Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čovjek se hvali da je broker, a ne zna ni šta je market maker. MM ne pomiće i ne smije pomicati tržište. On ne diže sam sebi cijenu.

da MM samo ruši cjenu dionice a nediže to si u pravu a reci isto da to urušavanje sprovodi za nekog po nalogu tj da za nekog kupuje određenu dionicu što jeftinije tako što obrzvređuje dionicu

trgovanjem između svojih naloga K P


Čovjek se hvali da je broker, a ne zna ni šta je market maker. MM ne pomiće i ne smije pomicati tržište. On ne diže sam sebi cijenu.

da MM samo ruši cjenu dionice a nediže to si u pravu a reci isto da to urušavanje sprovodi za nekog po nalogu tj da za nekog kupuje određenu dionicu što jeftinije tako što obrzvređuje dionicu

trgovanjem između svojih naloga K P


Ti kao broker bi to trebao znati jer ti kod kupnje i prodaje na nalozima piše koji je market maker. Označeno ti je. Znaci sustav ti pokazuje koji je MM, a koji nalog nije MM. No i bez toga možeš vidjeti po određenom spreadu dal je netko MM ili nije. On ne stavlja naloge između. To stavljaju kupci/prodavaći. Ako cijena pada (kao na DDJH) on svejedno drži nalog i kupuje dionice dok padaju. Kad je padalo sve do 20kn MM je svejedno bio na marketu. Kasnije je on prodavao kad je cijena rasla odnosno prodavao je na nacin da su drugi jeli njegove naloge iz spreada, samo ovaj puta prema gore. Na brokerskom ispitu u HANFI si to trebao nauciti.

ti kao di bio na tečaju u hanfi kod sesara pa se praviš grbav

znaš ti o čemu ja prićam

kako se strućno kaže kad MM ruši i nedozvoljava rast neke dionice

sa ćijim on dionicama urušava i kome u korist
treba reći više istinu i pljačku na zse

Nema stru(Č)nog naziva za nedozvoljeno rušenje cijene dionica. Sa (Č)ijim on dionicam urušava nemam pojma. Čini se da sam opet uzalud pisao i trošio vrijeme

čemu služe H nalozi il kod kupnje il kod prodaje

od koga to skrivati količine

zašto lažno prikazivati neko stanje KP

šta znače skrbnički računi

ko se skriva iz tih računa

dali MM kupuje za takve račune

dali je na taj način legalizirana pljačka na ZSE

Ti papagaj stvarno nisi normalan. I onda si ti broker [emo_smijeh]

1. H nalozi su skriveni nalozi koji kao takvi postoje na svim burzama u svijetu. U Hrvatskoj su uvedeni tek prije par godina i to stotinu godina nakon što su izmišljeni. Da li netko skirva ili ne skriva može ići na obje strane.

2. skrbnički račun je račun koji je otvoren na tuđe ime, npr. banku, a iza kojeg se kriju pravi vlasnici tog računa. Skrbnički računi postoje u cijelom svijetu i Hrvatska tu nije iznimka.

i još jednom…

MM ne kupuje niti prodaje dionice za NIKOGA osim za sebe i to one dionice moji mu DRUGI prodaju/kupuju. On ne smije kupovati/prodavati tuđe dionice. Ti ako želiš prodati veću količinu dionica a nemaš kome, ako dionica ima MM možeš je prdati njemu. Isto je i za kupnju. Jel si sad shvatio? Teško. Broker [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

I takva pitanja ste postavljali HANFI. Nije ni čudo da ti nisu odgovorili. Valjda sam jedini ja budal.a koji na to odgovara. O svemu tome više u pravilniku burze koji si isto trebao naučiti na brokerskom ispitu. Ili si prošao preko veze?

Nakon šest godina izašli smo iz recesije, rast veći od očekivanog

jel ovo sad znači da bi burza trebalo gore ili…?[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Burza vjerojatno neće dole ali neće ni gore , jer ako bolje pročitate rast nastavno na 1 kvartal je samo 0,01 posto što predstavlja stagnaciju tj. vjerojatno tavorenje na ovim razinama . Volio bih da sam pogriješio ali zasada je tako . Burza bi odreagirala već ranije da se očekivao neki veći pomak ali njega za sada očito nema.

kakav balans…. adris i riv danas glavni balanseri…. po potrebi uskoci jos ko…. a po ostalom ozezi

pepe7

Hitno na Zagrebačkoj burzi trebamo svi – dobiti ČIP KARTICE.

Kad se pod lozinkom ulogiraš- informatički sustav DODIJELJUJE TI IZBRAN NASUMIČAN BROJ – KOJI NITKO NE POZNAJE – možeš slobodno trgovati, a da ti netko ne podmeće leđa, ruši naloge, preskače te namjerno ili
ti namjesti kajle…

ŠTO PRIJE SUSTAV ELEKTRNIČKOG TRGOVANJA ZA SVE -! Doći ćemo u HANFU po kartice
ODMAH ..! Samo napravite taj program – stavite ga u promet – dajte ga na korištenje ZAGREBAČKOJ BURZi, a mi , članovi ili investitori, veliki
ili mali- plaćati ćemo godišnjuu članarinu ili što god hoćete!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close