Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[emo_smijeh] U konačnici, zanimljivo je primijetiti da hrvatske dionice promatrane u ovom kontekstu nude nešto viši FCF yield u prosjeku od europskih sektora, što može biti indikacija da tržište ima još prostora za rast, usprkos sjajnim performansama u dosadašnjem dijelu godine. To je naravno vidljivo i kroz činjenicu da su strani indeksi dostigli i čak prestigli vrhunce iz 2007., dok CROBEX, kao i ostali regionalni indeksi, stagnira već nekoliko godina.

A NAŠI MIROVINCI OKO 23 MILIJARE KN U STRANIM BURZAMA DRŽE

DA PUKNEŠ OD SMIJEHA

Koji “nasi”..?…AZ…Raifeisen..erste..pbz..?…sva cetiri pod vecinskim vlasnistvom stranaca…zar vam je cudno sto vise ulazu u strana trzista..?…nema tu razloga za smjeh jamnice…odavno smo mi sve svoje prodali i postali ovisni o strancima.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

da al to su naše pare
naše dionice su masakrilali
naši menađeri u njihovim bankama pljaćčkaju naš narod

Momci da vas pitam…

Da ovaj tren na računu imate 10 milijardi eura i da ih morate negdje uložiti..Bi li ih uložili radije u HR ili EU? Je li vam sada jasno zašto je bolje da fondovi investiraju an EU burzama?

...


Koji "nasi"..?…AZ…Raifeisen..erste..pbz..?…sva cetiri pod vecinskim vlasnistvom stranaca…zar vam je cudno sto vise ulazu u strana trzista..?…nema tu razloga za smjeh jamnice…odavno smo mi sve svoje prodali i postali ovisni o strancima.

Pozdrav

ne držim to nužnim zlom… svi ti mirovinski fondovi raspolažu i mojom i Vašom imovinom/ušteđevinom… kako u Cro ne postoji dovoljno duga kultura normalnog upravljanja kompanijama (u biti teško da to što postoji zadnjih 20 godina možemo nazvati bilo kakvom kulturom! [emo_mrgud]), naša fondovska industrija kombinira dokazane svjetske principe (gdje su značajni skokovi dionica za dvoznamenkaste iznose iznimka, a ne pravilo, a bitan faktor za ulaganje u dionice je očekivani budući rezultat i trenutačna/očekivana buduća dividenda), a manji dio ulaže u rizičnija tržišta i takve dionice (kao npr. naše gdje su nam oscilacije ogromne i lakše je izgubiti novce, nego ih zaraditi uz veliku premiju rizika)…

da ilustriram na primjeru žene (molim dame da se ne uvrijede, nije mi to namjera!) – naša fondovska industrija je kao djevojka – kad je mlađa, ganja frajere, više riskira… kad ostari, postane ko sponzoruša… samo bi se dobro udomila… ne kažem da je to ni dobro, ni loše… (ali propuste se dobre prilike putem… [emo_smijeh])

A random walk down Wall Street...


Nemogu da ne napišem Crobex 2569 bodova

INA —1100KN
KOEI — 360KN
PODRAVKA –207KN
ADRS — 192KN

Samo radi uspredbe kolika je to manipulacija sa svim ostalim cjenama dionica i crobexa

jedinstvena burza u cjelom svijetu

već je u više navrata ustanovljeno da je zse jedinstvena.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Al je svejedno ljepo biti u dionicama, i gledati ekipu kako navija i navlači po cijele dane da ništa dionica ne valja, pa šta ne kupujete DLKV i druge perjanice na ZSE koje su odlična prilika? nego ovdje trošite vrijeme, na kompaniji koja je u banani 🙂

Ili je ovo ODLIČNA prilika i siguran dobitak kroz 1-2 godine :))) ali ste zakasnili sa ulazom tamo na dnu??

mene samo straj da nam slinić ne uvede pdv na kupnju i prodaju dionica,fiskalne kase

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ajmo još par minuta i to je to za danas…[emo_plazi]
Svim dioničarima katolicima želim Sretan Uskrs!

Najveći promet su imali:OPTE,DLKV,DIOKI
Dionice u predstećajnim nagodbama postaju hit.Lov u mutnom špekulativnog kapitala.
Svi bi se trebali pozabaviti fundamentalnim vrijednostima tih društava i to
nakon provedenih dokapitalizacija iz predstećajnih nagodbi.

A što će tek biti kada se doštanpa 48,5 mil dionicanagodbi u OPTE,tridesetak miliona
dionica u DIOKI,U DLKV desetak,dvadesetak miliona novih dionica.
Koliki će tek tada biti prometi.I naravno kolike će tada biti cijene ovih dionica.Inflacija dionica,pad cijena dionica najprije ovih inflatornih koje
idu prema fundamentalnim vrijednostima,a prema zakonu spojenih posuda i ostale
bi trebale krenuti istim smjerom.
Ipak ne smijemo podcijenjivati mirovince,oni su dovoljno likvidni da nas drže iznad vode.U ove tri dionice imat ćemo preko 100 mil dionica.Da li će tržište biti dovoljno potentno da proguta ovu lavinu novih dionica.DLKV će plasirati dionica za 60 mil kn po 10 ili po 20.Tp će biti
direktni udar na kešovinu.Istina u vremenu od pet godina,a ja vjerujem da će
to biti već ove godine radi lakšeg poslovanja.Ipak će OPTE,DLKV i DIOKI ako ne završe u stečaju,a to uvijek mogu,biti nove igračke koje će tržištu donijeti novu likvidnost,a to će biti raj za trejdere
u kojoj će biti puno magaraca,u igri tko zadnji magarac.
Sjeti se:DKVS,VLDS,HGSP i oni su se proipinjali ali na kraju i smirili.
Išli prema svojim fundamentalnim vrijednostima.Neminovno će se to dogoditi
i sa ovim dionicama.Neke iz predstećajnih nagodbi bi mogle višestruko skočiti
a neke višestruko pasti.
Pano analiza i rada treba uložiti da bi opstali.

Na ZSE će biti i meda i mlijeka!!!!!!Ali i krvi,znoja i suza.

Koristimo barem matematiku iz osnovne škole i osnovne pokazatelje iz budućih
poslovanja firmi da ne skapate od žeđi.

koji smijeh od prometa..[emo_palacd]
zapravo smijanje ovako necemu bi bilo jednako ruganju invalidu..5,4M kn do 14h, zalosno [emo_palacd] [emo_palacd]

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

samo da ne tresne na 1600 pa će opet biti prometa
al bojim se da bi i moglo ako krene korekcija ovih napuhanih
koji imaju veliku težinu u crobext
ptkm,ddjh,koei,ernt,ledo,koei dividendne ernt i ht znamo već kako reagiraju na dividenda day
a ima tu još njih pogotovo ove prdstečajne i transportne
u biti triba izbjegavat dionice iz crobexa
po mom sudu ,al nemojte mene slušati , šta ja znam, ne znam ništa

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close