Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a onda bi morali i opcije [emo_plazi]

evo i spacijalisti odustaju, dopi.dilo i njima

koliko sam vidio na ATGR-R-A često odustaju [emo_smijeh]

do sada jedno tri puta i to različiti

Sada se kupuje, tiho i bez podizanja prašine.

u povjesti TK u cjelom svijetu nije zabilježeno kao na zse da cjene dionica vrijede od 0,5 do 1% od svog ATH

iz ovog podatka je vidljivo koliko je kriminala na zse

a sve to potvrđuje i sama ćinjenicaonice sa dobrim sa dobrim FI jednako padaju i još više nego one koji imaju loš FI

ovo naprasto nije točno ima i gorih [emo_smijeh] na svjerskim tržištima

recimo primjer MCP ATH 66.62 ATL 0.28 a sada 0.6x [emo_smijeh]

https://www.google.com/finance?cid=5421434

ATL/aTF*100=0.42%

a ima ih more nijs samo ta

radim kao BROKER već 10 god

prvi sam na ovom forumu koji priznaje čime se bavi a svaki dan 95% samo brokeri pišu
ovu pljačku nemogu da gledam već duže vrijeme obratio sam se na nekoliko adresa sa konkretnim pitanjima jer na njih imam odgovor sa materijalnim dokazima

ova je pljačka od ljudi mislim malih ulagača napravila prosjake i to sve radi neke osobne koristi velikih igrača koji su se zaigrali i vidjeli da kod nas prolazi sve bez ikakvih kazni radi korupcije

vidjet cete bar se nadam svega i svašta kako je opljačkan mali ulagač na ZSE

npr čemu služi M M nalog itd

RIZ je, tvrdi se u zahtjevu, “posljednjih nekoliko godina žrtva organiziranog kriminala kojeg provode pojedinci iz Centra za restrukturiranje i prodaju (CERP) i Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom (DUUDI), a sve pod okriljem ravnatelja CERP-a Milana Dejanovića i predstojnika DUUDI-ja Mladena Pejnovića”.

U RIZ-ovu slučaju, piše u zahtjevu, grubo su prekršeni svi hrvatski propisi, među njima i Kazneni zakon, a što se “očituje i u nezakonitom stjecanju i ustupanju dionica tvrtke, pljački novca sa žiro-računa i šteti većoj od 50 milijuna kuna”.

RIZ Odašiljači traži žurno ustupanje dionica koje “trenutno nezakonito drži CERP”.

Iz tvrtke objašnjavaju da je u ljeto prošle godine, na inicijativu Upravnog vijeća CERP-a i prijedlog predstojnika DUUDI-ja, Ministarstvo gospodarstva izradilo prijedlog da joj se žurno vrate dionice, sa čim se suglasilo Ministarstvo financija, ali da su se DUUDI i Pejnović predomislili, pa od povrata nije bilo ništa.

“Da apsurd bude veći, CERP konfiscirane dionice RIZ-a dijeli širom Hrvatske kao naknadu za konfisciranu privatnu imovinu nakon 1945. godine”, tvrdi se u zahtjevu kojeg su radnici RIZ-a u četvrtak dijelili saborskim zastupnicima.

dali mislite da podjela dionica braniteljime pojedinih firmi je baš slučajna u ovo doba

ne tajming je stručno biran kao i dionice
zašto pa zato što branitelji odmah prodaju

dali silne milijarde na računu mirovinaca stoje slučajno NEISKORIŠTENE il po nekom nalogu


radim kao BROKER već 10 god

prvi sam na ovom forumu koji priznaje čime se bavi a svaki dan 95% samo brokeri pišu
ovu pljačku nemogu da gledam već duže vrijeme obratio sam se na nekoliko adresa sa konkretnim pitanjima jer na njih imam odgovor sa materijalnim dokazima

ova je pljačka od ljudi mislim malih ulagača napravila prosjake i to sve radi neke osobne koristi velikih igrača koji su se zaigrali i vidjeli da kod nas prolazi sve bez ikakvih kazni radi korupcije

vidjet cete bar se nadam svega i svašta kako je opljačkan mali ulagač na ZSE

npr čemu služi M M nalog itd


Tipičan primjer brokera kod nas koji nema pojma o pojmu. I tu ne govorim samo o dionicama. Ja ih znam mnoge. Ima dionice igh-a i ht-a i za to su mu krivi svi drugi osim njega samoga. Pišeš o pljački na zse a ne pišeš o pljački firmi kojih imas u posjedu. Naravno da je IGH rastao kad se kralo šakom i kapom, a sad kad više tako ne ide i kad nema posla onda se čudiš što je dionica na 1% nekadašnje vrijednosti. Prije ti pljačka nije smetala?

Čovjek se hvali da je broker, a ne zna ni šta je market maker. MM ne pomiće i ne smije pomicati tržište. On ne diže sam sebi cijenu. On radi privid likvidnosti ako netko želi kupiti veću količinu pojednine dionice (ili prodati) jer ta dionica jednostavno nije likvidna. Nemojte se blamiratni više nego što trebate. Promjenili ste 15 nickova u zadnjih 3 godine i zapamtite više da vam nitko nije kriv za postupke koje sami donosite. Nit država nit HANFA nit sveti petar. Evo lopina izgubio u mj dana 50% kupnjom OPTM i KSST. Jel mu itko kriv što kupuje firmu tipa KSST koji godišnje okrene prometa 60kn od 8 prodanih salati? I onda firma završi u stečaju i svi se čude kako. I naravno sve to treba prijaviti na sud. OK. Bila je najvjerovatnije pljačka ali TI (tj. lopina) si išao ulagati u tu kompaniju. NITKO te nije tjerao. NITKO. Zato smanjite doživljaje.

Evo ja sam na novu godina napisao da imam PLAG, Novo Nordisk i ADRS-p. Prosjek rasta je negdje 30%. Stvarno ne znam. Šta ja ne kukam kako su me pokrali? Pa nisu me pokrali jer sam uložio u firmu koja vrijedi.

Burza na aparatima…


koliko sam vidio na ATGR-R-A često odustaju [emo_smijeh]

do sada jedno tri puta i to različiti

samog sebe sad ciitram ulazi Intercapital kao MM za ATGR-R-A umjesto RBA

New Report

Close