Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zbog ovakvih napisa, sve sam svoje prodao s gubitkom, neću ja nikome više plaćati porez na dionice i naravno da sam podnio zahtjev za dječji doplatak[emo_smijeh]

Vi svi kao da tražite razlog da odete sa ZSE…

Svi smo mi tu samo iz jednog razloga.
A toga ima na trzistu sve manje i manje.
I nema nekih naznaka da bi se stvari mogle promijenili na bolje u dogledno vrijeme.

Kome je ovo glavni izvor prihoda – mora se ozbiljno zamisliti i prespitati sve dostupne opcije.

Srećom, ja mogu bez problema prezivljavati i bez toga – pa je samim time odluka i puno lakša.


ma dajte, molim Vas, nemojte širiti dezinformacije! Promet dionicama se ne računa kao prihod i kao takav neće biti razmatran u smislu oporezivanja!

Slobodno do Porezne i tražite Potvrdu o prihodima. Pa pogledajete Prihod o otuđenoj imovini (stavka 2) ili tako nekako… i sam sam se neugodno iznenadio. Nema veze što nama nema smisla, bitno je da u ovom trenutnu promet je tamo prikazan kao prihod. A to može stvoriti velike neugodnosti ubuduće…


na žalost crno nam se piše ako se nešto pod hitno ne izmijeni jer bi od 01.01.2016. burza mogla totalno zamrijeti i ugasiti se kad nas počnu tući novi porezom (oporezivanje kapitalnih dobitaka )!
http://www.porezna-uprava.hr/Dokumenti%20vijesti/IzmjeneZakonaiPravilnika2015.pdf
(obratiti pažnju na kraj str.4 i početak str.5.)

Porez bi bio samo 12% ?



ma dajte, molim Vas, nemojte širiti dezinformacije! Promet dionicama se ne računa kao prihod i kao takav neće biti razmatran u smislu oporezivanja!

Slobodno do Porezne i tražite Potvrdu o prihodima. Pa pogledajete Prihod o otuđenoj imovini (stavka 2) ili tako nekako… i sam sam se neugodno iznenadio. Nema veze što nama nema smisla, bitno je da u ovom trenutnu promet je tamo prikazan kao prihod. A to može stvoriti velike neugodnosti ubuduće…
[/quote]
Zakon ne vrijedi retroaktivno a ovdje čak nije ni donešen tako da stvarno radite od muhe slona.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Cemu uopce sada skupljaju te podatke? Samo od prodaje? Koji je smisao?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/Kapital__163.pdf

I sta kaze prirucnik zasto skupljaju podatke za primitke od prodaje vrijednosnih papira? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ton na ovom forumu koji udara u pasivu zadnje vrijeme znači samo jedno – strong buy[emo_palacg].

A kako će OVA Vlada donijeti zakon IDUĆE godine, to mi nije jasno.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

nista specijalno


Zakon ne vrijedi retroaktivno a ovdje čak nije ni donešen tako da stvarno radite od muhe slona.

koliko ja znam donesen je zakon, samo je primjena naplate poreza na kapitalne dobitke odgođena za 01.01.2016.g.? ili netko ima drugačije podatke?

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close