Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ukupni promet 1.639.994,85 Kn
Ovo je najveći problem. Al isto tako i moguća potencijalna prilika. A toliko takvih prilika trenutno ima kod nas i u svijetu, da mi ne bi bilo dosta 100 mil:)

Kod nas trenutno jedino ima prilika ulagati u vrijednosne papire ako Vam je u interesu ne plaćati porez na zaradu trgovanja…:)

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Luda kuća !
Jutros nije protrgovana niti jedna dionica Podravke, a Adris ima nečuven promet od valjda tridesetak dionica.
Končar sklopio posao gradnje HIDROELEKTRANE, nitko ga neće.
Zato je DDJH na lijepih 30 kn. Jedino će se desiti – tko zadnji, magarac !
Ovo je Luda kuća, jedino je dobro da sam bez novaca, pa tu Ludu kuću samo gledam i čudim se.

to je samo dokaz šta jedan aktivan ulagač može napraviti na nelikvidnom tržištu dok 90% onih kojima je to posao zapravo drijemaju. slična stvar je s pivcom na krašu. je li njemu primarna djelatnost investiranje na burzi? nije. ali izgleda da on zna nešto što fond menadžeri ne znaju ili ne će da znaju. mirovinama hr građana upravljaju strani privatni fondovi čiji su interesi suprotni većini građana. tu prestaje svaka priča o suverenitetu države.

who dares, wins

Izašli poražavajući podaci o predviđanjima za Hrvatsko gospodarstvo u 2016 godini. Spadamo u 10 zemalja koje će imati najslabije rezultate ove godine.

Da pojednostavim i jasnije dočaram.
Predviđeni rast BDP-a u 2016 godini:
Hrvatska +1.1%
Eurozona +1.7%
Srbija +1.6%
Slovenija +2.2%
Bugarska +2.5%
Bosna i Hercegovina +3.0%
Rumunjska +3.8%

a kako bih jasnije dočarao našu situaciju najbolje je usporediti rast našeg BDP-a sa Ukrajinskim. Tojest predviđanja su za zemlju koja je u ratnom sukobu (sa mnogo moćnijim protivnikom) da ostvari rast od +1.4%!!!

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-11/meet-2016-s-worst-economic-performers-flirting-with-disaster

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Izašli poražavajući podaci o predviđanjima za Hrvatsko gospodarstvo u 2016 godini. Spadamo u 10 zemalja koje će imati najslabije rezultate ove godine.

Da pojednostavim i jasnije dočaram.
Predviđeni rast BDP-a u 2016 godini:
Hrvatska +1.1%
Eurozona +1.7%
Srbija +1.6%
Slovenija +2.2%
Bugarska +2.5%
Bosna i Hercegovina +3.0%
Rumunjska +3.8%

a kako bih jasnije dočarao našu situaciju najbolje je usporediti rast našeg BDP-a sa Ukrajinskim. Tojest predviđanja su za zemlju koja je u ratnom sukobu (sa mnogo moćnijim protivnikom) da ostvari rast od +1.4%!!!

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-11/meet-2016-s-worst-economic-performers-flirting-with-disaster

ajde pa nisu ni Švicarci sa +1,2% puno bolji.
A uvjeren sam da ćemo mi uvelike nadmašiti taj rezultat!



Izašli poražavajući podaci o predviđanjima za Hrvatsko gospodarstvo u 2016 godini. Spadamo u 10 zemalja koje će imati najslabije rezultate ove godine.

Da pojednostavim i jasnije dočaram.
Predviđeni rast BDP-a u 2016 godini:
Hrvatska +1.1%
Eurozona +1.7%
Srbija +1.6%
Slovenija +2.2%
Bugarska +2.5%
Bosna i Hercegovina +3.0%
Rumunjska +3.8%

a kako bih jasnije dočarao našu situaciju najbolje je usporediti rast našeg BDP-a sa Ukrajinskim. Tojest predviđanja su za zemlju koja je u ratnom sukobu (sa mnogo moćnijim protivnikom) da ostvari rast od +1.4%!!!

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-11/meet-2016-s-worst-economic-performers-flirting-with-disaster

ajde pa nisu ni Švicarci sa +1,2% puno bolji.
A uvjeren sam da ćemo mi uvelike nadmašiti taj rezultat!
[/quote]

Na čemu kolega zasnivate svoje uvjerenje?

Jel možda na tome da već 63 dana nakon izobra nemamo niti obrise nove vlade???
Ili na činjenici da “koalicija” ne može postići konsenzus oko imenovanja pojedinih ministara?
Ili na činjenici da ovakvu dinamiku rješavanja problema možemo očekivati kod odluka o prijeko potrebnim reformama?

P.S. kako sada stvari stoje eventualno bi informacije o sastavu nove Vlade mogli imati tek 22.01.2016?
http://www.jutarnji.hr/kako-ce-most-rijesiti-ovaj-problem–vodeci-ljude-zele-da-u-vladu-ude-samo-petrov–ali-ivan-lovrinovic-se-s-tim-uopce-ne-slaze—/1494911/

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Pa gledajte i Belgija nije imala vladu više od godinu dana pa su imali respektabilan rast, sada im predviđaju tek +1,5 %.
Očiti je problem cijele eurozone koja nema dovoljan rast, a to se i iz ovih predviđanja da zaključiti.
Osobno sam uvjerenja da će se ipak formirati Vlada, da će se nešto ipak početi uređivati, te da ćemo imati još jednu odličnu sezonu koja nam je i ove godine donijela +2% GDP-a, a sljedeće godine očekujem u najmanju ruku ponavljanje tog rezultata, pa čak i nešto bolje.
Mi smo u relativnoj prednosti (ako se to prednošću može nazvati) u odnosu na neke druge uspoređujuće države što je apsolutna vrijednost GDP-a puno niža, tako da su moguće veće stope rasta uz manje promjene. Puno teže će biti zadržati te stope rasta.
A to što nam te stope rasta nisu dovoljne ni za refinanciranje javnog duga, jer sa 2% rasta ne pokrivamo ni polovinu kamata na javni dug, to je jedan drugi-puno veći problem centralne države.
Ovo je naravno samo moje mišljenje..


Pa gledajte i Belgija nije imala vladu više od godinu dana pa su imali respektabilan rast, sada im predviđaju tek +1,5 %.
Očiti je problem cijele eurozone koja nema dovoljan rast, a to se i iz ovih predviđanja da zaključiti.
Osobno sam uvjerenja da će se ipak formirati Vlada, da će se nešto ipak početi uređivati, te da ćemo imati još jednu odličnu sezonu koja nam je i ove godine donijela +2% GDP-a, a sljedeće godine očekujem u najmanju ruku ponavljanje tog rezultata, pa čak i nešto bolje.
Mi smo u relativnoj prednosti (ako se to prednošću može nazvati) u odnosu na neke druge uspoređujuće države što je apsolutna vrijednost GDP-a puno niža, tako da su moguće veće stope rasta uz manje promjene. Puno teže će biti zadržati te stope rasta.
A to što nam te stope rasta nisu dovoljne ni za refinanciranje javnog duga, jer sa 2% rasta ne pokrivamo ni polovinu kamata na javni dug, to je jedan drugi-puno veći problem centralne države.
Ovo je naravno samo moje mišljenje..

Kolega,

nazalost se moram u potpunosti sloziti sa Vasim pogledom na stopu rasta BDP-a i kamatom na dug.

Sve je to klonirana situacija koja je prethodila Grckom slomu!

Nazalost to cemo tek biti svjesni kada se kod nas budu dogadale scene na ulicama kao u Grckoj…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Na moru jugo i snažna kiša.
Na Burzi stanje zabrinjavajuće, ne meni osobno, nego u cjelini. Minimalan promet.
Da li je i Vjesnik u indexu ? Danas protrgovano 80 dionica, porast cijene stopostotan.
Malen promet, cijene padaju……. Kupac je uvijek u pravu.
A i što je novog u zemlji, osim sjajne turističke sezone, i vjerojatno sjajne buduće, osim dobrih izvješća dobrih velikih tvrtki sa stabilnim poslovanjem ? Može li nas baš išta trgnuti iz mrtvila ?
Pred Božić se kupovalo kao da ne postoji sutra..
Nakon dva tjedna promet kao na boljoj tržnici. Čudnog li čuda ova naša Burza. Rekli bi psiholozi- Sjajna studija ljudske naravi.

Kak je ova nova vlada krenula bit čemo sretni ako bude i 1,4 , sreča da su nas ovi prije izvukli iz minusa al nisam baš siguran da nas ovi klauni neče opet gurnut u minus

Smatram da niti uz najbolju volju ne možemo očekivati ništa korisno jer je očito da u ovom pokušaju formiranja vlasti ima previše vjetrova/vukova koje bi trebalo nahraniti/namiriti (isto bih mišljenje imao da se vlada pokušala formirati i sa drugom stranom).

Razlog izrazito malog prometa je nepostojanje naloga za kupovinu, tojest kada bi imaoci vrijednosnih papira išli prodavati količine došlo bi do rušenja Crobexa cca 5% dnevno!

Polako se počinju (nažalost) nazirati moja predviđanja (koja sam spomenuo u prijašnjim postovima) kako bi se pad cijena/korekcija na svjetskim tržištima kod nas mogao najviše osjetiti padom indeks-a CROBEXturist (isključivo iz razloga što tu ima najviše prostora za korekciju tojest približavanje realnim vrijednostima).

CROBEXturist: – 1,47% (11.01.2016)

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Može li nas baš išta trgnuti iz mrtvila ?
Pred Božić se kupovalo kao da ne postoji sutra..
Nakon dva tjedna promet kao na boljoj tržnici. Čudnog li čuda ova naša Burza. Rekli bi psiholozi- Sjajna studija ljudske naravi.

sve je to zbog poreza koji je startao 01.01….zato je pred Božić bio velik promet (kupnja tj. kasnija prodaja je bez poreza) i zato sad nema prometa jer sadašnja kupnja tj, kasnija prodaja donosi plaćanje poreza!
taj porez na dobit treba barem odgoditi na par godina iako bi najbolje rješenje bilo ukinuti ga i uvesti neki mali državni porez na transakcije (na burzi i van burze) kao što se sada plaća npr. naknada brokerima i SKDD-u…npr. platiš 0,05% po transakciji i ne bi bilo nikakve papirologije niti natezanja s poreznom prijavom po isteku svake godine jer bi to automatski obračunavali brokeri, a država bi odmah dobivala lovu na račun!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Smatram da niti uz najbolju volju ne možemo očekivati ništa korisno jer je očito da u ovom pokušaju formiranja vlasti ima previše vjetrova/vukova koje bi trebalo nahraniti/namiriti (isto bih mišljenje imao da se vlada pokušala formirati i sa drugom stranom).

Razlog izrazito malog prometa je nepostojanje naloga za kupovinu, tojest kada bi imaoci vrijednosnih papira išli prodavati količine došlo bi do rušenja Crobexa cca 5% dnevno!

Polako se počinju (nažalost) nazirati moja predviđanja (koja sam spomenuo u prijašnjim postovima) kako bi se pad cijena/korekcija na svjetskim tržištima kod nas mogao najviše osjetiti padom indeks-a CROBEXturist (isključivo iz razloga što tu ima najviše prostora za korekciju tojest približavanje realnim vrijednostima).

CROBEXturist: – 1,47% (11.01.2016)

a koje bi bilo objašnjenje te vaše korekcije, odnosno zbog čega mislite da su vrijednost HRturista nerealne??

New Report

Close