Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dolazak MMMF-a je sad je već jasno siguran.
To su neki znali i ranije.
Vidi se da se veliki igrači polako i sigurno izvlače s tržišta već mjesecima.
Pametnima dosta.


Dolazak MMMF-a je sad je već jasno siguran.
To su neki znali i ranije.
Vidi se da se veliki igrači polako i sigurno izvlače s tržišta već mjesecima.
Pametnima dosta.

ma da? pa dajte nam onda učinite uslugu i objasnite što će se to točno dogoditi kad dođe MMF?
maistra i korf će zatvoriti svoje hotele i kampove? končar će prestati raditi transformatore? adpl će zatvoriti pogone u rusiji u rumunjskoj? nećemo više jesti čokolino i krastavce od podravke, ni sipati vegetu?

Gledajte mikan,
Vama kao investitoru,ulagaču ili pak špekulantu na burzi trebalo bi biti jasno
koje poslijedice nastupaju kad MMF diktira proračunom jedne zemlje.
Ako Vam to nije jasno ,manite se burze.


Gledajte mikan,
Vama kao investitoru,ulagaču ili pak špekulantu na burzi trebalo bi biti jasno
koje poslijedice nastupaju kad MMF diktira proračunom jedne zemlje.
Ako Vam to nije jasno ,manite se burze.

ok, netko nema taj poriv za edukacijom drugih.
hvala.


Gledajte mikan,
Vama kao investitoru,ulagaču ili pak špekulantu na burzi trebalo bi biti jasno
koje poslijedice nastupaju kad MMF diktira proračunom jedne zemlje.
Ako Vam to nije jasno ,manite se burze.

Moze netko ukratko napisati koje tocno posljedice nastupaju (na ovoj burzi, dakle na poslovanje izlistanih firmi i posljedicno cijene dionica) kad dodje MMF?



Gledajte mikan,
Vama kao investitoru,ulagaču ili pak špekulantu na burzi trebalo bi biti jasno
koje poslijedice nastupaju kad MMF diktira proračunom jedne zemlje.
Ako Vam to nije jasno ,manite se burze.

Moze netko ukratko napisati koje tocno posljedice nastupaju (na ovoj burzi, dakle na poslovanje izlistanih firmi i posljedicno cijene dionica) kad dodje MMF?
[/quote]
Nitko? Moze onda par pretpostavki:

– pad cijena svih dionica, razlog panika, trajanje kratkoročno (nekoliko mjeseci), a potom oporavak i nadalje spor rast dionica kvalitetnih kompanija koja vecinu prihoda ostvaruje u inozemstvu, ostale ostaju down dugoročno (par godina)
– jači pad od prosjeka cijena dionica kompanija koje većim dijelom ovise o domaćoj potrošnji (todorićeve, podravka, ht, ina itd.) odnosno komapnije vezanih uz domace gospodarstvo opcenito (banke, gradjevina), dugoročno (par godina) nema oporavka cijena
– općenito slabiji rast cijena svih dionica, razlog manje “viška” novca kod građana, pa manji priljev novca u sve fondove, trajanje dugoročno (nekoliko godina)

Nepoznato
– cijena zaduživanja svih kompanija, hoće li porasti ili ostati isto? Drzava je junk vec sada, s MMF-om ce prognoze biti bolje?!
– pad cijene rada? Zbog novog vala nezaposlenosti, smanjivanja placa. Pozitivno se odrazava na dobit vecine kompanija?

momci i cure kakva je to nervoza na tk godinama..dugorocni ostaju dugorocni jos godinama …burekdzije se maste burecima danas ..dugorocnima ostaje nada za bolje sutra ..
grcka over 135% od dna [emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Bravo zmajki…brurek,jogurt…krafna bez marmelade….[emo_smijesak]…

A BALVANA!!! :) :) :)

ivano@ ne vidim sto pises , ali kolega dragi nesto tebe muci ,neznam sto ,,,mozda si dugorocni? [emo_zacudjen]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

ovo je smješno auu kako crobi raste malo ine ,adrisa atgr, koei sveukupno cca 175 000 kn i evo rasta u zadnjih 7 min više od 1 %

pepe7


ivano@ ne vidim sto pises , ali kolega dragi nesto tebe muci ,neznam sto ,,,mozda si dugorocni? [emo_zacudjen]

Pa kako onda vidiš kad nevidiš…[emo_plazi]
Moj nick ivano7 od prije dvije godine je ugašen…i ovo mi je jedini za razliku od tebe…
A muči me što mi u restoranu konobar još nije donio hobotnivu ispod peke već 20 mi čekam….
A ti se masti burecima…sitna dušice…

A BALVANA!!! :) :) :)

20 minuta cekas hobotnicu ispod peke i nestrpljiv si.U koliko je vremena inace spreme u tom tvom fast foodu za hobe ili je ti vise volis al dente??

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close