Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



promet 1.300 000

sve FOND MENAĐERE treba zatvorit na doživotnu robiju i skupa snjima onog tko je dopustio fondovima da ovako se ponašaju na zse
sramota jad i bjeda



Koliki bi bio ATGR da fondovi nisu unutra.
Koliki bi bio HT.
Gdje bi bila INA.
Od građevinara jedino DLKV je fondovska dionica.I on najbolje kotira od svih građevinara.
Od brodara još jedina fondovska dionica je ATPL .

HANFA je glavni krivac sa uredbom i onemogučavanjem fndova da kupuju dionce sa manjom tržišnom kapitalizacijom

Ovdje pod malim ulagačima smatrtam i male fondove i naravno individualne kamikaze.
[/quote]

Koji kontrast?
Jedan besmisleni post, a potom jedan inteligentni, koji jednostavno objašnjava vjerojatno jedan od glavnih problema našeg tržišta kapitala.

Vjerujem kolega cepincepin, da na svim burzama, a pogotovo našoj, ima poprilično nezakonitosti, ali svejedno ne mogu skužiti koji je smisao vaših postova?
Ja sam možda i više ogorčen nego vi, a milijun posto sam uvjeren da sam daleko više od vas izgubio na burzi (mislim da sam rekorder po odnosu gubitka i početnog uloga), no ne vidim racio pisati optužnice protiv svih i svega. Pogotovo što imam jako malo znanje o dionicama i zakonitostima ulaganja. Prava sam "individualna kamikaza". I zato mi je uživanje pročitati pokoju pametnu riječ, kojom obiluje ovaj post kolege lopine.
No, možda je dobra stvar postova kolege cepincepin-a , što ponekad potaknu nekog s malo više znanja da nam nešto inteligentno napišu.


samo da nadopunim gornji post

konačno je ušla DORHU u uho ona poznata rečenica od Samodola

da sam radio po zakonu fondovi bi me razapeli

gosti emisije će biti i gospoda iz dorhai ukoka konačno će biti objašnjenja pljačka koja godinama traje na ZSE

Mislim da će na tapetu biti fondovi bivši pifovi
Pleter=Validus pljačka stolječa
SUNCE=Lucidus jedna milenijska pljačka stradalnika domovinskog rata, a Jako postao jedan od
najbogatijih Hrvata-dionica delistirana sa ZSE,sve po zakonu
Proficio:sada je 12 kn,nominala 100,katastrofa
SNHO,nema ga u redovnom trgovanju,a to je uvjet za sve ZIFove.Pobjegli su iz ZIFa dok to nije ušlo u zakon.Pružili su im šamsu za bijeg. Ipak nisu previše opljačkali jer je na nominalu od 100 sadašnja konsolidirana vrijednost po dionici preko 300 kn.Ipak su fond pretvorili u d.d. što nije
u skladu sa zakonom jer fondovi mogu biti samo likvidirani .I to je mučka.

Ovo je bila prva poljčka na hrvatskom tržištu kapitala.Usudio bih se kazati da vlada nije bila dovljno pametna da ovo onemogući.

da se malo prisjetimo i radi usporedbe šta su nam učinili fondovi u ovoj igri bez granica

CROBEX — 5.448 a danas 1693 boda
DAX —-8.151 6.954
DAW —- 14.164 13.164
SP500 —- 1.564 1.406

svaki komentar je suvišan a kad odbijemo INU i njenih 700 bodova dismo tek onda

fondovi su nas opljačkali da je to neponovljivo više u čovječanstvu uz odobrenje hanfe i vlasti

Otvaranje ZSE sa ukupnim prometom od 19.268,41 kn
Tragikomedija od burze….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Otvaranje ZSE sa ukupnim prometom od 19.268,41 kn
Tragikomedija od burze….

a baš! i koji će to investitor ulagati neke milione ,bojim se da će biti i gore

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


da se malo prisjetimo i radi usporedbe šta su nam učinili fondovi u ovoj igri bez granica

CROBEX — 5.448 a danas 1693 boda
DAX —-8.151 6.954
DAW —- 14.164 13.164
SP500 —- 1.564 1.406

svaki komentar je suvišan a kad odbijemo INU i njenih 700 bodova dismo tek onda

fondovi su nas opljačkali da je to neponovljivo više u čovječanstvu uz odobrenje hanfe i vlasti

Usporedujes hrvatsko TK s onim SAD-a i Njemacke?

A gle ovo. Brzim pogledom na grafove ostalih europskih indexa (nisam gledao tocne iznose, to mozes sam umjesto kukanja).

Spanjolski index je ispod dna iz 2009. godine. Talijanski index vrlo blizu tog dna. Mislis da je hrvatsko gospodarstvo jace i bolje od spanjolskog ili talijanskog?

Malo da svratimo u regiju. Slovacka, Slovenija, BiH i Makedonija ispod dna u 2009. Srbija, CG, Bugarska blizu tog dna iz 2009. Madarska i Rumunjska stoje tu negdje kao i Hrvatska. Austrija i Ceska s nesto boljom izvedbom.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Otvaranje ZSE sa ukupnim prometom od 19.268,41 kn
Tragikomedija od burze….

a baš! i koji će to investitor ulagati neke milione ,bojim se da će biti i gore

[/quote]

Kolega upravo u tome je stvar,

Trenutni prometi na ZSE su jadni, no upravo je to prava prilika. Trenutna nelikvidnost tržišta daje priliku za polaganu kupnju i akumulaciju jeftinih dionica , naravno treba paziti sto se kupuje i ne uletvatati ko medo u jagode no trenutno na ZSE postoji nekolicina debelo podcjenjenih dionica. Crna vremena nece zauvijek trajati, kao što nisu ni zlatna vremena nakon IPOa HTa trajala zauvjek.

Likvidnost ce ponovno doci, kada-tad no doci ce, a onda kada se prometi na burzi popnu ponovno na preko 100miliuna kuna dnevno, kada ljudi ponovno budu stajali u redovima za uplatu sredstava u fodnove i kada poslovni tisak bude brujio dobrim vjestima mi koji sada akumuliramo prodavat će mo sa preko 150% zarade i razmsljati kuda dalje s lovom čekajući neku novu recesiju i rasprodaju :). Trenutna nelikvidnost je i uzrok stagniranju mnogih dionica, kada dode likvidnost mislim da ce to nalikovati na "eskploziju" kod nekih dionica. zivi bili pa vidjeli

Upravo to je ljepota burze , treba znati odabrati trenutak. Citao sam malo prastare teme po forumima, našao sam post od lika koji se hvalio kako je prodao stan, kupio ZVZD-R-A po 11 000 i kako mu je naraslo an 13 000 te da je zadovoljan iako bi htio malo vise. Evo sada je ZVZD-R-A na 3500-4000kn, nitko ne prodaje stan da ju kupi iako je poslovanje sada bolje nego tada.

Neke stvari iz tih vremena mogu nas naučiti kako zaraditi u budučnosti, no isto tako mogu nas naučiti i čega se treba paziti.

...

http://www.business.hr/burza/vidimo-naznake-stvarnog-napretka-u-eurozoni

cjeli svijet na 5-10% od ATH i svi vide napredak
osim naših menađerčića brokerčića koji i dalje nedopuštaju niti mali rast indexa već samo tiskaju što veći ponor

jedini smo index koji je u minusu od ATH preko 85% kako ko gleda realno bez ine il lopovski sa inom

Haroen ne znam tko će uplatit kad je nezaposlenost toliko velika. A san mladih bezpovratan odlazak ih Hrvatske. Jedino da nam neki strani fond privatizira cijelu Zse

Pregledala sam stanje TOP 10 DIONIČARA i izmjene….Ne znam kog vraga se ja uopće sekiram…
PA, SVE SU ZELENE, svih pet kupuju, kupuju…i NITKO ih ne prodaje već skoro tjednima———–
Svaki put čekam neki šok sa strane, propast….ali, nema, ljudi ..zbilja je o.k. ako je suditi
po tim dionicama koje sam si na kraju ostavila……
Zakaj sam onda živčana na spomen BURZE????…ne, živčana- MUNJENA.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


samo da nadopunim gornji post

konačno je ušla DORHU u uho ona poznata rečenica od Samodola

da sam radio po zakonu fondovi bi me razapeli

gosti emisije će biti i gospoda iz dorhai ukoka konačno će biti objašnjenja pljačka koja godinama traje na ZSE

Prije ce biti da su likovi u Dorhu i Uskoku konacno shvatili kako ce i oni ostati bez mirovina. [lol]

Cijene dionica na najvećim svjetskim burzama rastu već tjednima, premda makroekonomski podaci ukazuju na usporavanje rasta gospodarstava. No, ulagači se nadaju novim poticajnim mjerama američke središnje banke, kao i mjerama Europske središnje banke za suzbijanje dužničke krize.

a dije u toj priči bio naš opljačkani crobex i dionice na zse ,on se jedino uklapa u EU okruženje u padu vanjskih indexa

New Report

Close