Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da?Kojim to umjetnim poticajima?

Ovim http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/drzava-ce-pomagati-kupnju-prvih-stanova.html kao i opčenito poticanjem stambene štednje.
[/quote]

Ovo sigurno ne utječe bitnije na cijenu nekretnina,tu se radi o svega 28M koji vjerojatno neće biti nikad ni iskorišteni.
Za poticanje stanogradnje bi vlada mogla staviti PDV od recimo 10% na građ materijal.

"Only dead fish swim with the stream"


Vaš link …

pocelo je pocelo.. [emo_palacg][emo_palacg][emo_novac][emo_zloban][emo_zloban][emo_plazi]

Diki luduje,sindikat /ne diokijev/u punoj akciji.Čuvajte se,ne kupujte mačka u vreći!
Ostale dionice ne padaju/uglavnom/.Znači puni smo keša.I to je dobro.
Čestitke vlasnicima Diokija.Bilo što da raste,samo neka raste.

Na ZSE sve više meda i mlijeka!

Sad je ovo nastala zayebana situacija. Od silnog rasta Crobexa, totalno sam dezorjentirana ! Čas mi se čini da ću presložiti na jednu stranu, ..onda mi se čini bolje prodati jednu poziciju, kad tamo- ona taman počne rasti…onda započnem slagati drugu kombinaciju, pa mi se ona prva ćini bolja…..ja više ne znam što treba raditi…
Kad je sve u banani, meni je to zen situacija,mira i tjeskobe- uobičajena
depra na burzi..
Ovo je nešto novo, ne snalazim se u optimističnim brojkama, čudim se i ne vjerujem
da li se to netko lukavo šali i igra, pa će šamarčina doći kasnije,
ili je to buđenje neke nove ZSE……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

lopina zse bila i ostala špekulativna . meni nije jasno ko može naprimejr uložiti u đuru puste milione u dionice a dobit firme nikakva.na milijardu kuna milion dobiti ej , pa to nije ni 1 % već promil- kao da su pod alkoholnom stanju pri kupnji dionice
i sad di je tu računica sa svojih par miliona uloženih , djeliš dobit s ostalim dioničarima,po dionici naravno, i di je tu pamet
vidim danas skočila par postotaka a dobit joj promil haha ili petrice npr ista priča,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

a adris koji može kupiti skoro cili crobex s casom se kiseli na ovim razinama ma presmiješno

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


a adris koji može kupiti skoro cili crobex s casom se kiseli na ovim razinama ma presmiješno

Pa kolega niste zadovoljni s prinosom u zadnjih par mjeseci sa 30%!?

[emo_ooooo]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nažalost vidimo rad špekulanta na dijelu
rastu dionice koje najmanje to zavrjeđuju
pumpa se na veliko cijena bez ikakovih vijesti i razloga

kada špekulanti prodaju na vrhu onai koji zadnji kupju biti ćer magaraci jer će cjena istih u trenu jako pasti …
Kad se malo kolege opeću u toj igri budu dvaput promislili kakve će dionice
kupovat….

ja sam slićno nasjeo na HDEL prije nekoliko godina
kada su je napumpali a ja lijepo neiskusan uskoćio na vrhu za dva dana sam imao 25% manje

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Sad je ovo nastala zayebana situacija. Od silnog rasta Crobexa, totalno sam dezorjentirana ! Čas mi se čini da ću presložiti na jednu stranu, ..onda mi se čini bolje prodati jednu poziciju, kad tamo- ona taman počne rasti…onda započnem slagati drugu kombinaciju, pa mi se ona prva ćini bolja…..ja više ne znam što treba raditi…
Kad je sve u banani, meni je to zen situacija,mira i tjeskobe- uobičajena
depra na burzi..
Ovo je nešto novo, ne snalazim se u optimističnim brojkama, čudim se i ne vjerujem
da li se to netko lukavo šali i igra, pa će šamarčina doći kasnije,
ili je to buđenje neke nove ZSE……

taman dok se ti snadjes..na TK ce bit vrh ..[emo_smijeh]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

POPLAVA PBZ skrbničkih računa u TOP 10 kombinacija…….

Gledam MOJE DIONICE stanje TOP 10 na dan 08.03.2013. i vidim poplavu
PBZ skrbničkih računa, jelte ..kod onih malo bolje potkoženih dionica…
Je li to gosp. Todorić sklopio neki pakt s PBZ-om, ili njegov FOND ima
otvoren skrbnički kod PBZ-a …sve je moguće? !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


POPLAVA PBZ skrbničkih računa u TOP 10 kombinacija…….

Gledam MOJE DIONICE stanje TOP 10 na dan 08.03.2013. i vidim poplavu
PBZ skrbničkih računa, jelte ..kod onih malo bolje potkoženih dionica…
Je li to gosp. Todorić sklopio neki pakt s PBZ-om, ili njegov FOND ima
otvoren skrbnički kod PBZ-a …sve je moguće? !


Ma to je PBZ invest,koji sve dioničare trpa u isti koš.

Znaći da mali ulaze.

Nakon fondovskog pumpanja pojavila se likvidnost,pa sada raste druga liga,a i zvijezde tipa Dioki nebi trebale biti rijetke.Naravno,da će to uglavnom biti špekulativnog i kratkoročnog daha.
Bitno je da špekulativni kapital uđe u neku dionicu.Ako bude i najmanjeg razloga mogli bi napucati DLKV,naravno,bez pokrića.
Crobex 10_prva liga u minusu
Crobex/28/na pozitivnoj nuli-druga liga
Crobex plus u dobrom plusu-treća liga
Ostale dionice u redovnom trgovanju-četvrta liga
Posebni režim_peta liga_pronađi petoligaša koji bi mogao 1.8.postati trećeligaš-tu bi se moglo najviše zaraditi

Ipak se kreće,med i mlijeko teće.


Nažalost vidimo rad špekulanta na dijelu
rastu dionice koje najmanje to zavrjeđuju
pumpa se na veliko cijena bez ikakovih vijesti i razloga

kada špekulanti prodaju na vrhu onai koji zadnji kupju biti ćer magaraci jer će cjena istih u trenu jako pasti …
Kad se malo kolege opeću u toj igri budu dvaput promislili kakve će dionice
kupovat….

ja sam slićno nasjeo na HDEL prije nekoliko godina
kada su je napumpali a ja lijepo neiskusan uskoćio na vrhu za dva dana sam imao 25% manje


ja sam imao školu na LKPC i INGR-i… popusio valjda 50.000 kn. Ali sad sam pametniji, i skupljam lagano na trejdanju… ima kvalitetnih dionica, uvijek se nađe… a EU se bliži… nešto će i nama kapnuti od kapitala, dovoljno da solidno digne neke kvalitetne dionice u očekivanju nekih boljih vremena… koja prije ili kasnije moraju doći, pa čak i u RH… čista statistika i zakoni velikih brojki. (optimizam umire posljednji?) [emo_smijeh]

A random walk down Wall Street...

Predstečajne nagodbe s jedne strane_Linić na čelu kolone.
Najlikvidnije tkz.fondovske dionice sa MCAP većim od 300 mil kn sa free float večim od 100 mil kn,a naročito one sa velikim dividendnim prinosom na ćelu sa ERNT
napucane,ni LEDO nije baš za odbaciti,su ipak donijeli likvidnost na tržištu.
Zatim raste druga liga:ATPL,JDPL,TNPL -naravno sa razlogom.
Špekulanti i trejderi napokon se dočepali keša prodavajući te likviduše,pa će se sindrom DIOKI ubrzo ponoviti.Dokapitalizacija po 10 ako prođe,a ako ne prođe ostaje BV od -14/sada i više/,a cijena dionice 20.Nije logično,ali je tako tj.
tržišno.
Ipak bih vam preporučio da u ovom trenutku kupujete dobre firme,naravno što jeftinije.
A dobre su samo one firme kojima ne prijeti stećaj i stečajna nagodba.
Ako se odlučite ući u rizik,a najveći rizik je predstećajna nagodba gdje je
većinski vlasnik ili vjerovnik država jer od izvjenog prijedloga da bi se
HTPK dokapitalizirala po BV od cca 200 kn,u novom prijedlogu još izvjesnije i vjerovatnije da će se dokapitalizirati po 10 kn.Takve firme treba kupovati uz veliki diskont.AMDN sa BV od 220,cijena 25 dobar diskont.
Slično i INDG,BV preko 1000,dokapitalkizacija po 1000,cijena 110,super.
Naravno da i INDG i AMDN mogu u stečaj.
Ipak je na ZSE postalo žestoko i to je dobro.Veliko povečanje likvidnosti
i velike oscilacije.Netko će na nula,a neke dionice se skočiti isto ali će tek druga znamenka biti nula.Tražite takve dionice!

Na ZSE teče med i mlijeko u potocima!

New Report

Close