Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kupuje sada sta mislite kupiti jer od 1.1. ide porez na dobit


Kupuje sada sta mislite kupiti jer od 1.1. ide porez na dobit

znači sad da se natrpamo pa bismo svi prodavali nakon 01.01.2016.? samo tko će od nas kupiti NAKON 01.01.2016. kad zna da mora držati dionice 3 godine inače kod svake dobitonosne prodaje plaća porez???
bojim se da će nakon 01.01.2016. na kupnji nastati takve rupetine da ćemo se svi u čudu samo gledati, a dnevni prometi bit će 0,5-1 mil.kuna!
ZSE RIP in peace!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

nazalost kako napisah par strana prije best buy je kes i kako se cini tako ce i ostati jedno vijeme jer je medo poceo da tanca i dno je daleko posjedujem dionice koje sam napisao da imam i imam nesto sitnog kesa na racunu

Nije tema ali dobro je znati. Ćovjek je naslijedio kuću od tete i platio porez 5 %. Nakon toga je 3 godine crnčio i adaptirao kuću. Sad pokušava prodati i izvući barem svoje novce, međutim mora platiti 25 % poreza na “dobit” plus ponovo 5 % onih standarnih. Treba dodati legalizaciju. Dakle nije ni u drugim područjima dobro a ne samo u dionicama. Ipak bih se ja trenutno odlučio za kupnju dionica, prošlo je 7 mršavih godina…

Prodaja na većini dionica kopni, ako se pitate tko će kupovati nakon 01.01. 2016., kupovati će fondovi i pokupiti sve dionice po niskoj cijeni, ni prodavatelji neće loše proći, ali to su samo oni koji su kupovali ove godine. Nema prodaje dok na TV vijestima ne počnu govoriti o velikim zaradama na burzi.

čeka se par dionica po asku na KOEI i eto nas u finom plusu. GMOZSE [emo_palacg]

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Lojtra covjek ti nadrobi gluposti. Zakon je jasan, a on po ovome mesetari nekretninama.


Nije tema ali dobro je znati. Ćovjek je naslijedio kuću od tete i platio porez 5 %. Nakon toga je 3 godine crnčio i adaptirao kuću. Sad pokušava prodati i izvući barem svoje novce, međutim mora platiti 25 % poreza na "dobit" plus ponovo 5 % onih standarnih. Treba dodati legalizaciju. Dakle nije ni u drugim područjima dobro a ne samo u dionicama. Ipak bih se ja trenutno odlučio za kupnju dionica, prošlo je 7 mršavih godina…

Lojtra vani upravo prolazi 7 dobrih godina.
Ako sam dobro shvatio kada dođe do potopa vanjskih burzi, ti misliš da će CROBEX rasti?

Do sada nije bilo tako.

Da i to vidimo!


Lojtra covjek ti nadrobi gluposti. Zakon je jasan, a on po ovome mesetari nekretninama.

???



Nije tema ali dobro je znati. Ćovjek je naslijedio kuću od tete i platio porez 5 %. Nakon toga je 3 godine crnčio i adaptirao kuću. Sad pokušava prodati i izvući barem svoje novce, međutim mora platiti 25 % poreza na "dobit" plus ponovo 5 % onih standarnih. Treba dodati legalizaciju. Dakle nije ni u drugim područjima dobro a ne samo u dionicama. Ipak bih se ja trenutno odlučio za kupnju dionica, prošlo je 7 mršavih godina…

Pa dax je recimo pal 20 % i sad ponovo raste. Vani rastu burze od 2003.g. sa prekidom od 2008-2010. U SAd-u je čini mi se samo 2009. bila krizna. Nemamo mi veze s njima.

Lojtra vani upravo prolazi 7 dobrih godina.
Ako sam dobro shvatio kada dođe do potopa vanjskih burzi, ti misliš da će CROBEX rasti?

Do sada nije bilo tako.

Da i to vidimo!
[/quote]

cash je kralj samo ako mislite ostati na istom ili malo izgubiti.
Idu objave 3q i tu se sigurno može nešto ušićariti na turističkim ako ne na drugim.
Ja doduše imam samo dvije takve a od ostalih se ne nadam puno.

ps jest da od toga nema nitko koristi ali koji je problem platiti malo poreza ako si u plusu




Nije tema ali dobro je znati. Ćovjek je naslijedio kuću od tete i platio porez 5 %. Nakon toga je 3 godine crnčio i adaptirao kuću. Sad pokušava prodati i izvući barem svoje novce, međutim mora platiti 25 % poreza na "dobit" plus ponovo 5 % onih standarnih. Treba dodati legalizaciju. Dakle nije ni u drugim područjima dobro a ne samo u dionicama. Ipak bih se ja trenutno odlučio za kupnju dionica, prošlo je 7 mršavih godina…

Pa dax je recimo pal 20 % i sad ponovo raste. Vani rastu burze od 2003.g. sa prekidom od 2008-2010. U SAd-u je čini mi se samo 2009. bila krizna. Nemamo mi veze s njima.

Lojtra vani upravo prolazi 7 dobrih godina.
Ako sam dobro shvatio kada dođe do potopa vanjskih burzi, ti misliš da će CROBEX rasti?

Do sada nije bilo tako.

Da i to vidimo!
[/quote]
[/quote]

Nije tocno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close