Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobio sam informaciju da HGK, Udruga brokera RH i Porezna uprava dogovaraju novi model koji će olakšati provedbu zakona malim dioničarima. Detalje ne znam, ali nadam se skorim informacijama..


Tko god izbaci dobro izvjesce zavrsi u crvenom haha

Uglavnom.
Sprema li bankrot HR ili kapitalizma?

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

lagano ulazim u fazu kad mi se gadi zse i način na koji tretira dionice. lako moguce da odmorim neko vrijeme od ovog jada.


lagano ulazim u fazu kad mi se gadi zse i način na koji tretira dionice. lako moguce da odmorim neko vrijeme od ovog jada.

Kolega…manje praćenja dnevnog trgovanja i manje izmjena portfelja i dnevnog trgovanja… Uvijek jače ostaju negativna sjećanja i ne možete biti objektivni. Mnogi misle da je lako zaraditi trgujući dionicama tako da se “prokuži stvar”. Toga nema… Trebate ulagati u ono što vrijedi i onda čekati da to i tržište skuži. Mene za većinu dionica koje imam nije briga koja je danas ili sutra cijena. Pogotovo ako kompanija stvara novu vrijednost. Onda nek cijena i pada. Treba skužiti objektivnu vrijednost nečega, a ta vrijednost zbilja postoji! Možete ju otprilike procjeniti gledajući što kompanija posjeduje i kako radi (koliko zarađuje). Sve to u odnosu na cijenu dionice. Vi se sada bedirate, a zamislte da vidite da neko prodaje stan za 100€ po kvadratu u Zagrebu u centru. Jel bi onda bili u bedu i prodali svoj stan za 100€ ili biste možda kupili taj koji ovaj prodaje? Jednako su tako i dionice. Samo treba promijeniti način gledanja.

Svakako vam je dobra ideja da odmorite!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Izgleda da se dogovara novi model, puno prihvatljiviji malim dioničarima…Samo strpljivo!

neprihvatljivo je svako oporezivanje ovih sitnih zarada sa TK jer će to ubiti do kraja burzu! oporezivati treba ako se godišnje zaradi iznad neke granice npr. 50.000 ili 100.000 kuna godišnje, a sve ispod toga treba biti neoporezivo da se stimulira razvoj TK jer prometi iz dana u dan na ZSE opadaju, a ako krene još i oporezivanje, ovi jadni prometi će se prepoloviti! mnogi od nas već duže vrijeme ništa ne trguju, a ako država ne odustane od oporezivanja, ja selim sav kapital sa burze u nešto drugo, vjerojatno van HR, a to će napraviti i mnogi drugi s kojima sam pričao o tome!

Ignore: KressoM, delux

Problem je što se tržište ponaša kao mrtvo puhalo. Dionice firmi koje izbace dobro izvješće ne pokazuju znakove života ili pokažu tek toliko likvidnosti da se netko izvuce van. Fondovi manipuliraju cijenom kako se njima sprdne. Uskoro dolazi porez na kapitalnu dobit. Akcije na burzi je sve manje. Likvidnost je sve slabija. Svuda je sivilo, u medijima, državi, izborima pa i po forumima.

Takve stvari me brinu i čine negativnim a ne način na koji ja ulažem u dionice.

Mene isto takve stvari brinu, ali znate što? Mene čine pozitivnijim i baš zbog toga ulažem u dionice! Pa dovoljno je pogledati što se dogodi kad vlada optimizam! Kad svi sve znaju! Kad svi znaju da će biti dobro!

Jednostavno, tržište kapitala nije mjesto gdje emocije igraju ulogu. Jednostavno nije. Mi smo u potrošačkom mentalitetu di nas na sve strane potiću da kupujemo da trošimo. Na burzi toga nema (sada trenutno!). Jer ovo nije šoping. Ovo je ulaganje. Ovo ne kupujemo jer nam se sviđa. Nego zato jer je jeftino! Ja dionice kupujem samo zato jer smatram da su jeftine. I to tako gledam. Evo, iskreno, kada pratim dnevno trgovanje, ja imam osjećaj da sam ja u debelom minusu sa svojim investicijama. Zbilja! Da ne vodim svoje tablice di pišu točni brojevi ja bi mislio da sam u debelom minusu. A nisam nego sam u plusu! Jednostavno je takav sentiment na koji se ne treba obazirati. Treba objektivno sagledati stvari i pokušati procjeniti neku vrijednost. To je tako jednostavno da ako vlada pesimizam da će ljudi prodavati po nižoj cijeni (naravno, treba paziti, nisu automatski sve dionice podcjenjene, treba jaaaaaako paziti!)! Ali baš to treba iskoristiti. Naravno, ko hoće brzu i laku zaradu, razočarati će se… Ali onaj ko je spreman na još 10 godina depresivnog raspoloženja na burzi taj će se itekako razveseliti. Jer, ako tvoja firma zaradi neto desetinu svoje vrijenosti na burzi možeš se samo nasmijati što je niko neće kupiti. Ako procjenjuješ da će ona i dalje tako raditi, ona će, ako joj cijena ostane ista, biti duplo jeftinija za 10 godina. Super! Jednostavno, treba gledati objektivne brojke, nikako se povoditi za sentimentima, a pogotovo ne za sentimentima cijelog tržišta!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Problem je što se tržište ponaša kao mrtvo puhalo. Dionice firmi koje izbace dobro izvješće ne pokazuju znakove života ili pokažu tek toliko likvidnosti da se netko izvuce van. Fondovi manipuliraju cijenom kako se njima sprdne. Uskoro dolazi porez na kapitalnu dobit. Akcije na burzi je sve manje. Likvidnost je sve slabija. Svuda je sivilo, u medijima, državi, izborima pa i po forumima.

Takve stvari me brinu i čine negativnim a ne način na koji ja ulažem u dionice.

Krešo vam je dobro objasnio , a ja bih još nadodao da su veliki faktor u ovome izbori, svi su sa tim zaokupljeni , čeka se objava smjera nove vlade pa če mo onda dobiti neke smjernice tj. biće nam jasnije.

Prekambrijska reakcija tržišta na otvaranju, SPEKTAKL!

使用を信頼し、あなた自身の能力の

25 minuta bez transakcije… mislim da imamo rekord.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

uspjeli smo napokon prijeći milju prometa…koja koma, ova burza je na aparatima, samo fali da ih netko isključi pa neka ova agonija završi! ali, glavno da od 01.01. kreće oporezivanje poreza na dobit od dionica, hahahaha

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Ajme, evo ga

Je li propisana obveza vo|enja evidencije o primicima od kapitalnih dobitaka
koji su ostvareni otu|enjem financijske imovine?
Porezni obveznici, ili umjesto njih dru{tva za upravljanje i osobe koje na osnovi ugovornog
odnosa upravljaju njihovom financijskom imovinom, du`ni su od 1. sije~nja
2016. godine voditi evidenciju o nabavi i otu|enju istovrsne financijske imovine, uz
kori{tenje metode FIFO („prvi ulaz – prvi izlaz“). To zna~i da se imovina kronolo{ki koristi
onim redom kojim je i nabavljena.
PRIMJER:
Porezni obveznik je 7. sije~nja 2016. godine na Zagreba~koj burzi kupio 37 dionica
dioni~kog dru{tva „X“ po cijeni od 281,00 kn po dionici, a 31 sije~nja 2016. godine jo{
40 dionica istog dru{tva po cijeni od 277,00 kn po dionici. U listopadu 2016. prodaje
25 dionica dru{tva „X“ po cijeni od 283,00 kn po dionici. Porezni obveznik dohodak
od kapitala izra~unava kao razliku izme|u primitka od prodaje 25 dionica (25 x
283,00 kn = 7.075,00 kn) i vrijednosti dionica koje je kupio 7. sije~nja 2016. godine
(25 x 281,00 kn = 7.025,00 kn). Dohodak od kapitala je 50,00 kn.
? Je li propisana obveza dostavljanja evidencije o primicima od kapitalnih
dobitaka Poreznoj upravi?
Porezni obveznici su tu evidenciju obvezni dostaviti Poreznoj upravi uz Obrazac KD-G
samo kad `ele da im se priznaju kapitalni gubici ostvareni u poreznom razdoblju i
umanje kapitalni dobici ostvareni u istom razdoblju.


Dakle oni NISU NORMALNI 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close