Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kol. amerikanec i Invest,
evo, zamolio bi, da čisto tehnički, bez imalo emocija, objasnite u kojemu roku i na čemu točno temeljite vaš optimizam ?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kol. amerikanec i Invest,
evo, zamolio bi, da čisto tehnički, bez imalo emocija, objasnite u kojemu roku i na čemu točno temeljite vaš optimizam ?

mislite da je sve u tehnici?
Pa temeljim ga na pozitivnom razmišljanju i uvjerenju da je nama kao državi/naciji jako malo potrebno da se negativni sentiment pretvori u nešto pozitivno jer smo mi jednostavno takav “zapaljiv” narod.
Došla je i nova vlada i ako počne provoditi bar dio najavljenih reformi mislim da će se to odraziti pozitivno i na državu u cjelini. Nadam se da će ljudi shvatiti da je problem i u njima, i oni tvore naciju, i da je potrebno samo malo više raditi.



Mi Hrvati smo po pitanju stanja svijesti vrlo jednostavan narod, kod nas je sve crno ili bijelo kao u šahu ali o mentalnom sklopu nećemo:-)..U stanju smo vrlo brzo zaboraviti loše i okrenuti se dobrome što je odlično, no međutim ukoliko "zabrazdimo" u loše e tu smo najjači na svijetu, spremni smo sve i svakoga oglodati do kosti i tako unedogled…iako izgleda zabrinjavajuće stvar je vrlo jednostavna, ako nešto negativno čitaš i gledaš nekoliko godina počinješ u to vjerovati(pranje mozga), međutim to razdoblje je napokon završilo i kreće pozitivan ciklus gdje ćemo vrlo brzo "prebaciti" stanje svijesti u pozitivu(pozitivno pranje mozga) koje će se odraziti i na burzi…

pogođeno u sridu, ali pitanje je da li će se taj trend "grude snijega" zaista i preokrenuti…Bilo bi dobro, ali naši mediji teže isključivo negativnim stvarima, valjda im je to lakše.
[/quote]

Kad uskoro kadrovske promjene zahvate HTV kao glavno javno glasilo , onda to lagano prihvaćaju i i druge TV kuče , a razlog je u gledanosti . Ako gledanost pada , manje oglašivača , manje kuna .)

*Invest
nisam baš siguran da je “sentiment” bilo pozitivan ili ne, za razliku od “tehnike”(matematike) mjerljiva kategorija

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

samo dobar odabir vec danas

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Imali ste dvije dionice na kojoj se moglo itekako zaraditi, DDJH i HHLD niste htjeli; tko vam kriv?

I još uvijek ih ima .


*Invest
nisam baš siguran da je "sentiment" bilo pozitivan ili ne, za razliku od "tehnike"(matematike) mjerljiva kategorija

pa slažem se. kombinacija jednog i drugog je dobitna kombinacija.
No da je isključivo matematika dobitna kombinacija svi matematičari a i oni drugi bi bili bogataši..
Pa “bull” i “bear” market su čisti nus-produkt promjene sentimenta sa dijelom temeljenim u matematici..

jel to meni šteka gledalica ili stvarno 30 minuta nije bilo transakcije na ZSE?!?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


pa slažem se. kombinacija jednog i drugog je dobitna kombinacija.
No da je isključivo matematika dobitna kombinacija svi matematičari a i oni drugi bi bili bogataši..
Pa "bull" i "bear" market su čisti nus-produkt promjene sentimenta sa dijelom temeljenim u matematici..

e napokon se razumijemo, upravo to i pitam…

u kojemu roku i na kojim matematičkim temeljima ili kombinacijama tehničkih indikatora i sentimenta, očekujete pozitivan trend gospodarstva i rasta standarda građana čija bi likvidnosti potaknula TK i porast vrijednosti dionica?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



pa slažem se. kombinacija jednog i drugog je dobitna kombinacija.
No da je isključivo matematika dobitna kombinacija svi matematičari a i oni drugi bi bili bogataši..
Pa "bull" i "bear" market su čisti nus-produkt promjene sentimenta sa dijelom temeljenim u matematici..

Teško je odgovoriti, jednostavno je to neko moje osobno razmišljanje.
Mislim da će ova cijena s naftom jako pozitivno utjecati na naše gospodarstvo, jer smo mi kao država ipak uvoznica tog energenta a mnogim našim firmama je to značajan dio rashoda. Konkretno očekujem i daljnji pad cijene nafte, a onda bi bila riječ o 30-40 % uštedama na energiji, a i ljudima automatski ostaje više novaca za osobnu potrošnju koja je opet generator pozitivnih kretanja kod HR kompanija.
Turistička sezona će po svim najavama biti još bolja, a znamo koliko to doprinosi živosti, BDP-u, dok traje turistička sezona svi se nekako snađu.
Lagana deprecijacija kune bi se također mogla pozitivno odraziti na građane koji štede u stranim valutama (većinom) pa će automatizmom početi više trošiti, a i na kompanije jer će im se povećati konkurentnost.
Još samo da se s novom Vladom počnu događati pozitivne reforme koje se najavljuju..

Ove stvari su vrlo složene i komplicirane, ne postoji jednoznačnost, no ukoliko se spoji par kritičnih elemenata mogle bi se očekivati pozitivne stvari.
Bar ja to očekujem, optimist sam …

Jesam li ja ćorav ili šta?
Prikazuje se redovan promet od 10 milja a pritom najtrgovanija pojedinačna dionica HT sa 370tisuća. Zbrojevi mi nikako ne štimaju, gdje je kvaka?

New Report

Close