Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vijest o porastu BDP-a od 2,8% nije zainteresirao investitore, hmhm a koliki rast bi ih privukao? 5%?
Što uopće može privući investitore na ZSE?
Sumnjam da će najavljeni porez ikoga otjerati osim sitnih kokošara kojima je to kruh ali njih je tako malo da je to zanemarivo.

griješiš, porez na kapitalnu dobit ugasit će i ovako nelikvidnu ZSE jer ljudi ne žele niti plaćati dodatne poreze, niti ispunjavati silne papire niti drhati hoće li im kod porezne prijave opaliti još neku razliku za doplatu. zato se sad još nešto i kupuje jer to neće podlijegati oporezivanju, ali nakon 01.01. bit će teška pustoš na burzi, nešto će se pokušati prodavati što je kupovano do 31.12., ali kupaca će nestati tj. bit će ih samo u tragovima. prodati nešto sa dobiti bit će gotovo nemoguće, osim ako to nije neka fondovska dionica pa da eventualno oni budu kupci…. porez na kapitalnu dobit ugasit će i trgovanje certifikatima…ma sve ide do đavola, a nitko ništa ne poduzima!
[/quote]
…..SVE 100% MOJE RAZMIŠLJANJE..prvi ja idem u ht i ernt..nema trgovanja..godišnje uzmem dividendu..nema papirologoje komlikacija…

Eto crobex u zelenom, promet 5 milijuna kuna, očito nema straha od najavljeno poreza.


Eto crobex u zelenom, promet 5 milijuna kuna, očito nema straha od najavljeno poreza.

pa to je pišljivih 0,7 mil EUR za cijeli radni dan ZSE, za sve dionice!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

pa to je ka da sam zavrtio moj portfelj u jednom danu …preloše..


pa to je ka da sam zavrtio moj portfelj u jednom danu …preloše..

Jel na centrifugi?:-D

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Koliki utjecaj na ZSE će imati ponovljeni izbori?

Prdekalo
[/quote=prdekalo]
[/quote]
…..SVE 100% MOJE RAZMIŠLJANJE..prvi ja idem u ht i ernt..nema trgovanja..godišnje uzmem dividendu..nema papirologoje komlikacija…
[/quote]

Oprosti ti se zadovoljavas za 5% dividende? I još ti porez lupe a ne bi volio kupiti dionicu i zaraditi 30% i platiti 12% poreza.

13 h, a 2M hrk prometa..

nije dobro, nikako nije dobro..svaki dan sve gore.

Ovo je još ništa…..

Prave “akcijske prodaje”, a shodno tome i kupnje su na programu tek nakon 01/01……

Bit će jako malo pravih prilika za kvalitetno pozicioniranje za višegodišnji period, s novcima koji vam, naravno ne trebaju kroz to vrijeme….

Računam da to ponajviše ide za PRT…..

Jednom dnevno nakon Nove Godine 5 do 13h pogledati što se nudi i shodno tome razviti strategiju….

Prije ili kasnije pojavit će se jako zanimljive ponude (tipa SPNV prije par godina po 100kn)…..

@kvart99
možda se zaista isplati pričekati 01/01 i onda u šoping na duge staze..


Prdekalo
[/quote=prdekalo]

…..SVE 100% MOJE RAZMIŠLJANJE..prvi ja idem u ht i ernt..nema trgovanja..godišnje uzmem dividendu..nema papirologoje komlikacija…
[/quote]

…ako bi bilo sve automatizirano onda o.k…ako treba po poreznoj non stop visit i ispunjat paporologoiju onda bolje i 5% nega taj ukupni tramak s papirima
Oprosti ti se zadovoljavas za 5% dividende? I još ti porez lupe a ne bi volio kupiti dionicu i zaraditi 30% i platiti 12% poreza.
[/quote]

što se treba dogoditi da uzdrma ovu našu burzu..
pa dnevni prometi su kriminalni..

New Report

Close