Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači po Vama nije točno da CROBEX pada kada Europa i Amerika pada, jer kriza koja se pojavila tamo nema veze s nama!

Ajde molim Vas da mi to objasnite, i ako nemamo veze s vanjskim tržištima, zašto tako tresnemo, kad vani tresnu?

Zašto ne porastemo, kada vani rastu mi ne morate objašnjavati.

Hasenfefer
mislim da si u velikom strahu da dionice ne porastu a ti ih još nisi kupio. Svi to primjećujemo po tvom pisanju. Sigurnije ti je da kupiš.
Ako ne možeš protiv nekoga, pridruži mu se.[emo_namigusa]

4 komada po 674,99 kn i eto nas na +0,34

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@hasenfefer

Moj komentar se odnosio na to da kad svijet pada uvijek pada i CROBEX. To nije tocno. I za neka razdoblja prije 2007 – poprilicno nije tocno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Hasenfefer
mislim da si u velikom strahu da dionice ne porastu a ti ih još nisi kupio. Svi to primjećujemo po tvom pisanju. Sigurnije ti je da kupiš.
Ako ne možeš protiv nekoga, pridruži mu se.[emo_namigusa]

Joj Lojtra, kamo sreće da si u pravu.

Evo, nadam se zbog tebe da će bar nakon izbora burza skočiti 20-30% da si smanjiš malo gubitke.

Lp


@hasenfefer

Moj komentar se odnosio na to da kad svijet pada uvijek pada i CROBEX. To nije tocno. I za neka razdoblja prije 2007 – poprilicno nije tocno.

U redu slažem se. Mislim kada su burze vani ronile 20 %, Crobex je jedini 10 % bio u plusu.

Ali to je bilo zbog preuzimanja Plive ili INE, nisam siguran.
Pa je onda povuklo cijelu burzu.

nakon toga smo isto pali.

Ja govorim o smjeru, a ne o tjednim ili mjesečnim oscilacijama.

cemu današnje urušavanje crobexa i dionica
ulogu
čemu ovakva prljava igra i pokazivanje mišića 4 dana crobex rasta nekih 0,80 a u jednom da sruše 1 posto

u cjelom svijetu TK igra naj veću ulogu u gospodarstvu jedino kod nas TK služi za druge stvari za preuzimanja po 1 kn il za NULA kn

Gledajući sve skupa zadnjih dana, čini mi se da je sve spremno da dobro potegnemo gore… [emo_palacg]

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

TK e ogledalo gospodarstva, mogu političari pričati bajke kake se oporavljamo i slične gluposti, ovdje se vidikakvo je stanje u gospodarstvu

Neee… nego je crobi usvojijo najnoviji indikator i predvidjanja unaprijed a to je da ce mo kad tad padat pa cemu da idemo gore pa opet dole 😂😂😕

pepe7

Već smo oguglali na sve. Sjećam se da su mnogi uključujući i mene zazivali povratak barem na 3300 bodova u vrijeme kad je vani bio bull nakon potopa… da smo ih pratili mi bi danas bili na 5500 bodova. Budući ih nismo pratili nego baš suprotno pa smo još i pali (opravdano jer ekonomija nam je bila u banani i još uvijek je ali…)onda se čovjek stvarno ima pravo pitati tko je ovdje lud da sada kada napokon svjedočimo oporavku svega pa tako i bdp-a, industrijske proizvodnje, potrošnje, prodaje automobila ( pokazatelji zbog kojih su vani godinama ludovali i rasli) i da unatoč tome stagniramo ili lagano klizimo prema dole.

Kad kolega papagaj ovdje iznosi stavove tipa da li je ovo kriminal, čovjeku zaista ne treba uzimati za zlo. Zašto? Pa zato jer vidite imamo svijetli primjer kako se dionica može iz gliba prometnuti u zvijezdu samo ako čovjek imam strategiju i novaca. Najsvježiji primjer je RIZO a u prošlosti to su bili, KORF, ARNT, ATLN, LPLH…
Imamo i preuzimanja sa velikim premijama tipa VERN, dokapitalizacija po 5 – 6 x višoj cijeni nego li je na burzi (ZVCV)
Dakle može se ako se ima strategija i ako se nema figa u džepu a čini se da ovog prvog nema a drugog zbog nekog razloga itekako ima jer mogućnosti na makro planu itekako postoji, vidimo primjer na mikroplanu gospodina koji vodi blog. Ja tom čovjeku skidam kapu. Način kako on radi treba kopirati na cijelu burzu od strane fond menadžera koji raspolažu sredstvima iz fondova kojima se može ako već ne napucati onda barem značajnije podignuti vrijednost dionica, time bi se automatski povečala likvidnost i optimizam. Pa i sam bloger je o tome pisao na svom blogu… KORF je bila nelikvidna dionica a danas ima promete veće i od HT-a!! Ovako je sve gore i gore, čudi me da se makar brokeraji ne udruže i reagiraju na sve ovo što se događa jer njih bi možda netko i čuo… nas male nitko ne hebe pol posto.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


kako reagiraju burze pred izbore?
pred izbore burze ne rastu ?

Relativno je sve.

Npr.
u RH 2007. godine je burza rasla – znamo tko je pobjedio.
u U(S)A 2008. godine je burza strmoglavo padala – promjena vlasti

Zaključak: da li će burza rasti ili padati ovisi i o tome treba li se vlast promijeniti ili ne….znači…neodređeno..ali se može svašta zaključiti

New Report

Close