Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad se menađeri vrate sa skijanja onda će biti potop. Povijest je učiteljica života.

Kolega,

koliko ja znam komunikacijske tehnologije su dostupne na svim skijalištima tako da Vam teza ne stoji.

A što se tiče poreza na dobit od trgovanja dionicama, smatram da on ima samo psihološki učinak jer dobit je ipak dobit.

Stalno se po mom mišljenju kroz komunikaciju na forumima i kroz medije zaziva “oporavak burze” na razine prije krize. Sam smisao burze je mjesto gdje se susreću ponuda i potražnja, a ne kako bismo svi (ili bar neki) htjeli nekakva alternativa kladionicama, tojest alat kako bi se došlo do “kruha bez motike”. Ako cijelo gospodarstvo pada odnosno gubi na vrijednosti logično je i prirodno da vrijednost udjela u pojedinim gospodarskim subjektima pada.

Smatram da je kriva percepcija jer ZSE prije krize nije imala (nije trebala imati) stope rasta (neprirodne i neutemeljene) iz razloga nevjerojatnih poslovnih rezultata i kvalitetnog planiranja dugoročnog održivog razvoja. Već isključivo iz razloga postkomunističke tranzicije (čitaj narod je između sebe usmenom predajom razglasio da je burza mjesto gdje u jednom kvartalu možeš očekivati prihod u rasponu između 15% do 30% od uloženog).Iliti efekta “kud svi tu i mali Mujo”.

Da rezimiram svoj stav – nikako ne bih Crobex nazivao Grobex-om. Jednostavno radi se o krivoj percepciji – ako ideš kod doktora to ne znači da će on riješiti sve tvoje probleme a ako ih ne riješi znači da je loš doktor. Isto tako ako ulažeš na ZSE ne znači da ako ne zaradiš (tojest generiraš gubitak) – Crobex nevalja tojest da nešto s njime nije u redu.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Po meni – umjesto da medusobno kukamo rade bismo mogli usmjeriti nase vrijeme i trud na cinjenicu da unutar same ZSE obitava (cuci) mala “prijekrizna ZSE” u obliku turistickog sektora. Po svim segmentima se radi o klonu prijekriznog trzista dionicama, jer ako se nastavi ovakvim stopama rasta (svaki pozitivni kvartalni podaci – guraju cijenu dionica 10 – 15 %) ubrzo cemo doci da vrijednost po kojoj se trzi na ZSE – iznosi 3-4 x knjigovodstvene vrijednosti.

A vjerujem da svi imamo dovoljno iskustva da bismo dosli do zajednickog zakljucka da bi moglo biti …

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

lijepo rušenje crobexa sa 14 000 za 0,56, stvarno je ovdje predivno trgovati, sa 30 000kn rušiš ili dižeš index za 1%

Promet opet oko 6 milijuna kuna, isto kao i prije uvodenja poreza. Dobro je što porez nije negativno utjecao na interes ulagača, sačekati sastavljanje vlade i prve korake.

Kakav ulazak u godinu, sad su ove munjare i bombe pocele bacati…
Bit ce veselo

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

DAX je na minus 1.80%, a DOW na 1.30% (zahvaljujući Kim Jong-Un-u).

A mi smo si dopustili taj luksuz da još uvijek nemamo (niti na vidiku) niti nacrte Vlade a kamoli nekoga (relevantnog i odgovornog) tko će stati pred javnost i objasniti dinamiku i način otplate (rješenje) nadolazećih rata dugova (i što će to povećanje rashoda proračuna značiti – tojest na koji će se način iskompenzirati potreba za otplatom dugova bez povećanja ionako prekomjernog/nedozvoljenog deficita).

Mislim da nam ipak negine ponovni pad zaposlenosti na godišnjoj razini (jedina relativno pozitivna stvar je da će doći do još većeg sezonskog zapošljavanja). A samim time (po mom mišljenju) ne možemo se nadati niti stagnaciji burze u 2016 godini a kamoli nečemu drugome…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Jedva čekam izvješća, rijetko tko će biti u minusu, sve raste, od osobne potrošnje, ind. proizvodnje, tur. dolazaka, veći prihod od poreza, to se mora odraziti i na zse!


Jedva čekam izvješća, rijetko tko će biti u minusu, sve raste, od osobne potrošnje, ind. proizvodnje, tur. dolazaka, veći prihod od poreza, to se mora odraziti i na zse!

Kolega,

nažalost raste i javni dug a samim time i rata koja svaki mjesec odlazi iz Hrvatske i samim time smanjuje količinu novca koja je u opticaju. Sve naznake pokazuju da je doba jeftinog novca iza nas i da jedino rješenje koje smo do sada koristili (refinanciranje dugova) postaje sve skuplje (čak i nedostupnije) a samim time će se malo-prije spomenuta “rata kredita” povećavati.

Po mom mišljenju jedini “zdravi” generator mogućeg rasta ZSE-a bi bio turistički sektor – no on je nažalost već sada nerealno napuhan/precjenjen.

P.S. Sa svakim budućim povećanjem cijena sirove nafte na međunarodnim tržištima – automatski se podiže uvoz (vrijednost a ne kolićina) robe (sirove nafte). Tojest kolićina nafte koja ulazi u RH će ostati ista ali će zato puno više EUR-ića i US$ izaći iz RH (istih oni koji su nam prjekopotrebni za vraćanje dugova).

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

DAX je na -3,88 % …. crobex se čudom drži oko 0

Ignore: KressoM, delux


DAX je na -3,88 % …. crobex se čudom drži oko 0

Crobex nije bio na 6000, da bi imao sa čega pasti, crobex je odavno propao.

11 je sati a trgovalo se sa samo 11 dionica.. Nekima se trgovalo s jedva 20-30 komada, koja smijurija majko moja

Ne brinem se ja za DAX, vratiće se oni brzo iznad 10T. Crobi je prenisko i ispod stanja u HR, ali eto, mentalitet ulagača je takav…

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close