Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@alias
Ja sam za sve dionice u postu govorio o prirastu od kada sam ih kupio pa do jucerasnjeg dana.Neke od njih sam kupio prije mjesec dana(ddjh),a neke prije tri godine i jos ih dokupljujem(vart).Nisam ni spominjao dionice (Rivp,vern,…) na kojima sam visestruko zaradio.
U svezi americkog BDP ti je pametno razmisljanje,u potpunosti se slazem.
Gore sam naveo da sam na nekim dionicama zaradio viseostruko,ali znaj da ni kad sam njih kupovao nisam vjerovao u toliki prirast u koliki vjerujem u sam Varteks.Jako vjerujem u Varteks.Vidjet ces jos ovu godinu da sam bio u pravu.

Kažem, za mene je malo prerizičan. Ali rizik i prinos su dvije sestre blizanke 🙂 Samo neka krene.

ja sam jučer ušao u Deutche Bank nakon ogromnog pada koji nije bio realan, već samo posljedica izjave kako će imati velike gubitke zbog ogromnih rezervacija zbog sporova. Ništa što nije poznato.
Vidim jutros imam +9% 🙂

@alias
Nisam ni ja osobno vjerovao toliko u Varteks kad sam ga kupio prije tri godine. U zadnjih 12 do 18 mjeseci sam poprilično upoznat sa situacijom u Varteksu (ne želim navoditi izvor). Znam da ide sporije nego što sam očekivao, te nisam se ni nadao dodjeljivanjem dionica braniteljima . Da nije bilo dodjeljivanja braniteljima, znaš i sam da ne bi bio na ovim razinama. Jedinu svoju osobnu pogrešku smatram da sam mogao prodati na razinama kad je bilo preko 20kn. Ali se ne kajem doći će to sve na svoje i to uskoro.pozdrav

bravo dečki i samo bravo…

je li to bolji dani stižu za nas buregdžijr

Najavljuje se i analiza učinaka uvođenja poreza na dividendu i udjele u dobiti s tendencijom smanjenja i ukidanja poreznih stopa.

GOSPODARSKE SMJERNICE VLADE: Za problem javnog duga još jedna agencija, a stiže i brdo poreznih rasterećenja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da, stižu bolji dani..
Ipak se potvrdilo svo moje predviđanje o jednoj većoj korekciji, a ne kako su mnogi na ovom forumu predviđali “smak svijeta”..

evo upravo gledam i slušam nakon 4 god da neko spomene ZSE u saboru

ivan šuker govori kako je preko zse uništeno i opljačkana hrvatska sirotinja i da je došlo vrijeme promjena

bolja vremena za zse su očigledna

čim to šuker kaže to mora biti tako. čovjek je otišao u ameriku dizati 1,5 milijardi dolara kad je dolar bio 4,5kn. Nikad niži u povijesti. Sad smo dužni 2,5 milijarde samo od tečajnih razlika. ahahahaha. Stižu nam dani prosperiteta. Pogotovo jer je novi ministar financija bio šukerov zamjenik dok je te kredite dizao. hahahaha. strašno. uništit će nas neznanje i zaborav. Toga se više nitko nit ne sjeca. I onda dođe šuker u sabor i kaže linicu da ne dize kredit u dolarima jer je dolar skup. tad je bio oko 6kn. odmah me glava zaboli od “stručnjaka”.

Ti sada napao sukera zbog tog zaduženja a zaboravljas linica i predstecajne nagodbe.

Nisam ja nikoga napao. ja kažem kakvo je stanje. bio sdp ili hdz. ne zaboravi da nije bilo predstečajnih ne bi bilo dosta dionica na ovoj burzi. šta bi bilo da nema predstečaja? stečaj jel tako. znaci nitko ne dobije nikakve pare i firma se zatvara. radnici naravno na burzu. koji je onda grijeh predstečaja i linića? pa General Motors je isto tako spašen. Šta mislite šta su dobili dioničari? Ništa. Dionice kompanije su pretvorene u New General Motor,s a stari dioničari su dobili figu. Mislite da je bolji predstečaj od toga za dioničare?

https://en.wikipedia.org/wiki/General_Motors_Chapter_11_reorganization

Dobar dan svima.
Mene će protjerati sa foruma, ali sam barem u dobrom društvu, Mr Wiseguy i alias……
Mišljenja sam da je ovo samo predah u korekciji.
Tržište je volatilno.
Porast cijene u rastu niži od ranijeg maksimuma, a pad cijene je na sve niže razine. Dobro samo za trade.
Izvješća dobra. Kriza će se na žalost ipak preliti sa vanjskog tržišta kapitala.
To je dobro i loše. Svakome po svome. Burza nije kladionica, ali nije ni dobrotvorno društvo.

New Report

Close