORF bio izvrsno ulaganje, kompletan turistički sektor, a u kupnji kojeg sam i sam sudjelovao, iako sam propustio najveće stope rasta, no i sa ostvarenima nisam niti malo žalostan, naprotiv.



Kod nas su se greske skuplje placale nego vani. I kada drugima dajemo savjete, treba uzeti u obzir i taj faktor.
Drugo, mozda lojtra nije u banani, ali teorija je jedno, a stvarni zivot drugo. Da je lako, bogat bi bio svatko. Ukljucujuci i ove koji "znaju".
Sto se tice korfa na 250 i tvog zakljucka…ti nisi kompetentan da dajes savjete.
Ako kupim po 250 i nakon 7 godina opet imam 250, i dobijem neku mrsavu dividendu, onda je to jako jadno ulaganje.
Ako si kupio po 22…onda mozes dijelit savjete…ja poznajem samo jednu takvu osobu.


sad je baš godišnjica tih slavnih vremena. pročitaj te par stranica i upoznaj te još neke aktere tih događaja. poučno je. http://www.poslovni.hr/forum/tema/korf-dom-holding-dd-1064?page=84
[/quote]

A onda su prodali po 50, i mislili kako su dobro prosli…oni koji nisu, su to vjerovatno napravili zbog citanja bloga…tak da…

aha rasprava .tzv “.analiticari” unazad..sbbkbb skracenica.

vratite se malo sa cijenama u 2001-2003 god..ako ih znate uopce..koliko sastavnica je opravdalo financijski izenjering (pumpanje cijene) 2003-2007 god.
od svih sastavnica niti 5%

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Vecina ljudi je pocelo kupovati dionice tek 2007g. I oni su izgubili daleko vise novaca nego ja. I ima ih jako puno i ovdje na forumu. Ja sam barem prije zaradio. Samo nitko nece priznati.

svi koje ja znam a da su prodali na vrhu prije krize učinili su to sasvim slučajno. i manje više nikad se nisu ni vratili. onaj koji se misli s tim baviti ovdje je i u dobru i u zlu. prodavati neku pamet da je sve ovo opisano u nekoj literaturi je čisto preseravanje. ovakvi protuzakoniti slučajevi kao na zse se u zadnjih 50 godina nigdje ne dešavaju.

who dares, wins


Krešo
Da, tebi sam odgovorio a ne Vikendu. Vikend ti je dobro odgovorio. Firme su imale dobre pokazatelje ali preko noći se štošta promijeni. I tko kaže da sam sve upucao u Belje. Sorry ako si na burzi tek od 2013. g. mislim da ti mene nemaš što učiti. Ja sam od 2004. I to od 2004. do 2008. po 16 sati na dan. Od onda malo manje.
Po tvom tumačenju mog posta vidim da jako malo znaš o dionicama. Da sam ja kupovao dionicu a da nisam znao koliko vrijedi. Kao i svi drugi mali dioničari, fondovi, itd.
Čeka te još svašta na burzi, pojma nemaš što se sve može dogoditi.
Sretno!

Amen

Koliko ima investitora koji su se brutalno obogatili na ulaganjima u odnosu na ukupan broj ulagaca?
Mali postotak…sto govori da nije lako kako izgleda. Kad ti padne sjekira u med pa negdje brutalno zaradis…onda mos bit pametan do u nedogled…a i donositi i krive odluke na kupnji jer imas i lovu i vrijeme…i igrat se dugorocnog investitora.
Ja sam pretpostavio da ce neka korekcija doci, jer ne moze u nedogled burza rasti…ali tko je iskreno ocekivao ovakav masakar pa u skladu sa time i postupao?

Zbilja ne znam zašto se Lojtra čudi.Dugo sam već na forumu i zapamtim ponekad šta tko piše i kako trguje.Ono što je Lojtra tržio ne bi ni da mi poklone,eto iskren sam pa bilo mu to pravo ili ne sam je kriv za svoje loše odluke.Kao i svi mi.Sad mu je država kriva jer mu ni dopunsko ne plaćaju na račun poreznih obveznika ali mu je ok kad treba uvesti porez na nekretnine,da financiramo takve kao on.

Burza je zlo.Na burzi je teško zaraditi novce,svuda je tako,na ZSE je čak i lakše nego drugdje,bar kad ima likvidnosti.Da se može biti u plusu unatoč krivom tajmingu dokaz je i forumaš drevil.Samo što on nije kupovao sra..a od dionica.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close