Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani,

ADPL, Podravka, Luka Ploče, Končar, RIZO… To su samo one firme za koje u ovom trenu znam da su izbacile – briljantna izvješća ! Gotovo nestvarno dobra izvješća.
Da li su ovo prvi milimetri oporavka cjelokupnog hrvatskog gospodarstva ?
Nadam se da jesu…

Srdačan pozdrav drage kolege !


ADPL, Podravka, Luka Ploče, Končar, RIZO… To su samo one firme za koje u ovom trenu znam da su izbacile – briljantna izvješća ! Gotovo nestvarno dobra izvješća.
Da li su ovo prvi milimetri oporavka cjelokupnog hrvatskog gospodarstva ?
Nadam se da jesu…

Da, i ja imam takav osjećaj.
Otvaram sva izvješća redom i čini mi se da su rezultati:

a) tko ima gubitke gubici su manji nego lani u istom razdoblju,
b) pojedini su iz gubitaka prešli u pozitivu,
c) pojedini su na pozitivnoj razini istog razdoblja prošle godine,
d) pojedini su ostvarili znatno veće prihode i dobit,
e) “ne cvate cveće u naše preduzeće”

Čini mi se na prvi pogled da za sada prevladavaju a, b, c i d.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

pričekajmo rezultate građevinara, oni bi mogli razočarati!


pričekajmo rezultate građevinara, oni bi mogli razočarati!

A šta se drugo od njih može očekivati?
Ja sam na njih zaboravio, uopće ih ne pratim od 2009. godine. To je bila mutna priča napumpana na državnim investicijama za odabrane.
Prošla baba sa kolačima.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/od-2016-porez-od-12-posto-na-prodaju-financijske-imovine/

Poštovani, ovo izgleda kao naša klasična pravna zavrzlama. Kupio sam dionice pred ravno četiri godine, i ne mislim ih prodavati barem još četiri godine, ali mislim dokupljivati tijekom ove i iduće godine. . Na dan prodaje, pretpostavimo da će to biti 2017. godine,ukoliko ne prodam iste godine svu količinu, kako će se znati da li sam prodao uz dobit dionice kupljene 2011. godine ili one kupljene tijekom 2016. godine ?
Posve sam zbunjen. Bilo mi je bolje živjeti u neznanju.[emo_zacudjen]

Za to s porezom jos nitko ne zna kako ce u praksi izgledati..vijest sa linka je od pred 8 mjeseci, u zadnje vrijeme ne vidim novosti na tu temu pa se ne bih unaprijed zabrinjavao.

najbolje upotrijebiti FIFO metodu i riješena stvar…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

http://www.express.hr/drustvo/bio-je-vuk-s-wall-streeta-a-danas-spava-na-kutiji-od-pizze-1968?utm_source=ContentShare&utm_medium=24sata.hr&utm_campaign=ContentShare&utm_content=1968#

to isto očekuje naše brokere koji su se zaigrali u prodaji sami sebi i družini koja trguje izmedju sebe samo sa jednim ciljem da sve obezvrede što je moguće više

fako daje odavno poznato kladjenje izmedju brokera na pojedine dionice koliki će minus stisnut u danu u mjesecu i tako koje igre
a hanfa slijepa i nesposobna sa debelim plaćama u zaštiti kriminala

Zna li netko što se događa da se ovako udara po bidu?

Može biti utjecaj Kine i posljedično pada njihove burze , a ima nešto i u novom broju 7dnevno, pa se ljudi malo uznervorzirali , mada mjesta za nervozu nema jer EU stoji dobro sa daljnom tendencijom rasta.Ovo je jedan u nizu malih poremećaja koji se povremeno događaju.Ovo je moje osobno mišljenje.

Kazes malih poremecaja 🙂
Kina trese cijeli svijet, pogledaj malo burze vani, danas, jucer, prekjucer

Eu stoji dobro sa tendencijom rasta, a dax pada ko kamen

New Report

Close