Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači, kucnuo je čas…..

Budite spremni na raznorazne pokušaje navlakuša i zadnje očajničke pokušaje izvlačenja iz pozicija onih koji su zaglavili – dok je još vrijeme.

Još malo pa gotovo…..


Znači, kucnuo je čas…..

Budite spremni na raznorazne pokušaje navlakuša i zadnje očajničke pokušaje izvlačenja iz pozicija onih koji su zaglavili – dok je još vrijeme.

Još malo pa gotovo…..

Loš druk 😉

S tih 8 dana su napravili super stvar. Pitam se je li ekipa koja je donosila zakon ikad trgovala ili barem malo proucila situaciju na ZSE.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Niš,možda kupim još malo ADRS do kraja godine da me ne gnjave porezom i to je to…briga me za ZSE!
Nema šanse da ću se baviti tom papirologijom,ne samo što su dionice skupe a država banana sad su i ovo nakalemili.

"Only dead fish swim with the stream"

A zašto se kao gubitak ne uračunava i naknada za brokera?

Mislim dohodak mi je 50 kuna, a troškovi brokera 140 kuna.

Kako sam onda na dobitku?

Virtualno?

što se još kupi do kraja godine pa se potom rasproda u nekom dijelu iduće, to će biti to…nakon toga nitko više neće ostati trgovati na ZSE osim par fondova koji će tu i tamo nešto protrgovati između sebe…. ZSE, počivala u miru….

Ignore: KressoM, delux

Da je barem samo to. I za trgovanje izvan ZSE cemo morati u roku 8 dana sve prijavljivati poreznoj ali jos paziti i na tecajeve stranih valuta, grozno. Imaju milijun uhljeba a opet sve mi moramo.


Da je barem samo to. I za trgovanje izvan ZSE cemo morati u roku 8 dana sve prijavljivati poreznoj ali jos paziti i na tecajeve stranih valuta, grozno. Imaju milijun uhljeba a opet sve mi moramo.

Ne znamo još kako će funkcionirati trgovina vani kod stranog brokera.
Otkud oni znaju što sam ja kupio /prodao?
Ako i bude tako kako pišeš prebacit ću sve na indeksne ETF-ove i nekoliko long dobrih dionica i to je to.

"Only dead fish swim with the stream"

Ljudi moji, ovo je zaista katastrofalna odluka za ZSE. Promet je ionako mrtav, crobex visi na 1700-1800 već godinama, gospodarstvo je u komi, a oni nameću ovakav porez. Ma čak bih to i šprogutao da to odrađuju dečki iz Porezne na recimo mjesečnoj, ili godišnjo razini, ali rok od 8 dana mi je stvarano van svake mjere. Pa tko ima vremena za visit u Poreznoj,, za kontinuirano piskarat evidencije, vršiti uplate.. Umjesto da potaknu, oni žele još više umanjiti produktivnost..


Pa tko ima vremena za visit u Poreznoj,, za kontinuirano piskarat evidencije, vršiti uplate.. Umjesto da potaknu, oni žele još više umanjiti produktivnost..

Trejderi! 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ja sam zauzeo i kupio to sam htio sad svaka sljedece prodaja nakon 01.01.2016 koja sljeduje ide povlacenje sa burze

@KressoM
Nažalost nisam jedan od tih. Ja sam ipak zaposlenik u privatnom sektoru koji višak novaca ulaže u dionice, ali nemam vremena za ići U poreznu.
Definitivno je bilo efektnijih i jednostavnijih i boljih rješenja za ovo!

New Report

Close