Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Fondovi ovo mogu da dignu za tren na 2300 bodova

Ne mogu. Nisu im više Ingra i Magma u Crobexu.[emo_smijesak]

u pbz-u već nekoliko mjeseci nude klijentima ulaganje u fondove. za ostale ne znam.

ask/bid
zašto se uopće zamaraš sa crobex-om?

Dobro pitanje, randopph.

Misliš da bih trebao na strane burze? Ovdje poznajem prilike, vani nisam siguran da li bih se snašao a i nemam vremena iskreno da se hvatam u koštac sa time ponovno. Trenutno sam samo blago šokiran da se danima ama baš ništa ne dešava, sjedim na kešu a s njim mogu guzicu obrisati kad je sve mrtvo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ne mislim na burzu nego na sam indeks. što on znači? ja ga uopće ne gledam, niti znam koliko vrijedi bodova, ne znam mu ni sastavnice, ali zato znam cijenu dionice u lipu. a što se stranih tiče, hvali more drž se kraja. pa naša burza je bogom dana za lijepe prinose!!

Mislim da ovako loše nije bilo nikada. Baš nikada.

A kako će tek biti kad g.xy konačno shvati da baš nema previše smisla da i dalje tu operira, jer sigurno ima puno pametnijih stvari s kojima bi se (uz svoj kapital) mogao baviti ostatak zivota.

Tko će onda ostati na bidu ?


Mislim da ovako loše nije bilo nikada. Baš nikada.

A kako će tek biti kad g.xy konačno shvati da baš nema previše smisla da i dalje tu operira, jer sigurno ima puno pametnijih stvari s kojima bi se (uz svoj kapital) mogao baviti ostatak zivota.

Tko će onda ostati na bidu ?

[/quote] operira on ,,ali ga to skupo kosta. dok ga ne pojede veca riba od ovog marketa nista. ostali najokrjeliji i dugorocni vs xy . katastrofa [emo_vrtimise]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Čini mi se da Burza ne treba “Narodne” Tribune a niti Ovaj forum


Fondovi ovo mogu da dignu za tren na 2300 bodova ali iz nekog razloga paše im ovakvo stanje… neki bi rekli da se nakrcaju, možda ali oni su se u ovih 7 godina toliko nakrcali da su sami sebe zahebali jer se na mnogim dijonicama iskrcavaju s gubitkom baš zato jer su svojim nečinjenjem mnoge dijonice uništili… dakle oni sami sebe uništavaju a time i nas. Jedan primjer… RIZ na 17 kn niktko ništa jel da… i onda dođe jedan jedini čovjek koji je još uopće ostao na ovoj krečini sa znatnijom količinom novca i što se desi… umjesto sumnjive rasprodaje dionice i preuzimanja po beznačajnoj cijeni ili još gore stečaja ta dionica danas vrijedi 6x više… nije uništena i nije delistana. Dakle činjenjem jedne osobe ta je dijonica spašena. E sad nemojte mi reći da naši fondovi koji plivaju u lovi ne mogu to napraviti sa većinom dionica na našem TK. Mogu ali neće, zašto? Jer smo pokvara od naroda.

Mogu fond manageri napraviti puno toga pozitivnog, ali ih je strah. Strah ih je da ako kupe domaće dionice u značajnijim količinama da ih neće imati kome prodati ako dobiju malo veći nalog za otkup udjela iz fonda. Osim toga u zadnjih 12 mjeseci ih velika većina ima solidne prinose, a to nije bilo dovoljno da im privuče nove ulagače. Kad tako pogledaš stvari iz njihove perspektive, zar nije logično da nisu skloni riskirati i uložiti u domaće dionice?

S druge strane, mislim da rade grešku i zanemaruju pozitivan razvoj događaja u EU koji se lagano počeo osjećati u rezultatima određenih domaćih društava. Mislim da smo sad u situaciji kad domaća burza radi svoje dno i da je većina domaćih investitora blizu kapitulacije i dizanju ruku od njega. Buffett kaže:
“The most common cause of low prices is pessimism-some times pervasive, some times specific to a company or industry. We want to do business in such an environment, not because we like pessimism but because we like the prices it produces. It’s optimism that is the enemy of the rational buyer.”
Ukratko, uložiti sad je psihološki teško i zato racionalnim ljudima s cashom ovakvo tržište pruža odličnu priliku.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Hvala na oštroumnoj analizi trenutačnog dioničkog tržišta kod nas. Vidi se da je mnogo literature iza ovakvog jednog kratkog posta koji mnogo govori. Znam da to sve piše u knjigama ali čovjek se umori od silnog čitanja, naročito ako nema s kima podijeliti ono što je naučio.

Evo da i ja dam svoj doprinos ovdje. Jučer sam pronašao zanimljivu misao na internetu, odnosno društvenoj mreži. Vjerujem da će barem nekome biti nova. “Ponekad je dobro biti okružen neistomišljenicima. Ako su svi na istoj strani, čamac se može prevrnuti.” Volimo kada se drugi slažu s našim mišljenjem, no na ovakvim mjestima kao što je forum – argumentirani stavovi i određene informacije (koje treba provjeriti) mogu nam uštediti mnogo novaca i energije kada je riječ o investiranju.

@Old gunner
To sto Buffet govori ,ne odnosi se na mala I nelikvidna trzista poput Hrvatskog.
Ovdje su prometi toliko mizerni da Konzumov supermarket ima vise prometa dnevno.

New Report

Close