Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ZAGREB – Na Zagrebačkoj burzi danas se očekuje mirno trgovanje zbog smanjenih aktivnosti investitora tijekom ljeta, dok sa svjetskih tržišta pristižu blago poticajne vijesti.

Svih 7 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u anketi Hine, danas očekuje stagnaciju Crobexa.

ovakvo je razmišljanje našin brokerčića menađerčića već godinama unazad samo uništavanje i lagano u pljačkaški pohod

Da ste fond manager zapitajte se što bi radili…

1.) Ulagali novce u državne papire, time štitili svoju poziciju, a istovremeno svoje poteze mogli braniti s "mi ulažemo konzervativno , a državne obveznice su najsigurnija klasa..naš zadatak je osigurati mirovinu našim korisnicima i zato nesmijemo previše ulaziti u špekulacije s dionicama", pritom na državne papire imate odličnu kamatu skoro 7% bez poreza

2.) Ulagali u ZSE s tim da bi samo s ovih 5 milijardi kupili skoro sve što valja na ZSE, a ostalo bi vam preostale dionice tipa INGR,IGH,MGMA i slične "samo čekam stečaj" kompanije. Onda kada bi vam 2,3 takve investicije otišle us tečaj napali bi vas novinari, prozivali bi vas špekulantom itd, a istovremeno bi morali plačati i 12% poreza na dividenu.

Ja da sam FM sigurno bih oabrao opciju 1.U biti i ovako kao fizička osoba da mogu, kupovao bih ove obveznice s prinosom 7%..Kamata je čisto zadovoljavajuća, nema poreza i di češ bolje…

Ne razumjem zašto mislite da kada bi sutra FMovi odlučili 90% svoje love ulagati na ZSE da i kupovali razno-razna smeća koja se tu nude…Zamislite da dođete na tržnicu s milijun kuna, s prvih 100 000kuna kupite sve što valja, a ostala roba na tržnici je škart…Bi li vi bili ludi pa i preostalih 900 000kn potrošili na škart samo zato jer eto ponjeli ste ih na tržnicu..sumnjam da bi,e pa nisu ni FMovi ludi na ZSE 😀

...

Da al to nije njihova lova ti banditi imaju naše pare koje dobivaju svaki mjesec 350 mil redovne uplate i sa ti parama nas pljačkaju

a za neuspjehe djele si bonuse kao uspješni menađeri

koja je tu mudrost uročit pare i uzet kamatu 7% a to oni rade kroz kupnju obveznica
pa za zo netreba stručnost to SVAKI NEPISMENI ZNA a koliko su para zaradili mozgom koliko su spržili naše love

što hoćete kolega, ako Vam se 1,5% godišnji prinos u Mir. fondu čini malim, žalite se
koliko bi Vi 2%?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


što hoćete kolega, ako Vam se 1,5% godišnji prinos u Mir. fondu čini malim, žalite se
koliko bi Vi 2%?

ti banditi i sluge stranog kapitala nemaju mozga ni za pola posto taj 1 % svaka kumica zaradi na placu i nama nagradne bonuse od nekoliko stotina tisuća il min kn

jadna je naša zse tko je vodi a to govori samo stanje na zse koliko je jadna al još žalosnije što niko ništa ne poduzima da nešto napravi u pozitivnom smjeru

http://www.poslovni.hr/vijesti/menadzeri-hedge-fondova-su-se-obogatili-ali-njihovi-klijenti-bas-i-ne-210120.aspx?id=210120&rnd=1342188221740

A na našoj ZSE uz menađere tu su još kumovi rodijaci
evo samo današnje trgovanje usporedite crobex sa bilo kojim indexom u EU crobex se zazelenio reda radi a kad usporedite indexe od ponedjeljka nakon Grčkih izbora svi indexi u EU su naj manje 10% u plusu na crobex tek tad vidite šta nam rade tako zvani menađeri pokradoše doslovno sve a HANFA štiti lopove
ne ovo nemožeš nazvat sramotno ovo je da čovjek nema riječi

Tjedni promet 34,251 m.kn, crobex +0,2%.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

„Tržište je vrlo podcijenjeno, pa su relativno dobre vijesti iz Kine ohrabrile ulagače. Dobrom raspoloženju pridonijeli su i poslovni rezultati JPMorgan Chasea jer se čini da je u banci situacija pod kontrolom", kaže John Manley, strateg u fondu Wells Fargo Funds Management.

zamislite oni smatraju da je njihovo tržište JAKO PODCJENJENO

A ŠTA DA KAŽEMO MI NA ZSE NAŠE JE U PODRTUMU BAR 2,5 GOD UNAZAD

http://www.seebiz.eu/new-york-times-americko-pravosude-sprema-optuznice-protiv-banaka/ar-40115/

JA osobno imam saznanja da i kod nas se sprema bar jena tužba sa jednom skupinom malih ulagača i to protiv HANFE kao regulatorai kao učesnika u pljački koji fondovi sprovode na štetu malog ulagača i protiv jedne grupe fondova protiv kojih se mogu priložit valjani dokazi za kriminalne radnje na ZSE na štetu malog ulagača a u korist određene grupacije ljudi

biće jako zanimljivo u dogledno vrijeme
spominjese i sprega medija novinara itd


Svih 7 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u anketi Hine, danas očekuje stagnaciju Crobexa.

– svih 7 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u anketi Hine su pogriješili jer je Crobex završio u plusu +0.56% (toliko o analitičarima).
– ali to vama gospon čepinčepinac iz donjih čepina sigurno neće nikako pomoći.
– kod vas se je nakupilo previše negativne energije.
– koliko vidim na dionicama ste popušili dosta love, ali ne trebate sada zbog toga dodatno narušiti i vaše zdravlje.
– preporuka – obratite se hitno Astro centru, jer koliko ja vidim u vašem slučaju nema vam spasa, previše ste opterećeni s novčanim dobitcima, a za naredni period od godine dana vidim još veće i veće gubitke.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja sam priznao da sam u gubitku ogromnom al sa svojom lovom
a ti ivana i takvi lovu tuđu brojite i pljačkate svoj narad u korist stranog kapitala
to kodnas nazivaju izdajicama a kod vas uspješnim menađerima

možda si i tiu ovom krugu lopova tko zna al čut će se dok se buniš

al vjeruj mi stat će se na kraj toj lopovskoj mašineriji alalio sam milio eura AL ALALIT ĆU JOŠ JEDAN AKO BUDE POTREBNO VJERUJ MI

http://danas.net.hr/novac/slavko-linic-samo-preko-mmf-a-mozemo-u-eu

nesposobna vlada na kraju će nas dovesti do MMF-a….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close