Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moderator mi je valjda obrisao prethodni post.
Nije bio uvredljiv, niti na bilo koji drugi način neprimjeren.
Dobro da ga je obrisao. Bio je preoptimističan.
Dow je isprva dobro potegnuo gore. A onda manje dobro.
Tako da je i optimizam bio preuranjen i pretjeran.
Otvaranje novog tržišta bilo je dobar znak, a ako to ne povuče indexe gore, onda stvarno neće biti dobro.
Ne najavljujem smak svijeta,i nisam ovih dana prodao niti jednu dionicu, ali ne vidim razloga za bezbrižnost. I ovaj pad nije bio malen i beznačajan, na ADRISu i RIVP je anulirao čitav jednogodišnji prinos. Tko je danas imao najbrži prst, možda bi bilo bolje da nije žurio. Možda je najbolje vrijeme za stajati sa strane i malo čekati. Ali uvijek isto, ili strah, ili pohlepa


Da li ovi koji zazivaju globalni slom imaju još dionica za prodati ili su gotovi?
Pozdrav kolegi INGU, nadam se da si nismo konkurencija ovih dana na bidovima dionica.
Zaista se puno toga povoljno moglo / može kupiti.

lp

Teško je pogoditi samo dno na nekoj dionici, za ovaj hobi potreban je i trgovački instikt.

PS Vjerojatno smo se negdje poklapali, možda bude prilike još kupiti na dnu, tko zna.

Budući su prošle na nekim dionicama značajne količine bilo je za sve……. 🙂

ps Drugi tjedan zovem……
LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Ovdje vidim imamo s jedne strane te "katastrofičare", a s druge optimiste. Mogu li mi ti optimisti objasniti koji ih pokazatelji uvjeravaju u takvo mišljenje.

Ovo nije 2008. godina pa da svijetu prijeti financijska kriza. Razvijena inozemna tržišta prolaze kroz normalnu korekciju nakon višegodišnjeg rasta. Naše tržište u prosijeku nije prošlo kroz takav rast pa da bi se sad napuhane valuacije trebale značajno korigirati. Naravno, nekakav pad od 10% nikad kod dionica nije isključen bez obzira bio netko optimist ili pesimist. To dolazi s teritorijem i ne mora biti prouzročeno fundamentalnim razlozima. Međutim, ako netko želi investirati i ima srednjoročni vremenski horizont trebao bi kroz ulaganje u hrvatske dionice ostvariti veći prinos nego što bi ga dobio da drži novac na štednji.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

@Old_Gunner

U potpunosti se slažem. Ja već dugi niz godina nemam lipe nit u obveznicama nit u banci. Znači 100% dionice. Ja govorim da stanje u svijetu nije toliko dobro koliko ljudi misle. Nije ni katastrofično, ali nije ni bajka. Često se ovdje spominje jaka američka potrošnja ali mnogi lanci su imali slabiju dožicnu prodaju nego prošle godine. Walmart zatvara 250 ducana. Dosta kompanija je krenulo davati otkaze i ne govorim samo o naftnim kompanijama. Ciklus mi se čini u SAD-u da je došao do vrhunca ili je blizu, a europa se tek oporavlja. Nezaposlenost je u SAD-u najniža u ne znam koliko godina. Ali zašto onda ne raste inflacija plaći? Nitko ne zarađuje bolje. Kina nema šanse da raste 6,8%. Pa inflacija im pada iz dana u dan, a oni govore da lete. Kome to prodaju? Proizvođačke cijene su već negativne. Brazil, Rusija u banani. Dizanje kamatnih stopa već je odavno sjebalo EM. Ja ne kažem da je kataklizma ali nema razloga nit za rast. Zato sam ja potpuno van dionica. I ovakvi sitni rastovi kao par puta u ovih nekoliko tjedana me ne tjeraju previše na kupnju.

Naše dionice ne bi trebale imati previše razloga za pad ali naši investitori su neobrazovani i čim vide da pada vani krenu prodavati. Još su rane od 2008 friške. Bar po našem mentalitetu. Kod nas više moraš znati čitati ljude i njihovo ponašanje (npr pratit blog) nego znati išta o analizi.

Po meni je korekcija opravdana i smatram da će dionice još padati. Pogotovo nakon objave rezultata. Drugi mj kad se zatvore još rafinerije i ako nafta krene padati to će dodatno povući dionice dole. A tek ako u petak objavi loš BDP amerika onda nas stvarno čeka jedna veća korekcija. Ja sam strpljiv.

@alias

da se nadovežem.
Jak dolar znači jaku ameriku a cijeli svijet se muči i pati…sada je problem sta je kina EM koja je nararasla da više nije EM, nego je bitna….jak dolar – nema recesije u USA
Slab dolar, svima dobro, americi još bolje, al neminovno u ciklusu od 10 godina izaziva recesiju u cijelom svijetu


Vlada..predsjednica..bankari….gradjevinari..energetika…kupujte kartu za Teheran i ne vracajte se bez potpisanih ugovora…
Za rasprodaju drzavne imovine niste dobili dozvolu.

RAĐA SE NOVA SVJETSKA EKONOMSKA SILA Kamioni za Rusiju već su krenuli, tankeri plove i ruše cijenu nafte, glavno je pitanje – tko će prije do poslova?

http://www.jutarnji.hr/sto-znaci-skidanje-sankcija-iranu-teheran-se-vraca-50-milijardi-dolara-iz-sad-a–a-ocekuje-i-najmanje-toliko-u-ulaganjima-/1501664/

Pozdrav

Ja mislim da ne će biti rasprodaje kako Vi kažete , već transparentne prodaje bez namještanja ” našima ” i muljažama sa natječajima , itd… A možda bude i koja javna ponuda , šta kažete na to ?


Ja već dugi niz godina nemam lipe nit u obveznicama nit u banci. Znači 100% dionice.

Mozete li nam reci koliki su Vam onda gubici kolega.
Ipak je Crobex pao sa 5200 na sada nekih 900 ako isključimo INU.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ja smatram da je grijeh gubiti novce. Ja ne kupujem većinu dionica kod nas. Kupovao sam ATGR od 650 i prodavao od 930 do 1050 ali i dokupljivao na padu nazad pa na kraju taj dokup prodao uz sitan gubitak, KORF od 80 ili 90. Sav novac sam npr imao u ATPL-u koji sam kupio za 800 i prodao za 1050 (2009 godine. ili 10), JADR kupljnu za 450 prodana za 700, HIMR kupljen po 180 prodan po 280, ADPL kupljen po 102 prodan po 130, Viadukt (prije 4 ili 5 godina ne sad) kupljen po 280 i prodan po 400. ADRS-P kupljen po 300 i porodan kad je BAT kupio duhanski proizvod. Saponiju kupio po 195 i 200 i prodao po 260. Maistru sad kupio po 200 i prodao po 229 i 225. Toga je bilo malo. Kupio solaris kad ga je xy vrtio po 600kn i prodao mu po 700. LKPC kupio po 700 i prodao po 730kn. HT po 265 i prodao po 395 nakon 2 dana i nikad više ušao u njega.

Izgubio na VIRU (koji mi je bio prvo dobro porastao, ali se vratio) 117kn, na KOEI 158kn, LKRI 447kn, Konzum 258kn

Drugo nikad nisam diruo kod nas. Otprilike 10 dionica kupio i prodao. Tamo kad je burza krenula 2008 padati sam imao gubitak od oko 6000kn i onda mi je trebao novac i sve sam izvadio. Na kraju ispalo super. Ali tada nisam niti razmišljao niti znao toliko o dionicama koliko danas. Više se ne sjecam baš sta sam kupovao tamo 2006 ili 7, ali su bile gluposti tipa lopinine.


Dow je isprva dobro potegnuo gore. A onda manje dobro.
Tako da je i optimizam bio preuranjen i pretjeran.
Otvaranje novog tržišta bilo je dobar znak, a ako to ne povuče indexe gore, onda stvarno neće biti dobro.
Ne najavljujem smak svijeta,i nisam ovih dana prodao niti jednu dionicu, ali ne vidim razloga za bezbrižnost. I ovaj pad nije bio malen i beznačajan, na ADRISu i RIVP je anulirao čitav jednogodišnji prinos. Tko je danas imao najbrži prst, možda bi bilo bolje da nije žurio. Možda je najbolje vrijeme za stajati sa strane i malo čekati. Ali uvijek isto, ili strah, ili pohlepa

a gle danas- NIKKEI -3,71%…a crvenilo očekuje i EU i SAD…i nas, naravno

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Koliko je Crobi? Na staroj sam verziji PBZ-a pa ne vidim…hvala!

1590

Mislim da je to to od CROBEX-a do daljnjega….

New Report

Close