Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma nema straha, samo ukoliko ste pametno uložili i ako ste dugoročni.
Firme će i poslije ovog “armagedona” nastaviti poslovati, turisti će dolaziti, dobit će se stvarati, a onaj tko relano procijeni stvari ulagajući u stabilne komapnije koje donose povrat od 4-5%, nema bojazni..




@MrKikinho

Od kuda te informacije da je Kina suspenirala "stopere"?


To je dobra vijest, burze su se zbog toga popravile.

"I think China's suspending their circuit breaker rule was a great help … The thinking is there's not going to be this mad rush to the opening bell," said Jeremy Klein, chief market strategist at FBN Securities.

http://www.cnbc.com/2016/01/07/europe-seen-lower-china-shares-suspended.html
[/quote]

Ma vijest je fenomenomenomenalna!

Zato i je DOW skliznuo na -2.24% a NASDAQ na -2.78%!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"



Soros je isto pričao i 2011 ,. Tada je upozoravao da bi zbog Grčke svijet mogao upasti u krizu goru od one 2008 . Ista priča , ista osoba .

stari druker
[/quote]

I to kakav !!

Evo de nebi rekli da donosim samo loše vijesti odnosno da me nebi strpali u klasu pesimist:

SHCOMP na plus 2.52% (iako je u jednom trenutku bio zaronio u minus)!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Što je ovo danas ?
Isključili aparate za održavanje na životu ?

Od 4.1.1016., ovo nije dobro sta se dogada na ZSE. A ako nije dobro, onda nudi odredenu priliku. Likvidnost je zamrla, al bas onako totalno


Pesimisti samo za vas:

1. Izvoz porastao za 11,6%
2. Rekordna razina ekonomske klime
3. Najbolja turistička sezona
4. Poboljšana procjena rasta za 2016.

5. Rast industrije 15,8%, živjeli.

Neki vjeruju da će fond menageri + “ulagačka elita” na povratku sa skijanja vratiti burzu na respektibilne grane.

Tako je mozda bilo 2008 / 2009 g. , ali ovi današnji FM-ovi & Co. tesko da si mogu priustiti da budu toliko razulareni / razmetni, kao oni nikad. U protivnom će brzo ostati bez gaća…..

nitko ne želi plaćati porez, čak i pod cijenu zarade, dok se sheratonci to ne ukinu, nema naprijed

Kako je krenulo…..bila bi dobra fora da index posteno spuste iskljucivo rusenjem INE, umjesto da glavni pokretači pada budu gradjevinari i brodari, primjereno zaslugama…..

Ja sam krajem godine najveću poziciju imao u cash poziciji, mislio sam si ako ste svi pokupovali dionice da ne plačate porez, i ostali bez casha, tko će kupovati od 01.01. a znamo da uvijek postoji netko tko mora podavati. Pa sam mislio ako će trebati nekoga spašavati, poslije 01.01. k tome vani imamo korekciju burzi, no uz sve to i još drukeraj par korisnika, ono što bi htio kupiti ili nije palo ili je palo minimalno pa si mislim neću još.

Čisto malo moje viđenje situacije, tko bi rekao da smo postali tako žilavi ( ZSE ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izgleda da smo s CROBEX-om od 1630 bodova dotakli dno, koje nismo dotakli još od 2008. godine.
No, da li je ovo i konačno dno?

New Report

Close