Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A uzmimo one koji su kupovali KORF na 23 a sad je (ekvivalent RIVP) oko 250.

Zašto Korf?

Pa ja sam kupovao INU na 1.000 kn, a prodavao i na 3.900 kn.

Niste napisali koliko je bio KORF prije nego što je pao na 23 kn.

Znači sve skupa 3 dionice.

A što je s ostali stotinu od BELJA, INGRE, ĐURE ĐAKOVIĆA, ADPL, Dalekovoda, HT, IGH, ATPL itd…

Mislim i čorava koka zna nabosti zrno.

Izuzetak potvrđuje pravilo.

Pa cijena zemljišta, stanova i kuća na pravim lokacijama Vam nisu pale, pa ako ste ih kupili 1991-98. ste dobro zaradili.


Vidim kako se na ovom forumu skuplja mnogo trejdera, pa ako su već tako uspješni te žele napredovati, savjetovao bi im da u ponedjeljak (30.03) dođu na Ekonomski fakultet u Splitu i poslušaju prezentaciju jedne trejderske firme iz Dublina koja je od nedavno otvorila ured i u hrvatskoj (Split). Naziv firme je Positive Equity. Prezentacija je u 16.45.
Trebam li napomenuti kako ta tvrtka zapošljava svake godine 10-15 trejdera, te kako uskoro ponovno zapošljavaju u hrvatskoj?? [emo_smijesak]

Ako se fokusiraju na HR tržište zašto ne? Jedino mi sigurno ne bi prošlo kad bih im rekao da ulažem na hunch… ali možda isprintati račun dobiti u posljednjih godinu i pol dana… možda bi me i zaposlili?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pa cijena zemljišta, stanova i kuća na pravim lokacijama Vam nisu pale, pa ako ste ih kupili 1991-98. ste dobro zaradili.

Ok to stoji ,ali mi govorimo o nekretninama kupljenim 2007/08 ,koliko su one pale i po koliko ih možete danas prodati ako ih uopće i uspijete prodati ? Pa tržište je totalno zamrlo osim Top nekretnina kojih je jako malo.


Ako se fokusiraju na HR tržište zašto ne? Jedino mi sigurno ne bi prošlo kad bih im rekao da ulažem na hunch… ali možda isprintati račun dobiti u posljednjih godinu i pol dana… možda bi me i zaposlili?

Zasad se ne ulaže u RH jer nema toliko prilika koliko na stranim burzama. Ali nitko vas ne onemogućava da stvari koje naučite za strane burze, primjenite za svoj račun na ZSE. Proučite malo s čim se trguje, pa pošaljite CV. Mene je naposljetku, među ostalim, zaposlio ispis trejdova koje sam radio na ZSE.

Kogagod zanima i misli da može, neka se prijavi…i sretno![emo_palacg]



Ako se fokusiraju na HR tržište zašto ne? Jedino mi sigurno ne bi prošlo kad bih im rekao da ulažem na hunch… ali možda isprintati račun dobiti u posljednjih godinu i pol dana… možda bi me i zaposlili?

Zasad se ne ulaže u RH jer nema toliko prilika koliko na stranim burzama. Ali nitko vas ne onemogućava da stvari koje naučite za strane burze, primjenite za svoj račun na ZSE. Proučite malo s čim se trguje, pa pošaljite CV. Mene je naposljetku, među ostalim, zaposlio ispis trejdova koje sam radio na ZSE.

Kogagod zanima i misli da može, neka se prijavi…i sretno![emo_palacg]

[/quote] Kako se dobije taj ispis?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Koji se ovo mudrijaš počeo iživljavati sa prodajom jedne dionice na desetak kompanija ???

Ali je ovaj što kupuje po 1 donicu propuva?

Ne radi se o kupnji, nego o rušenju sa jednom dionicom THNK, INGR, HDEL, JDPL, OPTE, BLJE, IGH, LKPC itd., samo je LKRI podigao, ovo je posao za Hanfu sutra za poništenje transakcija i kaznu.

ja sam samo uzeo ekvivalent utjecaja INE na crobex jer ona ima jaki utjecaj a skocila je bez ikakve korekcije prije 3 godine i napuhala ako tako mogu reći crobex


Vidim kako se na ovom forumu skuplja mnogo trejdera, pa ako su već tako uspješni te žele napredovati, savjetovao bi im da u ponedjeljak (30.03) dođu na Ekonomski fakultet u Splitu i poslušaju prezentaciju jedne trejderske firme iz Dublina koja je od nedavno otvorila ured i u hrvatskoj (Split). Naziv firme je Positive Equity. Prezentacija je u 16.45.
Trebam li napomenuti kako ta tvrtka zapošljava svake godine 10-15 trejdera, te kako uskoro ponovno zapošljavaju u hrvatskoj?? [emo_smijesak]

za sad u opće ne vidim šta bi oni tu radili. na zse se trenutno ne može živjeti od trejda niti se može primjeniti velika većina iskustava sa likvidnih tržišta. znači likvidnost je mizerna, sprajd je ogroman, provizija isto tako, zaštitni alati tipa s/l i t/p ne postoje, financijska poluga ništa, šort ništa. probao jedno, drugo, treće i tko trenutno misli trejdati na zse bolje da se odma ubije.

who dares, wins

@verdi
Kako to ne? A burek? Tip recimo danas zatrejdao po 1 dionicu na x kompanija i sutra ima burek [emo_smijeh]

Kolega PoAskuBidu- odgovorio sam vam na PM.


tko trenutno misli trejdati na zse bolje da se odma ubije.

Slažem se kako je ZSE jad i čemer. Za neki trejd koji vani traje svega par sekundi, minuti…na ZSE treba par tjedana da reagira na to.

Svejedno mislim da tko živi u Splitu ili blizu, baci pogled u ponedjeljak na prezentaciju. Prikazat će se uživo platforma s kojom se trguje i kako se trguje, pojedinci će imati priliku i osobno isprobati. Osim vremena mislim kako se nema šta izgubiti.

P.S. a i ZSE ne radi u 16.45, tako da naši trejderi neće propustiti zaraditi velike novce na ZSE [emo_smijesak]

New Report

Close