Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imamo li mi uopće pravo vidit ta godišnja izvješća firmi sa ZSE?? Pa šta oni misle više..


4 dana bez komentara na ovoj temi, a vani jedan crveni dan na burzi sustiže drugi.
kod nas izgleda da ni nova vlada nije vratila povjerenje ulagača pa mislim da je samo pitanje dana kad će i kod nas krenuti jači padovi. doduše, nije baš ni da ima kupnje po kojoj se netko može istresti pa nas to za sad spašava od jačeg pada. no, ne ukine li se pod hitno porez na kapitalnu dobit, bojim se da nam se piše crno, tj. crveno!

@belupo čemu takvo crnilo. pa vidiš da crobex ne prati strane trendove jer su strane dionice bile prenapuhane za razliku od naših perjanica. preporučujem ti da brzo kreneš u šoping jer će uskoro optimistični ljetni mjesec i porast cijena dionica.

Hrvatska je u recesiju ušla kasnije od ostatka razvijenog Svijeta te je i Crobex kasnije počeo padati tako da sada imamo zakašnjeli “bumerang” u vidu oporavka koji je u početku bio krhak međutim sada je postalo očito s obzirom da i vrlo konzervativni HNB kao i bankarski sektor revidiraju svoje analize na više i to čak na kvartalnim razinama tako da je to u realnom sektoru značajno opipljivije. I naravno sada pojedinci očekuju ponovo “krvi do koljena” međutim mogu slobodno iznijeti svoje mišljenje da ekonomija i gospodarstvo u Hrvatskoj jača i tokom godine će se rast nastaviti tako da ne vidim razlog da Crobex prati u negativu vanjske indekse naročito turističke kompanije. Jedini negativni aspekt je mala likvidnost što bi pojedini špekulanti mogli iskoristiti u svoju korist.

Čak je Vujičić komentirao da imamo i rast zaposlenosti… sve ide dobro, nek ovi vani odrade tu zdravu korekciju pa možemo rasti zajedno poslije.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Još dan-dva i kreću malo jače s objavama izvješća… HT, JMNC, ERNT, INA, svi blue chipovi do 15.02.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ernt – 4Q – 19.02.2016
Atgr – 4Q – 22.02.2016
Podr – 4Q – 29.02.2016

15.02. ti baš i ne stoji

ERNT 13.02. 2014. i 13.02.2015. bo, gledao sam povijesno kada su izbacivali izvješća. Uglavnom kreće.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Jutarnji lsit

Vlasnici dionica, njih 856.759 sada moraju voditi knjigovodstvo
Moraju se ponašati kao da su institucionalni dioničari, tvrtke, fondovi i menadžeri portfelja

PD

Zbog obračuna poreza mali ulagači traže pomoć brokera
Brokerske kuće pripremaju rješenja i usluge obračuna poreza za klijente

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Meni su i HITA i Agram odgovorili da već imaju spreman softver koji će kao dio Tradera za Vas izračunavati kapitalnu dobit te čak i popunjavati JPDD obrazac. Nismo još izašli s njime van jer očekujemo još nekoliko promjena Pravilnika o provedbi, kao podzakonskog akta.

Pozdrav!

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Jutarnji lsit

Vlasnici dionica, njih 856.759 sada moraju voditi knjigovodstvo
Moraju se ponašati kao da su institucionalni dioničari, tvrtke, fondovi i menadžeri portfelja

PD

Zbog obračuna poreza mali ulagači traže pomoć brokera
Brokerske kuće pripremaju rješenja i usluge obračuna poreza za klijente

ja sam u 2015 napravio 20etak M prometa a u ovoj godini sam napravio tek 200k i to rasprodavši ddjh kupljen prije 31.12. što ne ulazi u obračun poreza za 2016.

kako stvari stoje, čini mi se da ću zatvoriti brokerski jer na ovim volumenima se još kako tako se da ući u poziciju ali riješti ju sa nekom zaradom, pogotovo ako si in sa preko 100k, jednostavno postaje nemoguća misija

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Možda se varam ali ne vidim da je izračun poreza tako kompliciran,valjda svi možemo izlistati dnevne,mjesečne i godišnje izvještaje te prema njima izračunati 12% na kapitalne dobitke.Eventualno je možda nešto drukčija situacija kad imamo gubitke pa tražimo povrat.Ali toga ionako nema na ZSE:) svi zarađuju.

"Only dead fish swim with the stream"

Ko cemu, vi oporezu. nisAm napravio jos nijednu transakciju zbog koje bi morao platiti porez niti nemam namjeru. Prodao sam kupljeno prije 31.12.2015. A ovo sto sam kupio poslije tog datuma prodat cu tek kad maknu porez ili cu pricekati 3 godine. Ni lipe poreza od mene nece vidjeti.

New Report

Close