Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Banka nije pogriješila što je poslala taj podatak?
Ako sam sa dionicama u 2014.god. u vrjednosti od 30000,00 kn. trejdao i sto puta kupio-prodao,znači primici u poreznoj potvrdi stoje 3 miliona kn. što znači da sam ostvario prihod od prodaje dionica od 3 miliona kuna a ja na račun nisam dobio ni kunu.
I zbog tih nepostojećih prihoda ljudi gube razno razne olakšice.
Bravo zemljo HRVATSKA!!!

Banka nije pogriješila što je poslala taj podatak jer su na to obvezni prema propisima. Stvar vam je u nesposobnosti onih koji su te propise donijeli i provode…

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

a najviše ovisi o tome na kakvu osobu naletite u poreznoj! ima i tamo divnih ljudi.

Kakva letargija na našoj burzi, tako malo značajnih vijesti, premalo investitora, loša klima i okruženje.. ne ide na dobro, nikako…


Banka nije pogriješila što je poslala taj podatak?
Ako sam sa dionicama u 2014.god. u vrjednosti od 30000,00 kn. trejdao i sto puta kupio-prodao,znači primici u poreznoj potvrdi stoje 3 miliona kn. što znači da sam ostvario prihod od prodaje dionica od 3 miliona kuna a ja na račun nisam dobio ni kunu.
I zbog tih nepostojećih prihoda ljudi gube razno razne olakšice.
Bravo zemljo HRVATSKA!!!
..to su napravili samo da se gube dječjei doplatci..olakšice…..to triba ODMAH ukinut…triba neki novinar s ovim izać u javnost i možda ukinu…to nema smisla piše da san uprihodova 100000kuna a ja realno u gubitku….

Banka nije pogriješila što je poslala taj podatak jer su na to obvezni prema propisima. Stvar vam je u nesposobnosti onih koji su te propise donijeli i provode…
[/quote]

..ljudi više neće ni trejdat…jer ispada da imaju prihode par miliona kuna..a u stvarnosti većina njih je u gubitku..na ovaj način će se burza skroz ugasit..smanjit će se prometi..najviše će stradati brokeri..promet će bit sve manji imanji..pa neka brokeri pokrenu ovo pitanje jer najveći gubitnici će bitBROKERI ako se ovaj propis ne ukine..

Obavijes dostavljena od brokera …

“želimo Vas obavijestiti kako od 1. siječnja 2016. godine na snagu stupa Porez na kapitalnu dobit, a
koji će se primjenjivati na sve financijske instrumente kupljene nakon 1. siječnja 2016. godine. Dakle,
prema odredba istoga Zakona, za sve financijske instrumente kupljene do kraja 2015. godine neće se
obračunavati Porez na kapitalnu dobit.
Kako bismo Vam olakšali usklađivanje s novom zakonskom regulativom, svim svojim klijentima na kraju svakog radnog dana po obavljenoj trgovini financijskim instrumentima dostavljat cemoi potreban izvještaj za obračun poreza na kapitalnu dobit koji se u roku od 8 dana po obavljenoj oporezivoj trgovini financijskim instrumentima mora dostaviti u nadležnu Poreznu upravu.
Ovim putem, također, želimo naglasiti kako se Porez na kapitalnu dobit obračunava po FIFO (first in
– first out) metodi, odnosno porezna osnovica i obveza nastaje po obavljenoj prodaji prvog
financijskog instrumenta kupljenog nakon 1.1.2016.
Obveznici podnošenja porezne prijave su vlasnici imovine na temelju koje se obračunava porez te
ista mora biti podnesena u roku od 8 dana od obavljene prodaje financijskog instrumenta. ”

Zasto da sve bude jednostavno kad moze komplicirano

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Obavijes dostavljena od brokera …

"želimo Vas obavijestiti kako od 1. siječnja 2016. godine na snagu stupa Porez na kapitalnu dobit, a
koji će se primjenjivati na sve financijske instrumente kupljene nakon 1. siječnja 2016. godine. Dakle,
prema odredba istoga Zakona, za sve financijske instrumente kupljene do kraja 2015. godine neće se
obračunavati Porez na kapitalnu dobit.
Kako bismo Vam olakšali usklađivanje s novom zakonskom regulativom, svim svojim klijentima na kraju svakog radnog dana po obavljenoj trgovini financijskim instrumentima dostavljat cemoi potreban izvještaj za obračun poreza na kapitalnu dobit koji se u roku od 8 dana po obavljenoj oporezivoj trgovini financijskim instrumentima mora dostaviti u nadležnu Poreznu upravu.
Ovim putem, također, želimo naglasiti kako se Porez na kapitalnu dobit obračunava po FIFO (first in
– first out) metodi, odnosno porezna osnovica i obveza nastaje po obavljenoj prodaji prvog
financijskog instrumenta kupljenog nakon 1.1.2016.
Obveznici podnošenja porezne prijave su vlasnici imovine na temelju koje se obračunava porez te
ista mora biti podnesena u roku od 8 dana od obavljene prodaje financijskog instrumenta. "

Zasto da sve bude jednostavno kad moze komplicirano

Pozdrav

A kakav izvještaj će oni dostaviti, da li će to biti rekapitulacija poreza za uplatu, odnosno da li je potrebno osobno pohoditi Poreznu?

Ima li negdje drugdje na svijetu da kad prodaš neke dionice moraš to ići prijavljivati na Poreznu? Day traderi će znači svaki dan visiti na Poreznoj?

Čemu žurba i prejudiciranje odluka kad se još pregovara s poreznicima u koju su uključeni banke i brokeraji…

Još ništa nije amenovano, po svemu sudeći moglo bi ići preko Središnjeg klirinško depozitarnog društva, za što se zalažu neki brokeraji.
Vidjet ćemo

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Evo budem skočio iz Švedske svakih 8 dana u poreznu hehe. Jel se ta debilana može online riješiti?

Konačno da i ovaj Ing nešto sitno otkrije, pravi je tajnoviti dečko.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ako ne prodajem/kupujem dionice imam samo HT i kad dodje dividenda dali tada moram na poreznu ili se samo odnosi na kupi/prodaj dionice??


Čemu žurba i prejudiciranje odluka kad se još pregovara s poreznicima u koju su uključeni banke i brokeraji…

Još ništa nije amenovano, po svemu sudeći moglo bi ići preko Središnjeg klirinško depozitarnog društva, za što se zalažu neki brokeraji.
Vidjet ćemo

točno, sve vodi tome, i tako će najvjerojatnije biti.
A najbolje kada bi se ukinuo porez..
LP

New Report

Close