Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kresso
Napokon da se i ja složim s tobom:)

Kolega Krešo, Adris je prvi put ove godine dao pristojnu dividendu, inače im je dividenda bila smijurija. Ponižavajuća za dioničare.
Ja sam Adris kupio po 394 kn, i meni je cijena od 350 kn strano tijelo u oku.
Vidjeti ćemo kolika će dividenda biti u 206. godini. Ako bude 3% biti će dobro
Adris nije poznat po dividendi.
U svakom slučaju, tržište je nestabilno, dobro je za trejdere, za ulagače tipa kupi/ drži bolje je da uzmu mali godišnji odmor.

“Otkrio je i svoje stajalište o drugom mirovinskom stupu. – Građani su investirali u drugi stup. Mislim da bi bilo dobro iskoristiti te fondove za investiranje u strateške programe koji će potaknuti rast BDP-a – kazao je Orešković i dodao kako bi svi građani Hrvatske imali koristi od takvih investicija. ”

Vaš link …

Oreskovic ima drugacije videnje II. stupa.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@VedroNebo
građanima je nametnuta prisilna štednja u II stup. Nisu investirali.

Točno bi bilo reći: građani kroz II. mirovinski stup prisilno investiraju (štede za svoju starost), a brigu o tim investicijama su prepustili profesionalim investitorima koji to za njih rade uz naknadu. 🙂

La vita e bella!

ako se zamrzne što je vjerojatno, ne bi bilo učinka na ulaganje fondova je i tako oni ne povećavaju ukupnu masu nego samo prilijevaju iz jednog u drugi papir

– uh sto vas ima zlobnih i volite potpirivat vatru i huškat…… još kad pojedini ponavljaju jednu stvar 5 puta… al ajde vide se koliko vas ima koji ste plačeni za to…
– na podosta dionica stvarno se sili…. ko ono jeb.. bi se a nebi ga primila…. samo da se ispoštiva trend kakav je vani
– ovo kaj veli japanac askbid…. volio bi da vani nastave ovim žestokim tempom ….mi bas i nemamo prostora vise tako žestoko dole, i ak nebu masakra (malo naivno mi zvuci ovo javno analitičar ovo ,analitičar ono…rasprodajte ….. ) moglo bi dobro ispast i za nas jer gledajuči zadnjih par godina najzreliji smo za povuć malo više gore….

pepe7

Jesi malo falio sat? Ima još sat vremena trgovine, ako se štogod nije promijenilo…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Katastrofičari na ovom forumu ne prizivaju Smak Svijeta, samo komentiraju dnevno trgovanje, onako kako je razvidno i nezavisnom promatraču.
Adris, perjanica zagrebačke burze , se na današnji dan trguje po cijeni istoj kao i u dan 21.01.2015.
Ode jednogodišnji prinos na dionici. Toliko o strategiji- Hold.
Ovo je padajuće tržište. Molim kolege da me podacima o tgovanju u posljednja dva tjedna demantiraju.

ne ću te demantirati već samo ponukati na razmišljanje. kakve veze podatci o trgovini imaju na tržištu gdje je samo 15% domaćih fizičkih lica investiralo svoj novac? od toga odbij ht i ina, pa one što su ljudima prisilno uvalili. i koliko ostane utjecaja ljudi koji su tu investirali svoj stvarni novac? nije to šangaj gdje je 80% fizičkih lica.

who dares, wins

Kako je krenula 2016 čini se da se državna blagajna od nas ulagača neće nimalo okoristiti.

Tim više samo će poreznici izgubiti više vremena oko provjera ili zaposlit kojeg činovnika kojeg opet mi plaćamo.

Ugodan vikend ekipi
Drugi tjedan zelenilo

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Prvo Crobex treba nadoknaditi ovih danasnjih vanjskih 4-5% minusa……a tek onda, eventualno, slijedi nekakvo blijedo zelenilo…..

eh kad bi crobi kolega kvart nadoknadio njihov rast u zadnjih 5 godina sad bi u korekciji trebao bit na razini od 2900 bodova
Slažete li se?

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close