Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hahaha, čekajte gospodine Lojtra, jel vi to nas zaj.. Ali ajde bar ste umjesto pisanja po forumu protegli noge do porezne za promjenu.

Ne zeza vas.

Nego ste svi nasjeli na konstrukcije koje su ovdje plasirane. 12 posto plus prirez i to je to.


Bio na poreznoj. 12% i to je to,, nema poreznih razreda. Ima neka caka ako si zaposlen kod više poslodavaca ali to nije moj slučaj.

o ima ima…naletili ste možda na neku koja ne zna..

nema, i ja sam provjerio. na kapitalnu dobit ide ti 12% + prirez. Ne ulazi ti u porezne razrede dobit od dionica. jedino ako radiš dva posla i još u nekakvih par slučajeva, onda bi ti to ulazilo u ukupni dohodak pa bi potencijalno mogao preći iz nižeg u veći porezni razred. ako imaš jednog poslodavca onda nemate brige

sad možete početi kupovati 😀



Hahaha, čekajte gospodine Lojtra, jel vi to nas zaj.. Ali ajde bar ste umjesto pisanja po forumu protegli noge do porezne za promjenu.

Ne zeza vas.

Nego ste svi nasjeli na konstrukcije koje su ovdje plasirane. 12 posto plus prirez i to je to.
[/quote] Ne shvaćate ironiju. Za razliku od većine vas ja nisam u mogućnosti skočiti do porezne jer nisam u hr.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Bio na poreznoj. 12% i to je to,, nema poreznih razreda. Ima neka caka ako si zaposlen kod više poslodavaca ali to nije moj slučaj.

o ima ima…naletili ste možda na neku koja ne zna..
[/quote]

Ne trkeljaj gluposti… kapitalna dobit se tretira jednako kao i dividenda, 12% + prirez i amen.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


nema, i ja sam provjerio. na kapitalnu dobit ide ti 12% + prirez. Ne ulazi ti u porezne razrede dobit od dionica. jedino ako radiš dva posla i još u nekakvih par slučajeva, onda bi ti to ulazilo u ukupni dohodak pa bi potencijalno mogao preći iz nižeg u veći porezni razred. ako imaš jednog poslodavca onda nemate brige

Ne ulazi ti dobit od dionica jer to vrijedi tek od 01/01/2016.
Zato ulaze primici od dividendi i kamata na štednju. Pa isplatioci primitaka su vam poslali obavijest o tome.
Ja sam u više navrata išao u Poreznu, 3 osobe su mi rekle da sve ulazi a jedna rekla da ne ulazi (za nju smatram da nije bila dovoljno upućena).
Ulazi vam sigurno!

PoAskuBidu
Nije mi jasno, ako nisi u Hrvatskoj zašto misliš da moraš platiti porez. Valjda se porez plaća po mjestu prebivališta.




Bio na poreznoj. 12% i to je to,, nema poreznih razreda. Ima neka caka ako si zaposlen kod više poslodavaca ali to nije moj slučaj.

o ima ima…naletili ste možda na neku koja ne zna..
[/quote]

Ne trkeljaj gluposti… kapitalna dobit se tretira jednako kao i dividenda, 12% + prirez i amen.
[/quote]

istina, ali taj zakon je stupio na snagu 01/01/2016.
Za 2015. godinu nije tako.
Pa dajte pročitajte Zakon..





Bio na poreznoj. 12% i to je to,, nema poreznih razreda. Ima neka caka ako si zaposlen kod više poslodavaca ali to nije moj slučaj.

o ima ima…naletili ste možda na neku koja ne zna..
[/quote]

Ne trkeljaj gluposti… kapitalna dobit se tretira jednako kao i dividenda, 12% + prirez i amen.
[/quote]

istina, ali taj zakon je stupio na snagu 01/01/2016.
Za 2015. godinu nije tako.
Pa dajte pročitajte Zakon..
[/quote]

Da, ali da li si dužan te primitke prijaviti u poreznoj prijavi? Nisi.Ako nisi dužan prijaviti ne će ti utjecati na porezne razrede. Shvaćaš?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Čekajte u kojoj smo mi godini?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Da tako je i meni rekla da nisam duzan prijaviti.

New Report

Close