Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Minutu prije 16 h krenulo se u preokret crobexa i evoga
crobex u PLUSU 0,11%

Sramotno jadno lopovsko al istinito to je ZSE


Gdje vi vidite lopove, svi imamo jednaku šansu da kupujemo podcjenjene dionice,ti isti lopovi i nama su omogućili da dođemo povoljno do vlasničkih udjela u perspektivnim društvima, tko to bude znao prepoznati i iskoristi pozicije uz malo ulagačke vještine i strpljenja osigurat će si budućnost.
[/quote]

Ovako nekako i ja razmišljam kolega.
Tko sad ima novaca pravi je sretnik, jer može kupiti dionice na samom dnu cijene, često za 20 ili čak 30 puta manju cijenu od najviše. Dugoročnim investitorima to će se sigurno isplatiti 🙂

Npr. dionica IGH je na oko 3% cijene od prije 3 godine, a uz provedeno restrukturiranje/dokapitalizaciju što jamči opstanak u krizi – stvarno je odličan prijedlog za ulaganje. Ima još takvih dionica, a osnovno je procijeniti da li će tvrtka preživjeti krizu ili neće.

Razmislite ljudi, jer ako imate oročene depozite uz sadašnju nisku kamatnu stopu, možda vam je bolje taj novac (ili jedan dio) uložiti u neku perspektivnu dionicu, jer je kroz koju godinu moguće višestruko zaraditi.

Krize su uvijek dolazile – ali i prolazile. Svaka je recesija uvijek bila depresivna, a nažalost za mnoge i pogubna. Al opet, ako je netko u prilici uložiti na dnu cijene – stvarno mu se otvaraju dobre perspektive za budućnost. Pa to je kao da kupiš stan u Zagrebu za 70 EUR po kvadratu, a prije je bio 2100 EUR !!!

Lijepi pozdrav svima, pamet u glavu i glavu gore kolege ulagači!
[/quote]
Kolega,Vaš optimizam je za pohvalu no ja mislim da smo još daleko od "dna cijena dionica".
Ići će to još dolje i to dosta kod velike većine izlistanih dionica po meni.
Možda proljeće 2013 godine "ponudi" neke dobre prilike što dakako ovisi o nizu okolnosti.
Do tada se,smatram,bolje suzdržati od kupnje.

Pozdrav zajednici forumaša.

danima jedini index u EU u minusu dokad više cjela EU ispravila minus radi izbora u grka a kod nas produbili pad i dalje pa dokad više


Ako je kuna ojačala, to znači- da je nema dosta na tržištu./ umjetno ili prirodno se balansira? A kad oslabi- da su je naštampali?
/ Pokušavam samo uhvatiti Vladu u štampanju novca , ako bude../

Kod nas je uvijek umjetno, jer HNB neda da ode tamo di bi prirodno trebala biti.

Misli lokalno, djeluj globalno!

Ovo tržište je tragično impotentno… [undecid]

di mi živimo, hebo te patak ovo je otišlo sve u 3pm … političari ovi i oni su krivci za ovo stanje, .. revolucija je protuotrov

Cookie Monster

Državne institucije i javna poduzeća lani su potrošili 128,3 milijuna kuna na nabavu telekom-usluga u 2011. godini

Broj naručitelja u 2011. manji je za 8 posto u odnosu na 2010. godinu, dok je broj ponuditelja ostao isti. Najveći naručitelj prema visini utrošenih sredstava je HEP s 18,4 milijuna kuna, slijede Hrvatske autoceste sa 16,7 milijuna kuna i Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet s utrošenih 15,5 milijuna kuna.

http://danas.net.hr/novac/ht-vip-metronet-tko-je-najvise-zaradio-od-drzave

Hrvatska u brojkama

1.215.539 umirovljenika
1.450.081 zaposlenih
334.601 nezaposlenih
96.000 primatelja socijalne pomoći

od toga ;

2.120.000 ljudi danas živi od novca iz državnog proračuna, bilo da se radi o plaćama, mirovinama, socijalnim davanjima…

475.000 otpada na zaposlene u državnom i/li javnom sektoru (javnoj upravi i državnoj ili lokalnoj administraciji, prosvjeti, visokom obrazovanju, znanstvenim ustanovama, zdravstvu, vojsci, policiji te javnim i državnim poduzećima), što predstavlja više od jedne trećine svih zaposlenih u Hrvatskoj

OVO NI DUBAI NEBI MOGAO IZDRŽATI


revolucija je protuotrov

revolucija=evolucija [smiley]

free flow information

sad malo sa ht -om dizanje crobexa a ostalo lagano u minus

bravo menađerčići

smeće od burze, jedino čime se trguje su HT, ERNT i ADRS….ostale dionice će za mjesec dana prijeći u skupinu specijalaca s trgovanjem od 1 sekunde u 13,00 sati

sve sam bliže odluci da rasprodam sve dionice na SZE i odem trgovati van jer ovo više nema nikakvog smisla

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

link1@ malo kasno palis ,inace pretpostavljam da cemo znat kad smo na dnu ,jer ce tad uvest short selling na zse da se opeljesi i ono malo kapitala sto je ostalo [tongue] [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close