Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja mislim da ce ovaj porez nekima spasiti hrpu love. al ono, hrpu. I ništa se neće promijeniti, trguje se sa ili bez vas. Prilika će i dalje biti, vlakića će i dalje biti. Nikad nikog nije previše zanimalo ovo špekulativno zarađivanje/gubljenje novaca, pri tome mislim na vlast. Ali ajmo bit iskreni; kolko bi vi do sada lojtra bili platili poreza da ste ipak trejdali? Evo ja do sada imam niti 2000 kn, ali dobro još sam u pozicijama i na dividendu se ne mora plaćati porez tako da je to olakotna okolnost.

i kad se sjetim vremena kad sam počeo trgovati na burzi 2007, da se bar tad počeo uvoditi, možda ne bih kupovao sve i svašta i meni bi vjerojatno uštedio dosta love. Ne mogu bit 100% siguran ali vrlo vjerojatno bi.


http://www.jutarnji.hr/hladan-tus-za-vladu-nakon-predstavljanja-proracuna-agencija-moody-s-snizila-hrvatski-kreditni-rejting—javni-dug-je-visok–izgledi-za-rast-niski–vlast-ima-tanku-vecinu—-/1539306/

Sad tek slijedi slobodan pad


kakve to veze ima sa recimo cijenom dionice kraš? ili neke druge po vašem izboru.

who dares, wins

..mirno spavam u HT-u…još malo pa dividendica…dogodine opet..pa opet..to je to..



do 10 sati promet 140 000 kn!!?? bolje da petkom zatvore burzu!

Bit ce tako dok ne ukinu porez, cudno da ih brokeri ne stisnu jer njima posao ovisi o prometu
[/quote]
..to će dogodine brokeri najverojatnije sve automatizirat i pri prodaji odma naplatit porez inače mali ulagači će nestat sa ZSE…


Kikinho ja ne vidim većeg prostora za pad, sve dionice su na ATL, poslovanje nikad bolje.

čovjek pojma nema.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



http://www.jutarnji.hr/hladan-tus-za-vladu-nakon-predstavljanja-proracuna-agencija-moody-s-snizila-hrvatski-kreditni-rejting—javni-dug-je-visok–izgledi-za-rast-niski–vlast-ima-tanku-vecinu—-/1539306/

Sad tek slijedi slobodan pad


kakve to veze ima sa recimo cijenom dionice kraš? ili neke druge po vašem izboru.
[/quote] ovo je odlična vijest, u bližoj budućnosti morati ćemo uračunavati buduća podizanja rejtinga.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



http://www.jutarnji.hr/hladan-tus-za-vladu-nakon-predstavljanja-proracuna-agencija-moody-s-snizila-hrvatski-kreditni-rejting—javni-dug-je-visok–izgledi-za-rast-niski–vlast-ima-tanku-vecinu—-/1539306/

Sad tek slijedi slobodan pad


kakve to veze ima sa recimo cijenom dionice kraš? ili neke druge po vašem izboru.
[/quote]

Kolega,
za sve nejasnoce oko pojma “slobodan pad” pogledajte tojest proucite stanje prije “grckog scenarija” u samoj Grckoj.
Uz ozbiljniji pristup dolazi se do zakljucka da je nase sadasnje stanje copy/paste-ano sa stanjem u Grckoj prije samog sloma funkcioniranja drzave.

P.S. povecanje cijene sirove nafte za nas predstavlja akcelerator putovanja prema “grckom scenariju”!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Nije prokblem samo u porezu na dobit nego i sto nam sve prodaje stavljaju u prihod. I to vec 2 godine. Brokeri bi se trebali izboriti da to uopce ne salju na poreznu pa dA se ne bojimo vise trejdanja. Za one koji neznaju trejdanje daje likvidnost i to je svagdje normalno.

Kolega Lojtra, sasvim je jasno rečeno, da će Vam brokeri
izdati potvrdu, dakle ako ste krenuli od 1.1.2016.g. sa 50k
kuna i na kraju godine imate 70k kuna, onda je oporeziva
razlika, tj. dobit, od 20k kuna i na to platite 12%.
Dakle broker neće slati vaše trgovine ukupno kupnja i ukupno
prodaja. Dakle navest će samo dobit ili gubitak.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Slat ce, slat ali u neoporezivo a ovi neznalice u poreznoj ga mozda stave i u oporezivo. Sam broker mi je rekao. Ustvari to salje druga sluzba iz pbz-a. Ja strajkam dok sve nebude crno na bijelom. Trebali su prvo educirati oveu poreznoj, ali nedaju se ovi uciti, misle da posao nije skola.sto su naucili u srednjoj,naucili su.


Nije prokblem samo u porezu na dobit nego i sto nam sve prodaje stavljaju u prihod. I to vec 2 godine. Brokeri bi se trebali izboriti da to uopce ne salju na poreznu pa dA se ne bojimo vise trejdanja. Za one koji neznaju trejdanje daje likvidnost i to je svagdje normalno.


..tih problema više nemam..niti kupujem niti prodajem..samo čekam u HT dividendu..promet nula..12%od dividende skinu u SKDD..neman nikakve obaveze prema poreznoj..lipota…

New Report

Close