Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da se nadovežem na prethodni post.

Kina (odnosno Shanghai Stock Exchange Composite Indeks) je od zadnjeg trgovanja u 2015 godini do kraja dana današnjeg trgovanja (07.01.2016) pao ukupno 11.70%.
Njemačka (odnosno Deutsche Boerse AG German Stock Index ) je od zadnjeg trgovanja u 2015 godini do trenutka pisanja ovog posta pao 8.01%.
Hrvatska (odnosno Croatia Zagreb Stock Exchange Crobex Indeks) je od zadnjeg trgovanja u 2015 godini do kraja dana današnjeg trgovanja (07.01.2016) pao ukupno 2.34%.

Očito da do nas nije još stiglo (zakon spojenih posuda), a pitanje je što će tek biti noćas.

Anonimno, 08.01.2016. u 21:55
Tko preživi, pričat će!

[/quote]

Hehe, stari mislim da bi svi ovdje potpisali da ZSE padne i duplo, ali da se prije toga vratila na razine kao ovi koje spominješ

Konsenzus je da je ovo početak bear marketa.

Tako da to moze biti vrh DNA, a do samog rock bottoma će proći još poprilično vremena.

burza nam ide do 1600 bodova, mislim da je to donji bear….. i brzo da krene turisticka da krene prema gore….

Nije dobro.
Posljednjih dana Podravka je kupovala vlastite dionice, i HT je kupovao…….čovjek ne može , a da se ne zapita, što će biti kada više ne budu kupovali ?

Sto se stranih trzista tice Bear market je poceo sto se tice ZSE biti ce tu selektivnih i probranih rastova i padova pojedinih sektora ali te dionice koje budu rasle morat ce imati uporiste u jekim fundamentim,dividendi ili preuzimanjima ocekujem Crobex oko 1510- 1515 na dnu na zalost 98 posto sam u dionicama


Nije dobro.
Posljednjih dana Podravka je kupovala vlastite dionice, i HT je kupovao…….čovjek ne može , a da se ne zapita, što će biti kada više ne budu kupovali ?

Sve će propasti! Neće se vidit kraja padu! Dionica HT će koštati kunu, a isplačivati će 8 kuna dividende godišnje!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Hahahaha Krešo, žilavi su ovi pesimisti.

Frampantno zastrašujući je podatak (tojest da se bolje izrazim slika) naloga za kupovinu na dionici INA-R-A (pogotovo mogućnost psihološkog učinka ako znamo da INA-R-A u Crobexu ima težinu od 10.13%). SA SAMO SVEGA 42 TISUĆE KUNA DOŠLO BI DO RUŠENJA CIJENE ZA CCA 14%!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

spusti Inu koja po ovim financijskim pokazeteljima nevrijedi realno vise od 1500kn ali spusti je do 1700kn tj cijene prije objave pruzimanja ode Crobex na 1520-1530 bodova i to ti je burza

POREZ I DIONICE

Da bi bilo opravdano plaćanje poreza na kapitalnu dobit,/ pozitivna razlika u cijeni / cijene dionica moraju OŠTRO dolje,
kako ne bi došlo do umjetnog stvaranja nerealnih cijena…..

Najprije dolje unutar sada ostvarenih rezultata, a zatim godišnje povećanje cijene, u kojima
će biti sadržana dobit/ poslovni razultata/ i osnova za plaćanje poreza nakon realizirane dobiti.!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Luda kuća !
Jutros nije protrgovana niti jedna dionica Podravke, a Adris ima nečuven promet od valjda tridesetak dionica.
Končar sklopio posao gradnje HIDROELEKTRANE, nitko ga neće.
Zato je DDJH na lijepih 30 kn. Jedino će se desiti – tko zadnji, magarac !
Ovo je Luda kuća, jedino je dobro da sam bez novaca, pa tu Ludu kuću samo gledam i čudim se.

Ukupni promet 1.639.994,85 Kn
Ovo je najveći problem. Al isto tako i moguća potencijalna prilika. A toliko takvih prilika trenutno ima kod nas i u svijetu, da mi ne bi bilo dosta 100 mil:)

New Report

Close