Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a ti si valjda jedini koji nije shvatio poantu [emo_palacd][emo_palacd]

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

ma uopće nije bitno koliko će crobex biti naspram nekih dionica koje će narasti s efektom 125% +
ne raćunajući ove trule krave ina ht koei i ernt atgr
to će stagnirati ili pasti jer su precjenjene
ptkm i đuro su također precijenjeni po meni
tako da sumljam da će se croby vinut
s obzirom na težinu ovih dionica

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Svi koji su zanemarili svoj osnovni biznis i u vremena prosperiteta ulagali u nekretnine sa na granici stečaja:
DLKV,INGR,INDG,ELPR itd.
Nekretmine su sve jeftinije i situacija je sve lošija.
Ipak se sa predstečajnim nagodbama izbjegli stečajevi i prisilna prodaja nekretnina jer bi cijene nekretnina tada trebale drastično pasti.
U Hrvatskoj ne postoji organizirano tržište nekretnina.Silom prlika ostoji ponuda,ali
organizirane potražnje nema.Nekretninski fondovi su premali,a i oni su
blokirani jer ne moga završiti,a ni prodati svoje projekte i ostvaruju
gubitke,a naročito ako su se i zadužili jer ih pritišću dospjele
obveze.Doslovno imaju stan,a nemaju za komunalije i struju.Vidi TRFM
Da li je ova vlada sposobna formirati organiziranu kupnju nekretnina.Teško.
Ali kako dosta firmi imaju nekretnine koje bi trebali prodati radi nastavka
i održavanja proizvodnje,a samim time i radnih mjesta možemo očekivati da bi tu
država trebala i morala nešto poduzeti.Ali ti fondovi bi trebali biti daleko
veći od FGS jer s obzirom na obveznu disperziju nebi mogli ulaziti u veće
projekte.Ti fondovi bi morali imati minimalni kapital od 1 mlrd.kn pojedinačno.I trebali kupovati nekretnine uz maksimalni diskont kao što FGS
disskontiraju dionice firmi kojima dokaptalizacijom pomažu da opstanu/Vidi BPBA/.
Da li država kasni sa osnivanjem nekretninskih fondova.Sigurno jer taj je program trebao biti provođen paralelno sa predstečajnim nagodbama.Nema koordinacije i ne postižeu se efekti koji bi bili mogući.Politika je umjetnost
ostvarivanja mogućeg,a mi kao država nismo za to sposobni.Drug Tito jaše na čelu kolone,pjeva Vladimir Nazor,a Milanović i naročito Slavko Linić ponavljaju taj refren.

Ipak,ima nade za nomade!

Da, to ti je super ideja da iz poreza koje plaćamo kupujemo nekretnine koje je netko pogrešno sagradio i da taj koji ih je sagradio ne bi izgubio stolicu.

Nema mi ništa draže od likova koji predlože ultra-socijalističko riješenje nekog problema i onda onda u predzadnjoj rečenici počnu kakiti po nekom (vladi) da je socijalist i da nema pojma.


Da, to ti je super ideja da iz poreza koje plaćamo kupujemo nekretnine koje je netko pogrešno sagradio i da taj koji ih je sagradio ne bi izgubio stolicu.

Nema mi ništa draže od likova koji predlože ultra-socijalističko riješenje nekog problema i onda onda u predzadnjoj rečenici počnu kakiti po nekom (vladi) da je socijalist i da nema pojma.


Zašto vi smatrate da je pokušaj balansiranja ponude i potražnje socijalistički model.To je čisti kapitalistički model,ali država mora stvoriti pravni okvir da bi to funkcioniralo,naša za to nije sposobna,pa će uskoro strani nekretninski fondovi vjerovatno skinuti skorup radi naše nesposobnosti.Zdrava
konkurencija je jedini ispravan put.

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=HR&vijestid=955
Ne griješim li dušu, ako niste zaposlenik, ili neka druga insajd osoba, možete tracati do mile volje po forumu.
Pozdrav

Mozda malo bedasto pitanje, no gdje mogu naci ispis portfelja obaveznih mirovinskih fondova? HRportfolio ima ispis portfelja svih fondova osim OMFova..

...

http://www.azfond.hr/izvjesca-i-publikacije/obvezni-mirovinski-fond-zakonske-objave/

Svaki fond ima zakonsku obvezu objave na svojoj stranici. Ovako kao što to ima AZ imaju i svi ostali.
Pozdrav



Da, to ti je super ideja da iz poreza koje plaćamo kupujemo nekretnine koje je netko pogrešno sagradio i da taj koji ih je sagradio ne bi izgubio stolicu.

Nema mi ništa draže od likova koji predlože ultra-socijalističko riješenje nekog problema i onda onda u predzadnjoj rečenici počnu kakiti po nekom (vladi) da je socijalist i da nema pojma.


Zašto vi smatrate da je pokušaj balansiranja ponude i potražnje socijalistički model.To je čisti kapitalistički model,ali država mora stvoriti pravni okvir da bi to funkcioniralo,naša za to nije sposobna,pa će uskoro strani nekretninski fondovi vjerovatno skinuti skorup radi naše nesposobnosti.Zdrava
konkurencija je jedini ispravan put.

[/quote]
Zato što se već 3-4 godine umjetnim poticajima države održava nerealna cijena nekretnina. Neka spuste cijene tih nekretnina 20, 30, XY posto pa biste vidjeli kako bi oživjelo tžište nekretnina, oslobodio se kapital itd.

Nema ama baš nikakvog moralnog uporišta da se iz poreza, kojeg uplaćuju i ljudi koji nemaju stanove a možda bi ih htjeli kupiti, transferira novac onima koji su lošim poslovnim odlukama izgradili te stanove i omogućava im se da “drže cijenu”.

Mislite da su strani nekretinski fondovi toliko ludi da će masovno pokupovati precijenjene stanove? I što će onda s njima ako to naprave? Mogu jedino izgubiti novce ili alternativno tražiti od držae neki novi poticajni paket za građane…

ma po čemu su precijenjeni molim te ! odi malo u austriju i njemačku
pa ćeš vidit da nema stana ispod 3000 eura u centru grada
a ti bi tio ispod 2000 u splitu i zagrbu
imaš i ovdje u nas u vukojebini klis,solin(ne centar), žrnovnica kila po 1100-1300
evo meni je nikidan jedan nudio za 25 m2 gansonjeru 59000 eura
i nisam mu tija prodati ,mada mi je cijena prihvatljiva
jer ako prodam gubim pravo nadogradnje za jedan kat kuće

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]




Da, to ti je super ideja da iz poreza koje plaćamo kupujemo nekretnine koje je netko pogrešno sagradio i da taj koji ih je sagradio ne bi izgubio stolicu.

Nema mi ništa draže od likova koji predlože ultra-socijalističko riješenje nekog problema i onda onda u predzadnjoj rečenici počnu kakiti po nekom (vladi) da je socijalist i da nema pojma.


Zašto vi smatrate da je pokušaj balansiranja ponude i potražnje socijalistički model.To je čisti kapitalistički model,ali država mora stvoriti pravni okvir da bi to funkcioniralo,naša za to nije sposobna,pa će uskoro strani nekretninski fondovi vjerovatno skinuti skorup radi naše nesposobnosti.Zdrava
konkurencija je jedini ispravan put.

[/quote]
Zato što se već 3-4 godine umjetnim poticajima države održava nerealna cijena nekretnina.
[/quote]
Da?Kojim to umjetnim poticajima?

"Only dead fish swim with the stream"


Da?Kojim to umjetnim poticajima?

Ovim http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/drzava-ce-pomagati-kupnju-prvih-stanova.html kao i opčenito poticanjem stambene štednje.

@ffffff
Jel mi imamo plaće ko Nijemci i Austrijanci? Nemamo. Jesu li zgrade jednako kvalitetno napravljene kao kod njih? Čisto sumnjam. Jel ti za bilo koju novogradnju, a i za dosta starijih objekata, može sutra sjest država, HEP, ili tko već ne, na grbaču jer je investitor nešto zajebao, nije platio struju HEP-u ili tko zna šta? Može. Jel gore imaš uređeno tržište za najmoprimce/najmodavce? Imaš. Kolika je gore kamata na stambeni kredit, a kolika u nas? Je li stan iste kvadrature u centru Beča poslovno vrijedniji od onoga u Splitu/Zagrebu? Je. I po čemu ti onda očekuješ da bi cijene stanova trebale jednake njihovima?

I usput, aj mi nađi normalan stan u centru Splita od 2000 eura/m2, molim te. Nema šanse.

New Report

Close