Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svaki dan 1% u minusu. Ima ju li prodavači valjan razlog?

ovo sve više liči na onu: "daj što daš-jeftino dam samo da prodam"…na žalost obistinilo se ono što smo pretpostavljali-fondovi trguju s par njima zanimljivih dionica, a sve ostalo tone jer tko je mislio kupovati, taj je to odradio krajem godine tj. bez plaćanja poreza od 01.01. kod prodaje tih dionica i sad kupaca gotovo ni nema…. sad nam je jedina slamka spasa da orešković ukine ili odgodi na bar 2-3 godine porez na kapitalnu dobit inače ZSE može staviti ključ u bravu…
[/quote]

pa ne bih bas rekao da nema kupaca..Zadnjih dana se bilježi pojačan promet. One dionice koje se prodaju imaju i svoje kupce. Očito ih ima dosta spremnih kupovati po nižim cijenama.
Volatilnost tržišta je jedna normalna i zdrava pojava, i iz tog razloga ne treba širiti paniku zbog pada 5-10-15 %.

Ljudi moji kako god bilo i kojem god smijeru crobi nastavi ja sam danas krenuo s kupnjom i to gotovo redom….

Možda na koncu bude nešto i za porez ako ga ne ukinu……

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Upalo je ADRISA, ATLNA, ARENE, BELJA, BADELA, INE, MAIS, PRFC, PODR, SLRS…………a tek sam krenuo….

Za informaciju tko radi s platforme AGRAMA I HITE, na kraju godine dobit će sve što je potrebno za prijavu poreza – PROGRAMSKI.

lp

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Korekcija se počela najviše osjećati (kako sam i predviđao u prijašnjim postovima) u turističkom portfelju:
CROBEXturist: -2,54% (18.01.2016)

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Ljudi moji kako god bilo i kojem god smijeru crobi nastavi ja sam danas krenuo s kupnjom i to gotovo redom….

Možda na koncu bude nešto i za porez ako ga ne ukinu……

pametno…pusti ove drukere koji šire pesimizam.
Pokazatelji su dobri, i to je bitno, a volatilnost tržišta je normalna pojava.
Ne treba zabrinjavati ovaj sitan pad..


Korekcija se počela najviše osjećati (kako sam i predviđao u prijašnjim postovima) u turističkom portfelju:
CROBEXturist: -2,54% (18.01.2016)


U krivu si. Kao prvo, od početka godine ima više dana kada je CROBEX pao više ili rastao manje od CROBEXturista-a nego obrnuto. Kao drugo, od početka godine je CROBEX pao 6,7%, dok je CROBEXturist pao 5,14%. Ne samo da su turisti pali manje, nego je od svih sektorskih indeksa turistički pao najmanje. Evo stanje od početka godine do danas (18.1.2016.):
CROBEX -6,7%
CROBEXturist -5,14%
CROBEXindustrija -6,15%
CROBEXkonstrukt -9,27%
CROBEXnutris -6,47%
CROBEXtransport -11.31%


Upalo je ADRISA, ATLNA, ARENE, BELJA, BADELA, INE, MAIS, PRFC, PODR, SLRS…………a tek sam krenuo….

Za informaciju tko radi s platforme AGRAMA I HITE, na kraju godine dobit će sve što je potrebno za prijavu poreza – PROGRAMSKI.

lp

Super što su brokerske kuće izašle u susret klijentima kako bi im olakšalo “papirologiju”.
A što se tiče vaših dionica ja ću pričekati još koji dan jer paničari ruše svakodnevno.

Grafikon dana: Dvije Hrvatske?

http://www.banka.hr/komentari-i-analize/stednja-cini-57-financijske-imovine-gradjana

U ova dva grafikona, odnosno navikama stanovništva kao naslijeđa socijalizma itd. nalazi se cjeloviti odgovor zašto je Crobex na 1500 bodova, a ne na novom ATH od recimo 7000 bodova, kao što je npr. bio Dow Jones i svi relevantni svjetski indeksi.
Npr. Amerikanci imaju najveći dio sve imovine u dionicama, penzionim 401k fondovima koji pak ulažu u gotovo samo i isključivo u dionice i razne financijske derivate.
Kod nas: sve u čarapu. I to je to. Odnosno u banku, što je zapravo ništa drugo nego elektronska čarapa koja nosi 1.5% kamata. Ne možeš očekivati razvoj zemlje ako je većina likvidnog kapitala zarabljena u pasivnoj štednji, a onda se plasira preko kredita kojima banke deru one koji buži trebali nešto zaraditi.
To ne ide tako. Kapital mora biti rizičan i dostupan preko burze.
Prvi zadaci novog mandatara da se preko burze pomogne rast ekonomije moraju biti:
– ukidanje ovog kretenskog poreza
– još jači porez na kamate od štednje i prinosa od obveznica radi preusmjerenja novca na burzu
– porezne olakšice za kompanije koje skupljaju kapital za razvoj emisijom dionica, odnosno preko IPO-a
– privatizacija svih državnih udjela u nestrateškim firmama, i to brza
– jača pravna zaštita ulagača, kako malih tako i velikih
– aktivnija politika mirovinskih fondova, odnosno smanjenje dozvoljenog udjela državnih obveznica

Bez ovoga NAPROSTO NEMA RAZVOJA zemlje, već samo propadanje u kaljužu recesije i dužničkog ropstva.

Tko se ne slaže neka kaže što ima za reći.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Gdje su sada lokalni dušebrižnici??
Sad je Kina gore 3%, cijela Europa preko 2% odmah na otvaranju… to baš i ne pišu. No čim padne, eto odmah lokalnih dušebrižnika.

Gledajte, ne mora značiti da je ovo prekid bear marketa. Pa i 2008 su padale pa su neki dan znale porasti i po 8%. Na kraju je završilo na -50. Kina je imala rezultate kakve je imala, pa je to umirilo tržišta. Bar trenutno. Sljedeći petak je izvješće o rastu američkog BDP-a za 4Q. Morgan Stanley očekuje rast od samo 0,1%. To bi moglo opet pogoditi tržišta. Raspon je od 0,1 do 1,7. Treba pričekati. Ali i jedni i drugi ste kao mala djeca +3, -2,4, +1,8, -6,9. Ako misliš da je stanje dobro kupuj, ako misliš da je loše prodaj. Vrlo jednostavno. U americi neće biti podaci namješteni kao u Kini


Grafikon dana: Dvije Hrvatske?

http://www.banka.hr/komentari-i-analize/stednja-cini-57-financijske-imovine-gradjana

U ova dva grafikona, odnosno navikama stanovništva kao naslijeđa socijalizma itd. nalazi se cjeloviti odgovor zašto je Crobex na 1500 bodova, a ne na novom ATH od recimo 7000 bodova, kao što je npr. bio Dow Jones i svi relevantni svjetski indeksi.
Npr. Amerikanci imaju najveći dio sve imovine u dionicama, penzionim 401k fondovima koji pak ulažu u gotovo samo i isključivo u dionice i razne financijske derivate.
Kod nas: sve u čarapu. I to je to. Odnosno u banku, što je zapravo ništa drugo nego elektronska čarapa koja nosi 1.5% kamata. Ne možeš očekivati razvoj zemlje ako je većina likvidnog kapitala zarabljena u pasivnoj štednji, a onda se plasira preko kredita kojima banke deru one koji buži trebali nešto zaraditi.
To ne ide tako. Kapital mora biti rizičan i dostupan preko burze.
Prvi zadaci novog mandatara da se preko burze pomogne rast ekonomije moraju biti:
– ukidanje ovog kretenskog poreza
– još jači porez na kamate od štednje i prinosa od obveznica radi preusmjerenja novca na burzu
– porezne olakšice za kompanije koje skupljaju kapital za razvoj emisijom dionica, odnosno preko IPO-a
– privatizacija svih državnih udjela u nestrateškim firmama, i to brza
– jača pravna zaštita ulagača, kako malih tako i velikih
– aktivnija politika mirovinskih fondova, odnosno smanjenje dozvoljenog udjela državnih obveznica

Bez ovoga NAPROSTO NEMA RAZVOJA zemlje, već samo propadanje u kaljužu recesije i dužničkog ropstva.

Tko se ne slaže neka kaže što ima za reći.


Uglavnom se slažem sa predloženim mjerama.
Pitanje:Da li je vjerovatnije da će ove mjere provesti nova vlada ili da je ostala stara?
Padom kukurikavaca burza je trebala brutalno rasti!!!!!!
Ima vremena,samo strpljivo.Kada otvore Ameri i m biki trebali u dobro zelenilo,ali većina i dalje čeka na BIDU.Mislim da će svakim minutom postajati sve nestrpljiviji,ako ne bude kamikaza-Većina kamikaza je stradalo zadnjih dana .Malo ih je i slijetat će sve manje.

Osobno mislim kako će i dalje padati neko vrijeme. Stoga neću ni kupiti sada neke veće količine.
Prethodni post je bio za lokale dušebrižnike koji filozofiraju kada pada, a kad raste – ni glasa.

New Report

Close