Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Posjedon, nisi shvatio moju ponatu priče.
a to je da tvojih 100 kuna koje uplatiš u drugi mirovinski stup fali državi. država se zaduži za tih 100kn (izda obveznicu) koju 70-75% kupe mirovinci. da bi ti mirovinac isplatio mirovinu država mu mora vratiti posuđeno. dakle stvarne razlike po pitanju rizika dali ti lova stoji u I ili II stupnju nema … na kraju uvijek država plaća za tvoju mirovinu.
razlika između prvog i drugo stupa je što na tih 100 kuna 1-2 kune se pogube u sustavu kroz razne naknade a rizik je isti dakle trošak koji se plaća je suvišan tj cijeli II stup je suvišan i idiotski napravljen

Norveški fond mi je primjer disperzije rizika a ne prinosa i i njegova starost je nebitna. gdje je imovina raspršena po različitim državama (i obveznice i dionice) a samim time i rizik nije koncentrirani na jednu obveznicu ili jednu dionicu (HT-R-A)

Čini se da Lovrinović želi kupiti vrijeme, ovoga puta za novu garnituru vladajućih. Jako me razočarao jučer. Ili možda nema toliko pojma a želi ispasti učen. Kolega Posejdon je gore napisao ono što bi nova Vlada trebala već znati. Ako im to nije jasno – gadno nam se piše.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

evo crobexa ispod 1600 bodova. daj zoka i SDP dok niste otišli povećajte porez na dobit od dionica bar na 50%…. vaših “pametnih” poteza i tako smo se nagledali u zadnje 4 godine! nadajmo se samo da će orešković promptno ukinuti taj porez dok ne odu i zadnji ulagači s burze!!!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

pa zahvaljujući tom lovrinoviću i njegovim nebulozama koje tako otvoreno iznosi ćemo svi vrlo brzo doznati da li je oreškovićeva zaista “prva i zadnja”. jer ako je točno da orešković odlučuje, onda lovrinovića neće biti ni blizu vladi. a ako on osvane u vladi, onda znamo da je orešković samo lutka na koncu i maska za novu rundu uhljebljivanja u vlasti.


Čini se da Lovrinović želi kupiti vrijeme, ovoga puta za novu garnituru vladajućih. Jako me razočarao jučer. Ili možda nema toliko pojma a želi ispasti učen. Kolega Posejdon je gore napisao ono što bi nova Vlada trebala već znati. Ako im to nije jasno – gadno nam se piše.

upravo to, on je knjiški teotetičar a ne operativac i sada ga lovi panika jer polako kuži da za razliku od virtualne teorije, uz operativne poteze idu odgovornost i posljedice

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Posjedon, nisi shvatio moju ponatu priče.
a to je da tvojih 100 kuna koje uplatiš u drugi mirovinski stup fali državi. država se zaduži za tih 100kn (izda obveznicu) koju 70-75% kupe mirovinci. da bi ti mirovinac isplatio mirovinu država mu mora vratiti posuđeno. dakle stvarne razlike po pitanju rizika dali ti lova stoji u I ili II stupnju nema … na kraju uvijek država plaća za tvoju mirovinu.
razlika između prvog i drugo stupa je što na tih 100 kuna 1-2 kune se pogube u sustavu kroz razne naknade a rizik je isti dakle trošak koji se plaća je suvišan tj cijeli II stup je suvišan i idiotski napravljen

Norveški fond mi je primjer disperzije rizika a ne prinosa i i njegova starost je nebitna. gdje je imovina raspršena po različitim državama (i obveznice i dionice) a samim time i rizik nije koncentrirani na jednu obveznicu ili jednu dionicu (HT-R-A)

Kolega, jako sam dobro shvatio što govorite.
Primjećujem samo da državi UVIJEK I POD SVIM OKOLNOSTIMA nedostaje (naš!) novac jer je nevjerovatno neracionalna, nefunkcionalna, potkupljiva i nemarna. Kako za mirovine, tako za sve druge socijalne usluge. To pokušava nadomjestiti povečanjem poreza. I samo ako joj dozvolimo, istresti će nas i iz gaća da nam uzme novac za one usluge koje nam ili nedaje ili daje ali su vrlo slabe. Pogledaj školstvo (sveučilišta nema niti u 700 najboljih!), zdravstvo (nemamo npr. palijativnu skrb, a za MR se čeka 7 mjeseci!), javna uprava nam je za plakati, subvencije dajemo na mlijeko i pšenicu a u oba sektora ostvarujemo gubitke!, a u punu starosnu mirovinu ide tek 20 % ljudi EJ!!!! Tko bi to u svijetu mogao financirati?
U reformu tj tri stupa se i išlo jer proračun to ne može izdržati i ideja jest da se rizik, ali i potencijalni povečani profit podjeli između korisnika mirovina i države.
Međutim, samo kod nas su izopačene sve stvari pa nam je sve opet pod okriljem države (imamo premalo, a ne previše pravog kapitalizma!). Čak i investicije mirovinskih fondova (ulagali u MAGMU, firmu ministra gospodarstva, obveznice NEXE- grupe, INGRE po povjesno najvišim cjenama i sl.) su politički motivirane. Jel za to kriva mirovinska reforma ili dogovorna ekonomija između klana voditelja fondova i države?

Treba satrt postječe nedodirljive investicijske gurue koji nisu ulagali (barem dio) u turizam i Ameriku dok je rasla nego u obveznice države čije su obveznice neinvesticijskog karaktera, ali zato ne treba uništiti mirovinsku reformu čiji je cilj storiti održive preduvjete za mirovine svih nas, a posljedica je razvoj tržišta kapitala. Sve to ukidanjem II. stupa može otići u vjetar. Jer je to palo na pamet Sanaderu (vrlo vjerojatno – lopina) , Liniću (šalje poduzetnicima inspekciju zbog 0,3 kn viška u blagajni – dakle lopina), Jurčiću (prodao 25 % INE za 505 m$) i sada Lovrinoviću (vrhunski stručnjak za bankarstvo, proračun i naravno, monetarnu politiku! :)). Sve do jednog ekonomski maheri. Trebali bi ih dobro prodati da u Americi ponude svoje vrlo znanje.

La vita e bella!

razmišljam isto i pun k mi je ovakvih stručnjaka koji samo znaju dignuti poreze ili uvesti nove pod izlikom da se teret prebaci na imučnije a rashodi samo bujaju.
jako dobar članak na indexu pogotovo dio gdje kaže koliko je javni dug narasao od 20O8. na državonoj sisi se uživa na teret sve manjeg dijela produktivnog stanovništa http://www.index.hr/vijesti/clanak/nisu-radili-nista-milanovic-nam-je-potratio-cetiri-godine/868271.aspx

međutim i dalje tvrdim ovakav drugi stup kakav imamo sa ovom strukturom ulaganja nema smisla. glavni vjerovnik za mirovinu je i dalje država samo si ubacio dodatne nametnike u obliku fond managerea banaka skrbnika brokera koji piju krv tj smanjuju ušteđeno odnosno buduće mirovine.

da je ulaganje disperzirano po državama valutama izdavateljima u nekom razumnom omjeru a ne 85% RH a 10% svijet (vjerojatno sam i puno rekao) onda sam za II mirovinski stup

*Posejdon,
ima ovdje dosta kolega kojima ništa nije jasno.
ali ne brinite, s vremenom će im sve postati puno jasnije.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Burza će ostati bez potpore fondova plus porez,tako do očekujem promete malo boljeg placa.
Sad je pitanje ko kakve karte ima jer nema novog djeljenja.

Katastrofičari na ovom forumu ne prizivaju Smak Svijeta, samo komentiraju dnevno trgovanje, onako kako je razvidno i nezavisnom promatraču.
Adris, perjanica zagrebačke burze , se na današnji dan trguje po cijeni istoj kao i u dan 21.01.2015.
Ode jednogodišnji prinos na dionici. Toliko o strategiji- Hold.
Ovo je padajuće tržište. Molim kolege da me podacima o tgovanju u posljednja dva tjedna demantiraju.


razmišljam isto i pun k mi je ovakvih stručnjaka koji samo znaju dignuti poreze ili uvesti nove pod izlikom da se teret prebaci na imučnije a rashodi samo bujaju.
jako dobar članak na indexu pogotovo dio gdje kaže koliko je javni dug narasao od 20O8. na državonoj sisi se uživa na teret sve manjeg dijela produktivnog stanovništa http://www.index.hr/vijesti/clanak/nisu-radili-nista-milanovic-nam-je-potratio-cetiri-godine/868271.aspx

međutim i dalje tvrdim ovakav drugi stup kakav imamo sa ovom strukturom ulaganja nema smisla. glavni vjerovnik za mirovinu je i dalje država samo si ubacio dodatne nametnike u obliku fond managerea banaka skrbnika brokera koji piju krv tj smanjuju ušteđeno odnosno buduće mirovine.

da je ulaganje disperzirano po državama valutama izdavateljima u nekom razumnom omjeru a ne 85% RH a 10% svijet (vjerojatno sam i puno rekao) onda sam za II mirovinski stup

Sve stoji.Ovakvi fondovi su sprdačina,i vidljivo je da se radi o piramidi koja je služila samo za financiranje rasipne države..Tko bi od vas 70% imovine stavio u junk obveznice jedne države ?
Ovako je trebalo ulagati,kao Norveški fond,i to u EU i SAD najviše.

60% EQUITIES
35% FIXED INCOME
5% REAL ESTATE

"Only dead fish swim with the stream"


Katastrofičari na ovom forumu ne prizivaju Smak Svijeta, samo komentiraju dnevno trgovanje, onako kako je razvidno i nezavisnom promatraču.
Adris, perjanica zagrebačke burze , se na današnji dan trguje po cijeni istoj kao i u dan 21.01.2015.
Ode jednogodišnji prinos na dionici. Toliko o strategiji- Hold.
Ovo je padajuće tržište. Molim kolege da me podacima o tgovanju u posljednja dva tjedna demantiraju.

Ma zamisli. A 50 kuna dividende, to je kikiriki.

Podatci o dva tjedna trgovanja za strategiju “hold”. Uh. Nije li to malo predugoročni horizont? Ajme.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close