Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je sve skupa katastrofa, ne samo da su nas fizički istjerali, nego sada iz države tjeraju i zadnji novčić, umjesto da ga zadrže i uduplaju…Sve će izaći iz ovih prostora. Meni samo nije jasno kakve mi to imamo škole, fakultete, institute da svi oni zajedno nisu znali izmisliti neki fleksibilniji način. Jel ovo znači da ulazi novih par sto tisuća uhljeba koji budu evidentirali, propisivali, ažurirali, kontrolirali, nazivali, štampali obrasce, slagali, usaglašavali, sastančili, arhivirali, izvješćivali……??
mislim da ipak to ne bude prošlo. teška uvreda inteligencije.

beti


negdje sam naletio na podatak da bi za "male" investitore bolje bilo otvoriti j.d.o.o. i raditi preko njega. ehh, sad da znam gdje! nemojte me držati 100% za riječ, ali bilo je nešto u tom stilu. ima li tko kakva saznanja?

Aha, a onda ti dođe porez na ime tvrtke, porez na zrak, predujam poreza na dobit koju nisi još ostvario, i gomila kojekakvih izmišljenih nameta pa ti se najbolje isplati uopće ne otvarati jdoo.

Ja ću kroz par mjeseci otvarati tvrtku vani jer ću poslovanje raditi isključivo izvana, bila to Slovenija, UK, Irska ili Austrija. nikakvih veza ne želim više imati s državom ovdje.

Kad to budem radio vjerojatno ću otvoriti i brokerski račun s mogućnošću trgovanja ovdje ili neku sličnu mogućnost. Kako je to dio poreza na dohodak, mene se to više ne tiče.


negdje sam naletio na podatak da bi za "male" investitore bolje bilo otvoriti j.d.o.o. i raditi preko njega. ehh, sad da znam gdje! nemojte me držati 100% za riječ, ali bilo je nešto u tom stilu. ima li tko kakva saznanja?

nije moguće da će CROBEX otići ponovno ispod 1700 bodova….aaaaaaaa…

Pa valjda je svima razumnima jasno da u svjetlu najnovijih vijesti ovo moze ići samo u jednom smjeru do Nove Godine.

A nakon Nove Godine mozda se i zaustavi …. ali će onda ostati samo ravna crta.


Pa valjda je svima razumnima jasno da u svjetlu najnovijih vijesti ovo moze ići samo u jednom smjeru do Nove Godine.

A nakon Nove Godine mozda se i zaustavi …. ali će onda ostati samo ravna crta.

ma neka tone i dalje…fala Bogu ostavio sam dovoljno casha pa da mogu u dokup..ali neka još malo tresne..

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=41213#.VkSEQq0o6sF

ipak pucaju po šavovima, a Milanović će očito formirati Vladu..


nije moguće da će CROBEX otići ponovno ispod 1700 bodova….aaaaaaaa…

da li je moguće da vi kolega bacate šareni grah, pa vam rezultati nisu jasni, probajte bacati crni, on jedini daje najtočnije rezultate za ZSE, pa tko će doći ovdje investirati, ovdje će se vlada formirati godinu dana, pa godina dok se upoznaju s dužnostima, pa godina pogrešnih poteza, pa godina kraha i na kraju će polagati račune pred biračima, na slijedećim izborima, kako oni to vole naglasiti

ne znam kako ovi misle napustit ZSE i trgovati na stranim burzama…ili otvorit račun kod stranog brokera i onda trgovat na ZSE preko njega…i misle kako će zaobić plaćanje poreza?!
trebat će proućit dobro zakon o deviznom poslovanju…a i postoje potpisani brojni sporazumi o razmjeni podataka i ostalim aktima između Hrvatske i ostalih zemalja…recimo…hrvatska ima potpisan takav sporazum sa USA….samo što nismo do sada trebali plaćati porez na kapitalnu dobit….pa je to bilo nevažno…sad kad se uvede plaćanje poreza na kapitalnu dobit…to će se kontrolirati…



nije moguće da će CROBEX otići ponovno ispod 1700 bodova….aaaaaaaa…

da li je moguće da vi kolega bacate šareni grah, pa vam rezultati nisu jasni, probajte bacati crni, on jedini daje najtočnije rezultate za ZSE, pa tko će doći ovdje investirati, ovdje će se vlada formirati godinu dana, pa godina dok se upoznaju s dužnostima, pa godina pogrešnih poteza, pa godina kraha i na kraju će polagati račune pred biračima, na slijedećim izborima, kako oni to vole naglasiti
[/quote]

nažalost, istina…

nešto kao dodatna djelatnost. u mom kraju ima puno malih pg i opg-ova, a masa njihovih vlasnika je zaposlena u firmama.plaćaju neki paušal ili tome slično. mislim da je i to bilo na tom tragu. i napisao sam da nije 100%. a za male pg-ovce ću se svakako raspitati.

Bože. Dakle, kakvi su danas petci takvi bi mogli biti svi dani u tjednu počevši sa 01.01.2016. Ovo je koma. Znači lopata, nema više burze.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close